Teplota surového mäsa

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: Teplota surového mäsa

Poslaťod Rehssi » Pia 19.11.2010 19:40

moja mlada studene zradlo do par minut vyvrati :ach: Uz sa nam to myslim tri ci styri krat podarilo s drzkami (z chladnicky, komplet rozmrazene)- smrdeli, tak som ich vzdy len zaliala trochou caju, ale ostali studene... A tiez ked pridem s nakupom cerstveho masa od masiara a balickujem jednotlive porcie na zamrazenie, tak psom davam ochutnat, tak aj to sa mi par krat vypomstilo :pac: ja tie psy netyram :heh: , len mi dlho travlo, kym som si uvedomila, ze problem je v teplote :hi: Pudlikovi studene zradlo nic nerobi. Zmrznute nikdy nic nedostali.
Rozmrazujem kedy ma napadne a vacsinou ma nenapadne... tak porciu len supnem do hrnca s tepou vodovodnou vodou. A ked sa mi aj zadari vybrat maso skor, tak na neho zabudnem a objavim ho az podla zapachu. Spapaju aj take a chuti im viac ako cerstve. Akurat podozrive vnutornosti vyhadzujem.
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1032
Bydlisko: Bratislava

Re: Teplota surového mäsa

Poslaťod ruza143 » Štv 16.12.2010 20:56

ja nemávam v chladničke, rovno z mrazicky večer vyberiem, dám do umelej misky uzatvorim, do rána sa rozmrazí, nepokazí sa ani ho necítiť a ráno vyberiem druhé a ked sa vrátim z roboty aj to je rozmrazené :smile:
"I am in favor of animal rights as well as human rights. That is the way of a whole human being." - Abraham Lincoln
ruza143
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 431
Bydlisko: Bratislava

Re: Teplota surového mäsa

Poslaťod Andrea Blanarovičová » Sob 15.01.2011 12:29

myslíte, že minutový ohrev v mikrovlnke može uškodit??? Zvyknem si uvarit cestoviny, primiešat masko, nastruhanu zeleninu a pod. to mám zavreté v mise v chladničke /asi na 4porcie-večere/. Ked vyberiem z chladničky, dám to na chvílku do mikrovlnky. či?
Andrea Blanarovičová
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Teplota surového mäsa

Poslaťod Mackie » Sob 15.01.2011 17:59

mne ked sa stane, ze sa nerozmrazia bordy kocky, tiez ich davam do mikrovlnky a nejako ma to netrapi
minutovy ohrev isto nevadi :no:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Teplota surového mäsa

Poslaťod tera » Sob 15.01.2011 19:45

Andrea Blanarovičová píše:myslíte, že minutový ohrev v mikrovlnke može uškodit??? Zvyknem si uvarit cestoviny, primiešat masko, nastruhanu zeleninu a pod. to mám zavreté v mise v chladničke /asi na 4porcie-večere/. Ked vyberiem z chladničky, dám to na chvílku do mikrovlnky. či?

aj ja dávam, máme aj režim rozmrazovanie, takže keď zabudnem vytiahnuť vopred, do 10 minút je to rozmrazené :no:
tera
Big Dog
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: Horná Streda

Re: Teplota surového mäsa

Poslaťod tulenik » Str 09.02.2011 23:58

Mikrovlnka je OK, ale môžeš mať nerovnomerne rozmrazené... takže asi je lepší nižší výkon dlhšiu dobu ako kadejaké Turbo Defrosty (to mi už niektoré časti aj uvarí :ha: ).
Všichni jsou zákeřná hladová klíšťata
jsou na svých prdelích vzájemně přisátá
a když se poslední na první zavěsí
pak z jeho prdele vlastní krev saje si
tulenik
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 637
Bydlisko: BA (DNV)

Re: Teplota surového mäsa

Poslaťod tera » Štv 10.02.2011 13:42

dávam na najslabší výkon na 5 minút, otočím (premiešam) a potom ďalších 5 :no:
tera
Big Dog
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: Horná Streda

Re: Teplota surového mäsa

Poslaťod eliska » Štv 23.06.2011 17:10

ja ak nestihnem rozmrazit poriadne napriklad vacsi kus masa tak to dam do misky a tu ponorim do druhej misky s horucou vodou a miesam, zachvili je to v poriadku a mozme papat
eliska
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12
Bydlisko: piešťany

Re: Teplota surového mäsa

Poslaťod tututu » Str 23.11.2011 15:08

ja to robím tak, že večer vyberám dennú dávku z mrazáku a nechávam to pri izbovej teplote, ráno dám potom psovi rannú časť jedla a zvyšok vložím do chladničky, to potom vyberiem ak prídem domov z práce a večer dostáva hlavnú dávku.
tututu
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Predchádzajúci

Späť na Surová strava