Pes na BARFe a zver

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: Surové mäso?

Poslaťod Fraga » Ned 10.02.2008 21:23

Yetti a ja som o duši nepísala :lol: vidím, že aj v čítaní trošku zaostávaš mal by si to precvičovať viac... ja som len napísala, že Lucik to myslela dobre :jazyk:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Surové mäso?

Poslaťod yetti » Ned 10.02.2008 21:26

dobre myslela ale zle napisala... a nemusis byt vztahovacna :ha: :ha: :ha:
Modrá je dobrá.... ale len u ND...
http://www.fatradog.sk

Obrázok
yetti
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 583
Bydlisko: okr. Martin, Turiec

Re: Surové mäso?

Poslaťod Fraga » Ned 10.02.2008 21:27

no dobre :pusa:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Surové mäso?

Poslaťod Silwuska » Pon 11.02.2008 14:01

Jediny rozdiel v tom moze byt (podla mna) taky, ze ak pes cely zivot nema v hube nic ine jak granule, tak sa pravdepodobne do ulovenej mrtvolky nezakusne...to je to iste ako by ste psovi ktory cely zivot ani maso nevidela dali safalat masa...nevedel by co to je, a pravdepodobne by to maximalne olizol, alebo len nosil v zuboch po dome.. :lol: vela ludi to dosvedci...avsak ked zacneme psakovi davat maso postupne, po kuskoch, zmiesane s niecim co pozna, tak po nejakom case zlupne safalat za letu...Rovnako by to bolo naopak, pes co v zivote nevidel granule sa ich nechyti...samozrejme ze su vynimky...

Ale prirovnavat to k dusi...to sa mi nezda :jop:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Surové mäso?

Poslaťod PeDaM » Pon 11.02.2008 15:41

Silwuska plne súhlasím !!!
My keď sme priniesli domov (ešte do bytu) nášho Brucka (mal 10 mesiacov), ukradol manželke kus mäsa, cca veľký ako plitký tanier, a nevedel čo s ním. Inak povedané "čumel ako tela na nové vráta". Zistil čo treba robiť až po tom, čo mu to s pysku vytrhli u nás už dobre zabývaní, jeho súkmeňovci Démon a Mercy. Od tej doby mäso poctivo strážime :haha:
PeDaM
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 102
Bydlisko: Stará Gala, Holice

Re: Surové mäso?

Poslaťod Baarbora » Pon 11.02.2008 22:44

myslim,ze teoria o tom,ako sa zo psa stane zabijak,ked zje surove maso je blbost.predsa,maso,ktore pes dostane doma,je osetrene,zbavene srsti(peria,ect),koze a najma krvi.niekedy aj kosti.oproti tomu,v divocine musi pes najskor korist "osupat" aby sa vobec dostal k masu. pokial teda psa nekrmite priamo pri polovacke,aby si spojil mrtve zviera=vecera.ale priama suvistlost medzi surovym masom doma v miske a krvilacnostou psov podla mna neexistuje.
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: Surové mäso?

Poslaťod Lenďa » Uto 12.02.2008 2:11

Vzhladom na to, ze sme mali psov podstatne skor ako sa na slovenskom trhu zacali vyskytovat granule, dlhe roky sme krmili surovym masom. Nase psy boli temperametne, rady sa pobili s inymi psami, ale nikdy sa z nich nestali krvilacne selmy. To je vazne nezmysel. Nepatrili sice k polovnym plemenam, ale macky lovili s velkou oblubou. A aj uspesne. Ale zabitim macky cela akcia skoncila.
A vazne by ma zaujimalo, cim v tej dobe krmili polovnici svoje psy?
Lenďa
Junior
 
Príspevky: 206

Re: Surové mäso?

Poslaťod Lenďa » Uto 12.02.2008 2:16

Konecne som si vyskusala vkladanie obrazkov :jupi: :lol: Toto je iba taky ilustracny k predchadzajucim vetam:

Obrázok
Lenďa
Junior
 
Príspevky: 206

Re: Surové mäso?

Poslaťod Fraga » Uto 12.02.2008 11:13

Janis plyn existoval :lol: takže my sme krmili vareným :lol:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Surové mäso?

Poslaťod lusy » Uto 12.02.2008 20:56

Janis píše:Vzhladom na to, ze sme mali psov podstatne skor ako sa na slovenskom trhu zacali vyskytovat granule, dlhe roky sme krmili surovym masom. Nase psy boli temperametne, rady sa pobili s inymi psami, ale nikdy sa z nich nestali krvilacne selmy. To je vazne nezmysel. Nepatrili sice k polovnym plemenam, ale macky lovili s velkou oblubou. A aj uspesne. ...

a vy ste sa na to s radostou pozerali
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Surové mäso?

Poslaťod Lenďa » Uto 12.02.2008 22:28

Tu naozaj neslo o to, ci v zivote ulovili nejaku macku alebo nie. Islo o vyjadrenie toho, ze pojedanim suroveho masa sa z nich nestali nejake krvilacne selmy.
Casom sme tiez presli na varenie masa, ale dovody sme mali uplne ine.
Lenďa
Junior
 
Príspevky: 206

Re: Surové mäso?

Poslaťod yetti » Uto 12.02.2008 22:58

maso a len surove... dnes dostali dvoch baranova, to maju tak na 10 dni.... :ha: :ha: :ha: :ha:
Modrá je dobrá.... ale len u ND...
http://www.fatradog.sk

Obrázok
yetti
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 583
Bydlisko: okr. Martin, Turiec

Re: Surové mäso?

Poslaťod Fraga » Str 13.02.2008 8:36

hehehehe tak uš vieme kto to chodí na tie ovešky :heh:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Surové mäso?

Poslaťod yetti » Str 13.02.2008 9:47

my nie? :hi: my uz pre odrete :joint:
Modrá je dobrá.... ale len u ND...
http://www.fatradog.sk

Obrázok
yetti
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 583
Bydlisko: okr. Martin, Turiec

Re: Surové mäso?

Poslaťod Leila Tobrok » Ned 25.05.2008 16:03

tiež krmím surovým. aj psov u babky kŕmime surovým, občas prevaríme - aby bola šťavička na zaliatie chlebíka,... anyway, môjmu čsv dávam surové mäso a neulovil ani slimáka, skôr sa čudoval čo to je. denne stretáme bažanty, akurát dnes sme vyplašili jarabicu aj s mladými, mal krásnu príležitosť uloviť si jedno, dve, ale skôr len bol začudovaný, čo to za stvory.
bežne sa olizuje s lamou, pávom, kravou, ovcami a neni problém... a to má čévečko teda lovecký pud riadne vyvinutý... takže ja osobne tým poverám neverím, že by sa pes mohol zvlčiť - podľa mňa môj je už dosť zvlčený :lol: . granule dávame len sporadicky, aby bol naučený aj na také, ale surová strava a sem-tam varená nám plne vyhovuje...
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

PredchádzajúciĎalší

Späť na Surová strava