Switch to full style
Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.
Odoslať odpoveď

Re: Prezubovanie a BARF

Uto 04.08.2015 14:41

Offtopic: a usi ako? u nas furt hore dole, tiez neviem ci je to vyzivou alebo co, sak uz ma cez 10mesiacov ten pes :ha:

Re: Prezubovanie a BARF

Uto 04.08.2015 15:04

usi jsou marny boj :ha: mam proste doma Gremlina :joint:

Re: Prezubovanie a BARF

Uto 04.08.2015 16:00

Elis píše:a ja ted nevim, co si vybrat :pac:

Tak fundovanú, vedecky podloženú info ti dá asi len nejaký ortopéd...

Re: Prezubovanie a BARF

Pon 18.11.2019 23:19

Zase ja :lol: Mám v tom hokej a dúfam, že sa rozvinie nejaká debata, ktorá ma nasmeruje, keďže práve prezubuje a ja nechcem niečo pokaziť. Krpcovi nastavujem dávku pomocou tabuľky, ktorú som si stiahla tu:
http://www.manwe.eu/documents/vypocet_krmne_davky.xls
Krpatého mám na 7% :pac: , lebo inak vyzerá ako z koncentráku. To znamená, že mu vychádza momentálne 85 g kostí. Čiže keď mu dám 193 g chrbta (chrbát obsahuje 44% kostí, čiže aby dostal do seba 85 g kostí, potrebuje 193 g chrbta). V tabuľke zároveň je, že chrbát obsahuje 1250 mg vápnika na 25 g a že denná spotreba na šteňa jeho váhy je 1220 mg vápnika, pri prezubovaní 2440 mg. Z toho mi vyplýva, že by mal dostávať teraz cca 50 g chrbta denne? To je blbosť ale. Potom keď mu dávam 193 g chrbta, to niekoľkonásobne prekračujem dávku? Alebo som len dementná a nerozumiem tomu?

Re: Prezubovanie a BARF

Uto 19.11.2019 6:41

e? Som myslela, ze tuto fazu presneho vypocitavania mas davno za sebou :heh:

Re: Prezubovanie a BARF

Uto 19.11.2019 8:28

Kolik vazi?
Denni potreba vapniku pri prezubovavi se udava 250 -300 mg/ 1kg telesne hmotnosti. ( jeden zdroj - ale nekde mam ulozeny clanek k tomu)
A i pri krmeni jen masovyma kostma stene spis ucpes nez pedavkujes Ca.

Re: Prezubovanie a BARF

Uto 19.11.2019 8:33

Presne takto si to pamatam aj ja. Ze skor psa ucpes ako predavkujes vapnikom z kosti.

Re: Prezubovanie a BARF

Uto 19.11.2019 9:50

boze preco to takto komplikujete -_- normalne daj kuraci trup kde je dost masa, nie len kosti. pridaj k tomu nieco este, nie len trup. a ak vypada ako z koncentraku, tak mu pre boha pridaj... neznasam tieto "chytre" tabulky, ktore ludi nabadaju k tomu, aby boli v strese z cisel ako ty. krmenie nema byt o tom, ze denne budes takto kalkulovat... normalne jeden den riadne masom obalene kura, bud s prilohou alebo nie, ak nedavas, na veceru daj napr.srdce s ryzou a zeleninou, nejaky olej,... a hotovo... to mas zase svalovinu... ak prezubuje a chces pomoct zubom, daj jablko, krasne pomoze zubky uvolnit.

Re: Prezubovanie a BARF

Uto 19.11.2019 11:56

:pac: Nevyzerá ako z koncentráku, pretože ho mám na vyššej dávke. Napísala som, že ak má menej ako 7%, tak vtedy hej.
A neviem, kde si vyčítala, že som v strese, normálne som sa opýtala :nwm: Proste nechcem niečo posrať a hlavne mi nešiel do hlavy ten divný prepočet v tabuľke, to je celé. Ale tak klasika DF, čo čakať, že áno :lol:
A nedávam len trup, to bol príklad samozrejme, nebudem rozpisovať gramáže každej jednej kosťovej zložky predsa.

Elis, v sobotu vážil 12,2 kg.
Naposledy upravil Nisus dňa Uto 19.11.2019 12:23, celkovo upravené 1

Re: Prezubovanie a BARF

Uto 19.11.2019 12:21

Hlavne vstrebatelnost vapnika z tej istej kosti je podla asi miliona dalsich parametrov od 15% do 60% :ha: Takze clovek neporata proste nic. (percenta si len matne pamatam uz, ale bol ten rozptyl fakt obrovsky)
Nic lepsie nez odsledovat podla usi a stolice nevymyslis :smile:

Re: Prezubovanie a BARF

Uto 19.11.2019 12:25

Uši má pekné, dobre nasadené a všetko ok. Stolica je fajn, labky má tiež ok. Teda jednu má úplne rovnú a druhú mierne vybočenú.

Re: Prezubovanie a BARF

Uto 19.11.2019 13:03

No, tak nevymyslaj s gramazou :heh:

Re: Prezubovanie a BARF

Uto 19.11.2019 14:16

Nisus píše:v sobotu vážil 12,2 kg.


tak si to pamatuju dobře, ze ty manve tabulky teoreticky nevychazi :lol:

Offtopic: nemuzu radit dal -ja si stene neukrmila masem - i kdyz byl v podstate jen na kostech uz -nestacilo to

Re: Prezubovanie a BARF

Uto 19.11.2019 14:17

nadsazka prosim... stresujes, lebo vypocitavas tu dobre ze nie kvantovu fyziku v barfe... na co? ak prosperuje, nepadaju uci, nekriva, normalnu hmotnost ma,... tak netreba to hrotit. typickost dogfora je, ze kazdy tu berie vsetko strasne vazne... tieto tabulky a podobne hovadiny su skutocne na to, aby ludi stresovali. a ano, myslim, ze v tom mas zmatok, ako sama pises, a pritom staci aby si sa riadila, ako to robis, zdravym sedliackym rozumom. takze odhod tabulky a stravuj psa nadalej tak, aby prosperoval. neviem, preco sa tieto gramaze a objemy pchaju od granuli uz aj do barfu. nie je to o tom. ide o dlhodobu vyzivu, nie den od dna. takze klud, davaj psovi tak, aby prosperoval, hoc aj 2kg denne, ak mu tak travi a vypada stihlo.

Re: Prezubovanie a BARF

Uto 19.11.2019 14:35

Offtopic: Treba ukľudniť hormón :heh: Opäť dodám, že nestresujem :no: LEN som sa tu chcela opýtať, že či niečomu v tej tabuľke len nerozumiem, alebo je tam proste chyba :nwm: Netreba si hneď predstavovať, že celá upotená s Lexaurinom pod jazykom celý deň riešim stravu svojho psa.
Inak ako bez tých výpočtov by som nevedela vyjadriť, čo myslím :nwm:
Odoslať odpoveď