Pes na BARFe a zver

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: Pes na BARFe a zver

Poslaťod Tatranská Afrika » Ned 16.01.2011 23:31

riešilo sa to napríklad v téme čo je BARF...
A s poľovníkmi to čo má? Ty veríš, že keď pes dostane rozmrazenú hovädziu kosť, že si cez víkend zmyslí, že si pôjde uloviť srnca? A ty si myslíš, že poľovníci kŕmia granulami? Zriedka. Aspoň u nás zriedka, ale ja poznám len poľovníkov dvoch revírov, a z tretieho len jedného, a ten teda granulami nekŕmil, pretože "šrot psovi do brucha nepatrí." A náš baset papá surové, chutí mu, a zver rád loví, rád naháňa, ako každý pes s loveckým pudom (nie, nedovolíme mu to, ale utekajúci zajac je pre neho najväčším pokušením). Ale žeby mu napadlo pri pochôdzke po revíri, že je hladný, tak sa preto pustí po stope? Asi nie :heh: Ešte sa nezabudni spýtať tých poľovníkov, čo spravia so psom, ktorý zver sám zabije, bez ohľadu na to, čím kŕmia :no: :ua: ..

Moja mladá je na BARFe od mala, už sa mi síce stalo, že mi doniesla sliepku, ale nenačínala ju, proste mi ju doniesla k nohám ako hračku...
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: Pes na BARFe a zver

Poslaťod Pupatko » Pon 17.01.2011 9:07

dik za usmernenie. akurat, ze som tam relevantnu skusenost nenasla. ani tak nejde o stvanie zvery. ked idem s Astou do reviru a zbada zajaca v pohybe, rozbehne sa za nim i teraz...ale vzdy sa vrati, dari sa mi ju celkom ok odvolat. klud este uplne zvladnuty pred zverou nemame, napr. pred mackou uz celkom ano. toto si podla mna ani nespaja s "potravou v pohybe" a "beziacim masom".
islo mi len o to, ze na polovackach/skuskach, je zajac/bazant casto postreleny, zakrvaveny, vytrcaju mi vystrelene vnutornosti (sorry, ak som nechutna) atd.
zazili sme si jednu polovacku, ale verte mi, Asta sa neodvazila chytit do papule zakrvaneneho kviciaceho zajaca...este musime docvicit aport. ako vazne, neviem si predstavit, ze pocas polovacky si tam zacne pochutnavat na zomierajucom zvieratku....no ale neviem.
mimochodom Asta bola na BARFe 3/4 roka. potom sme presli na varenu kvoli nazoru, aby mi nenacinala zver...a chcem sa vratit spat na BARF.
Pupatko
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 261
Bydlisko: Bratislava

Re: Pes na BARFe a zver

Poslaťod ZEva » Pon 17.01.2011 13:46

Pupatko, krmim BARFom 2 roky, moja mladsia sucka irskeho teriera ma polovne skusky: farbiarky duricov a farbiarky malych plemien (v I. cene), v case ked sme trenovali na skusky uz zrala surove, zver nenacina, na skuskach spravanie pri zastrelenej zveri (co je na volno pri zhasnutom kuse) za 4, len preverila ci je kus mrtvy a hlasila, ani neoblizovala ranu (krv po vystrele) ani netrhala srst, proste nic. Tak isto pri treningu nemala tendencie hryzt, olizovat napr. ratice, kozu, pofarbenu stopu. Zavisi asi od jednotlivca ale ja by som sa toho nebala. Tak ako pises, ked pes pracuje tak ma pracovat a nerozmyslat o tom ci si nieco da na cestu :no: je to podla mna o vychove..tolko moje poznatky :ahoj:
ZEva
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: Košice

Re: Pes na BARFe a zver

Poslaťod Lindchen » Pon 17.01.2011 14:47

Môj je na barfe od šteňaťa a zver takisto nenačína. Max. do nej šťuchá ňufákom (možno aby ešte trošku pobehla :heh: )) alebo oblizuje krv.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Pes na BARFe a zver

Poslaťod Pupatko » Pon 17.01.2011 16:01

super, dakujem vsetkym, ze sa podelili o skusenosti a nazory. ideme opat do toho! teda do BARFu :ahoj:
Pupatko
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 261
Bydlisko: Bratislava

Re: Pes na BARFe a zver

Poslaťod Lindchen » Pon 17.01.2011 18:21

Samozrejme, ak sa načínanie naskytne, treba psovi dôrazne pripomenúť, že sa to nerobí.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Pes na BARFe a zver

Poslaťod Pupatko » Pon 17.01.2011 20:58

jasne, dam na to extra pozor....no ale pri nasej slecinke to hadam nedopadne zle....dokonca aj ked dostane veceru, caka najprv kym vypadneme z kuchyne, aby mala madam klud :pac: inac nezacne
Pupatko
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 261
Bydlisko: Bratislava

Re: Pes na BARFe a zver

Poslaťod lucik » Pon 17.01.2011 21:12

takisto nemám zlú skúsenosť s kŕmením surovým mäsom poľovného psa.. ani predošlá labroška nenačínala, ani terajšia..
a kŕmenie BARFom nemá s kľudom pred zverou spoločné vôbec nič, je to o výcviku.. skôr tá poľovačka v mladučkom veku psa je zaberák na psychiku a pokiaľ nemá pevné základy výcviku, môže sa pes dosť pokaziť (práve tie kľudy)..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Pes na BARFe a zver

Poslaťod Pupatko » Štv 20.01.2011 21:57

oki, dik za rady. denne trenujeme aport, tak dufam, ze to budem mat podchytene. tyzden je na BARFe a chuti jej :smile:
Pupatko
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 261
Bydlisko: Bratislava

Predchádzajúci

Späť na Surová strava