Prezubovanie a BARF

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: Prezubovanie a BARF

Poslaťod hruska » Uto 04.08.2015 14:41

Offtopic: a usi ako? u nas furt hore dole, tiez neviem ci je to vyzivou alebo co, sak uz ma cez 10mesiacov ten pes :ha:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Prezubovanie a BARF

Poslaťod Elis » Uto 04.08.2015 15:04

usi jsou marny boj :ha: mam proste doma Gremlina :joint:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Prezubovanie a BARF

Poslaťod Lindchen » Uto 04.08.2015 16:00

Elis píše:a ja ted nevim, co si vybrat :pac:

Tak fundovanú, vedecky podloženú info ti dá asi len nejaký ortopéd...
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Prezubovanie a BARF

Poslaťod Nisus » Pon 18.11.2019 23:19

Zase ja :lol: Mám v tom hokej a dúfam, že sa rozvinie nejaká debata, ktorá ma nasmeruje, keďže práve prezubuje a ja nechcem niečo pokaziť. Krpcovi nastavujem dávku pomocou tabuľky, ktorú som si stiahla tu:
http://www.manwe.eu/documents/vypocet_krmne_davky.xls
Krpatého mám na 7% :pac: , lebo inak vyzerá ako z koncentráku. To znamená, že mu vychádza momentálne 85 g kostí. Čiže keď mu dám 193 g chrbta (chrbát obsahuje 44% kostí, čiže aby dostal do seba 85 g kostí, potrebuje 193 g chrbta). V tabuľke zároveň je, že chrbát obsahuje 1250 mg vápnika na 25 g a že denná spotreba na šteňa jeho váhy je 1220 mg vápnika, pri prezubovaní 2440 mg. Z toho mi vyplýva, že by mal dostávať teraz cca 50 g chrbta denne? To je blbosť ale. Potom keď mu dávam 193 g chrbta, to niekoľkonásobne prekračujem dávku? Alebo som len dementná a nerozumiem tomu?
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Prezubovanie a BARF

Poslaťod pigie » Uto 19.11.2019 6:41

e? Som myslela, ze tuto fazu presneho vypocitavania mas davno za sebou :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Prezubovanie a BARF

Poslaťod Elis » Uto 19.11.2019 8:28

Kolik vazi?
Denni potreba vapniku pri prezubovavi se udava 250 -300 mg/ 1kg telesne hmotnosti. ( jeden zdroj - ale nekde mam ulozeny clanek k tomu)
A i pri krmeni jen masovyma kostma stene spis ucpes nez pedavkujes Ca.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Prezubovanie a BARF

Poslaťod pigie » Uto 19.11.2019 8:33

Presne takto si to pamatam aj ja. Ze skor psa ucpes ako predavkujes vapnikom z kosti.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Prezubovanie a BARF

Poslaťod Leila Tobrok » Uto 19.11.2019 9:50

boze preco to takto komplikujete -_- normalne daj kuraci trup kde je dost masa, nie len kosti. pridaj k tomu nieco este, nie len trup. a ak vypada ako z koncentraku, tak mu pre boha pridaj... neznasam tieto "chytre" tabulky, ktore ludi nabadaju k tomu, aby boli v strese z cisel ako ty. krmenie nema byt o tom, ze denne budes takto kalkulovat... normalne jeden den riadne masom obalene kura, bud s prilohou alebo nie, ak nedavas, na veceru daj napr.srdce s ryzou a zeleninou, nejaky olej,... a hotovo... to mas zase svalovinu... ak prezubuje a chces pomoct zubom, daj jablko, krasne pomoze zubky uvolnit.
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Prezubovanie a BARF

Poslaťod Nisus » Uto 19.11.2019 11:56

:pac: Nevyzerá ako z koncentráku, pretože ho mám na vyššej dávke. Napísala som, že ak má menej ako 7%, tak vtedy hej.
A neviem, kde si vyčítala, že som v strese, normálne som sa opýtala :nwm: Proste nechcem niečo posrať a hlavne mi nešiel do hlavy ten divný prepočet v tabuľke, to je celé. Ale tak klasika DF, čo čakať, že áno :lol:
A nedávam len trup, to bol príklad samozrejme, nebudem rozpisovať gramáže každej jednej kosťovej zložky predsa.

Elis, v sobotu vážil 12,2 kg.
Naposledy upravil Nisus dňa Uto 19.11.2019 12:23, celkovo upravené 1
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Prezubovanie a BARF

Poslaťod elfinka » Uto 19.11.2019 12:21

Hlavne vstrebatelnost vapnika z tej istej kosti je podla asi miliona dalsich parametrov od 15% do 60% :ha: Takze clovek neporata proste nic. (percenta si len matne pamatam uz, ale bol ten rozptyl fakt obrovsky)
Nic lepsie nez odsledovat podla usi a stolice nevymyslis :smile:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Prezubovanie a BARF

Poslaťod Nisus » Uto 19.11.2019 12:25

Uši má pekné, dobre nasadené a všetko ok. Stolica je fajn, labky má tiež ok. Teda jednu má úplne rovnú a druhú mierne vybočenú.
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Prezubovanie a BARF

Poslaťod pigie » Uto 19.11.2019 13:03

No, tak nevymyslaj s gramazou :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Prezubovanie a BARF

Poslaťod Elis » Uto 19.11.2019 14:16

Nisus píše:v sobotu vážil 12,2 kg.


tak si to pamatuju dobře, ze ty manve tabulky teoreticky nevychazi :lol:

Offtopic: nemuzu radit dal -ja si stene neukrmila masem - i kdyz byl v podstate jen na kostech uz -nestacilo to
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Prezubovanie a BARF

Poslaťod Leila Tobrok » Uto 19.11.2019 14:17

nadsazka prosim... stresujes, lebo vypocitavas tu dobre ze nie kvantovu fyziku v barfe... na co? ak prosperuje, nepadaju uci, nekriva, normalnu hmotnost ma,... tak netreba to hrotit. typickost dogfora je, ze kazdy tu berie vsetko strasne vazne... tieto tabulky a podobne hovadiny su skutocne na to, aby ludi stresovali. a ano, myslim, ze v tom mas zmatok, ako sama pises, a pritom staci aby si sa riadila, ako to robis, zdravym sedliackym rozumom. takze odhod tabulky a stravuj psa nadalej tak, aby prosperoval. neviem, preco sa tieto gramaze a objemy pchaju od granuli uz aj do barfu. nie je to o tom. ide o dlhodobu vyzivu, nie den od dna. takze klud, davaj psovi tak, aby prosperoval, hoc aj 2kg denne, ak mu tak travi a vypada stihlo.
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Prezubovanie a BARF

Poslaťod Nisus » Uto 19.11.2019 14:35

Offtopic: Treba ukľudniť hormón :heh: Opäť dodám, že nestresujem :no: LEN som sa tu chcela opýtať, že či niečomu v tej tabuľke len nerozumiem, alebo je tam proste chyba :nwm: Netreba si hneď predstavovať, že celá upotená s Lexaurinom pod jazykom celý deň riešim stravu svojho psa.
Inak ako bez tých výpočtov by som nevedela vyjadriť, čo myslím :nwm:
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

PredchádzajúciĎalší

Späť na Surová strava