Switch to full style
Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.
Odoslať odpoveď

Re: Prezubovanie a BARF

Uto 19.11.2019 14:53

Leila Tobrok píše:ak prosperuje, nepadaju uci, nekriva, normalnu hmotnost ma,... tak netreba to hrotit


no a co kdyz neprosperuje - sedlacký rozum nestaci? :no:
pujde se do tabulek asi, ze?

ne neprijde uplne odveci znat i nejaka cisla a potřeby zivin :nwm:

Re: Prezubovanie a BARF

Uto 19.11.2019 14:55

vzdy som mala "problem" s tymi tabulkami. uz dobrych 25rokov, plus nieco navyse som pri psoch a vzdy sa tak u nas krmilo. nikdy nebol ziaden problem a ozaj nikto nikdy nic takto neprepocitaval. je to trochu take "moderne" veci komplikovat vypoctami a ludia z toho maju len zmatok. vcera boli u nas zaujemci o stenulo a hlava v smutku, ze ako to oni maju praktikovat, ked tie tabulky su take zlozite a percenta a ako vedia, ze kolko co ma... a nie su prvi, ktorych som takto mala. to chce klud. co ozaj uskodi su dlhodobe hnacky, vysoka zataz obliciek cistou svalovinou alebo vysoky, az extremny obsah kosti, vsetko dlhodobo. staci zdravy rozum a ides. aj im som vravela, ze to nie je zlozite, staci ozaj par "zlatych" pravidiel a potom sa uz medze nekladu. ale tiez napr.osobne nemusim to strasne kombinovanie 6tich druhov masa, milion druhov doplnkov v jednej davke, kazdy bozi den nieco ine, len aby pre boha nemal pes v jednom tyzdni 2x to iste :D uz sa na tom ozaj smejem, ako mnohi dokazu aj taku (s prepacenim) debilnu vec takto komplikovat. v stenacom veku si treba davat pozor na nejake extremy a inak je to pohoda.

Re: Prezubovanie a BARF

Uto 19.11.2019 14:56

Elis píše:
Leila Tobrok píše:ak prosperuje, nepadaju uci, nekriva, normalnu hmotnost ma,... tak netreba to hrotit


no a co kdyz neprosperuje - sedlacký rozum nestaci? :no:
pujde se do tabulek asi, ze?


trochu nerozumiem. ked pes neprosperuje, tak robim nieco zle a nieco davam extremne. tabulky su jedna vec, druha vec je, ze ak davam vela kosti, psa zapeka, ak vela masa, ma hnacky a podobne. to su tie "pravidla" o ktorych hovorim, ale nie tabulky, ktore mi vypocitaju presne gramy, co musim vazit, aby mal pes denne. neviem ci hovorime o tom istom, ja hovorim o tych tabulkach, co vpyocitavaju vsetky tie percenta a gramaze, nie nejake "pravidla", krmenia surovym.

Re: Prezubovanie a BARF

Uto 19.11.2019 15:17

Leila Tobrok píše:ked pes neprosperuje, tak robim nieco zle a nieco davam extremne


pisu o tom, že když pes neprosperuje- ac krmis podle obecnych zasad dobře - skoncis nakonec u vyzivarskych tabulek :lol:

takze mi vlastne nevadi resit takovehle dotazy -a nechce se mi je odmavnout jen tak s tim, ze neni treba nic pocitat a ze je to stejne vlastne nespocitatelne.
aspon zakladni cisla je treba znat.

Re: Prezubovanie a BARF

Uto 19.11.2019 15:28

to su tie pravidla, o ktorych hovorim. ze ak nekrmis podla zakladnych pravidiel, ktore barf ma, tak pes neprosperuje a mozu sa vyskytnut po dlhdobom extremizme problemy. hovorim o tom, ze jeden gram nerozhoduje a ani tie "uzasne" presne percentualne vyjadrenia. vsetko so sedliackym rozumom. netreba to hnat do extremov a prepocitavat kolko ma kuraci trup gramov vapnika, kedze ziadna tabulka nevie, kolko na tom trupe je masa a veci okolo... :) proste netreba to hnat na mikrogramy, co prave tieto tabulky vo mne evokuju, aby sa clovek "bal", ze da gram navyse a pes nenarastie alebo bude mat zdravotne problemy.

Re: Prezubovanie a BARF

Uto 19.11.2019 15:29

lebo zrovna elis nema odchovane a nema zdravy sedliacky rozum... :joint: leila, fakt :pac:

Re: Prezubovanie a BARF

Uto 19.11.2019 15:35

Offtopic: 5 prispevkov o tom istom a pritom úplne odveci :haha:

Re: Prezubovanie a BARF

Uto 19.11.2019 15:44

Nisus píše:Offtopic: 5 prispevkov o tom istom a pritom úplne odveci :haha:


:haha:

to zkusím ještě názorně - můj chodící exponát vývojových ortopedických vad :

https://youtu.be/xkpFoAM00vs

Re: Prezubovanie a BARF

Uto 19.11.2019 15:45

podla mna leila ti poradi sedliackym rozumom to, na co ani ten studovany veterinarny nestaci...

Re: Prezubovanie a BARF

Uto 19.11.2019 15:57

wer píše:lebo zrovna elis nema odchovane a nema zdravy sedliacky rozum... :joint: leila, fakt :pac:


a kto hovori, ze nema???

ako vazne, pisem tu, ze netreba to hrotit s tabulkami a hned robite zo mna kkta... ano, o tom je dogforum presne... vsetko brat doslova a ako utoky... clovek napise, ze netreba nic hrotit, ze treba normalne rozmyslat a netreba tie tabulky brat tak vazne a uz si myslite, ze niekoho zhadzujem... ako fakt, :pac:

Re: Prezubovanie a BARF

Uto 19.11.2019 16:01

Leila Tobrok píše:to su tie pravidla, o ktorych hovorim. ze ak nekrmis podla zakladnych pravidiel, ktore barf ma, tak pes neprosperuje a mozu sa vyskytnut po dlhdobom extremizme problemy


tu napr...

ono treba mat ako-taky prehlad, na tom nie je nic zle. tema je potreba vapnika u stenata, studie sa robia a asi tiez na zaklade niecoho. niekoho to zaujima aj z tohto pohladu, nielen hodit psovi kuraci trup. :no: ono keby si to aspon inym stylom pisala, tak sa to da brat, ale toto bolo mimo.

Re: Prezubovanie a BARF

Uto 19.11.2019 16:04

a ja pisem, ze ONA krmi zle??? boooze moj... pisem vseobecne, ze ak napriklad NIEKTO nekrmi... pisem tu o tom, ze tie tabulky su strasne komplikovane a vyhrotene na gramy a netreba ich brat uplne presne a stresovat sa nimi. treba citat s porozumenim... ale... chapem... uz tu funguje len uzavreta komunita, ktora vie komunikovat len medzi sebou a boh chran, ked niekto pise inym stylom... takze uz koncim a nebudem rusit a len citat :)

Re: Prezubovanie a BARF

Uto 19.11.2019 16:07

tak keby si citala, tak asi vies, ze tu riesila vyzivovy problem so svojim stenatom :nwm:

Re: Prezubovanie a BARF

Uto 19.11.2019 16:11

stacilo mi toto
Nisus píše:vychádza momentálne 85 g kostí. Čiže keď mu dám 193 g chrbta (chrbát obsahuje 44% kostí, čiže aby dostal do seba 85 g kostí, potrebuje 193 g chrbta). V tabuľke zároveň je, že chrbát obsahuje 1250 mg vápnika na 25 g a že denná spotreba na šteňa jeho váhy je 1220 mg vápnika, pri prezubovaní 2440 mg. Z toho mi vyplýva, že by mal dostávať teraz cca 50 g chrbta denne? To je blbosť ale. Potom keď mu dávam 193 g chrbta, to niekoľkonásobne prekračujem dávku? Alebo som len dementná a nerozumiem tomu?


chapem, ze je to matuce tieto vypocty a preto pisem, ze treba brat tie tabulky trochu s nadsazkou a nie nejako strasne striktne. ze sa staci drzat normalnych zakladnych pravidiel, ako co kombinovat, nie presne "merat" na mikrogramy, ako sa snazia tieto tabulky cloveku vnutit.

Re: Prezubovanie a BARF

Uto 19.11.2019 16:23

Leila Tobrok píše:ze sa staci drzat normalnych zakladnych pravidiel


mas pravdu.
Odoslať odpoveď