Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod clupko » Štv 09.08.2018 12:38

asi ide o mnozstvo?
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1915
Bydlisko: za horami

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Noelle » Štv 09.08.2018 13:00

hej, ide o množstvo - častosť (to je divné slovo) kontaktu. Ja nejem často mäso, ale pre Nelly pripravujem mäso 2x denne. Rukavice som používala, jednorázové, ale išlo to moc do peňazí, asi skúsim také trvalé i keď mi to pripadá v takých čudné :lol:
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Sunny » Štv 09.08.2018 13:14

Rukavice to je jasné, na rukách tá častosť zaváži, ale na riadoch? Taký nož predsa nemože napáchnuť, nie? :nwm:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8291
Bydlisko: Morava

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Noelle » Štv 09.08.2018 13:46

ja ale nemyslím pach, ale kakané baktérie - salmonela, e.coli ... ako som písala, už som tým prešla a už nescem vááác :)
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod čuju » Sob 11.08.2018 22:52

ahojte,minulý týžden nám dorazilo masko z barina.sk,zatial spokojnosť,predtým sme brali z barferu,no fenka nám začala odmietať jesť kocky,z bariny zatial sprášila všetko čo dostala :)
čuju
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5
Bydlisko: Branovo

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Noelle » Pon 13.08.2018 8:34

Ja sa chystám práve tento týždeň skúsiť (po tom čo ma Margita sprdla za krmimamsem :heh: )
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Margita » Pon 13.08.2018 10:37

No ale uznaj,tie ceny:-D
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5659
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Noelle » Pon 13.08.2018 10:45

Len ja hľadám niečo eňo ňuňo, lebo potrebujem mačky preonačiť na mäso a nedarí sa mi :ach:
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod kellee » Pon 13.08.2018 11:22

mne maca miluje kuracie s drobami, svalovinu ziadnu nechce, kupovala som klasika v masiarni a vykaslala sa na to a sla psom do misky vyjedat vnutornosti
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Noelle » Pon 13.08.2018 11:45

moji mačiaci maximálne kuraie prsia, a to im kupovať nemienim, tak hľadám a hľadám, ale aj tie prsia jeden mačiak iba občas, on je kapsičkár (kedysi glanuláč)
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod kellee » Pon 13.08.2018 11:55

mne macka kuracie prsia odmietla ked zistila co zeru psy :lol: dala som jej rozne druhy masa, dokonca divinu ked som varila, tak som jej odrezala a ona to ohrdla potvora
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Sunny » Štv 01.11.2018 16:21

Po X rokoch kŕmia BARFom si nejak neviem rady... Máme na BARFe všetkých 10 psov. Jedálniček - 1/3 dávky mleté kuracie+trupy, 1/3 dávky mleté bravčové/hovadzie s drobami+mleté neprané držky, 1/3 dávky sparené vločky+cestoviny, +bonus škvarky. Sem tam k tomu nejaké práškové minerály, ovocie majú samozber na dvore podľa toho čo rastie (egreše, ríbezle, slivky, jabka...). Záťaž psov nič extra, dvor, prechádzky, sem tam ľahký tréning. Denná dávka cca 25-27kg psov je niečo cez kilo žrádla. A psy chudnú, nestačí im to. Ja viem, že je to individuálne, brala by som u mladých, že proste ten metabolizmus šlape, ale staré nič nerobiace husky kŕmim viac než som kŕmila a aj tak chudnú :nwm: Nejak neviem čo s tým, v čom može byť problém. Blbá kvalita masa? Alebo blbý jedálniček? Čo zmeniť? Pridať viac nie je také jednoduché, viac než cca kilo naraz dávať nechcem a ráno pred prácou sa moc kŕmiť nedá. Nejaké nápady?
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8291
Bydlisko: Morava

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod vavrena » Štv 01.11.2018 18:26

Tak to je fakt divné. Keby to bol jeden pes, tak tam sa dá polemizovať o enzýmoch a trávení, ale viac psov, neviem.. ale pridala by som na sacharidoch, až tak, že pol na pol s cestovinami. Alebo teda, kŕmiť aj ráno, aspoň nejaké grancle, keď viac nestíhaš. Čo pre 10 psov úplne chápem.
A teda, cez kilo žrádla na 25 kg psa a chudne, a nie je mlaďoch, je zvláštne.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Elis » Štv 01.11.2018 22:17

divne :nwm:
co me tak napada -jak je jich hodne -mají vice pohybu nez jsi byla zvykla.
ty starsi -nebehaji s mladymi?
A asi bych zkusila prevazit maso, co opravdu dostavaji. dodavatele jsou ruzni a zazila jsem, ze 1/4 po rozmrazeni byla voda.
U mleteho nevis nikdo, co v nem opravdu je, jestli nezmenily slozeni :nwm:

pokud nechces pridavat množství -to chapu - tak bych pridala tuky.
k tem sacharidům - nez pridavat prilohu v množství- to bych ji radsi nahradila aspoň castecne granclema -zatezove, pro stenata :angel:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6367
Bydlisko: Praha

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Sunny » Pia 02.11.2018 0:05

Ráno nie je problém, že by som nestíhala, by som si klidne privstala, skor ma to trapi kvoli susedom - predsa len pri tom krmeni nie su uplne potichu a robit tam ramus o 6 rano... Zatazovky granule su uz objednane, skusili sme to na dvoch stenatach, co boli najchudsie a pekne pribrali, ale Trix granule davat nemozem, nedokaze ich zozrat, Papuchovi to zas na travenie moc nesedelo... Nie je to proste idealne dlhodobe riesenie.
Starsi s mladymi moc nebehaju, len Trix, ale ona behala jak perpetum mobile aj bez nich :heh: Vazim im to denne, maso rozmrazujem vo velkom a potom vazim do misiek. Trix napriklad dostava konkretne 250g kuracie, 250g bravcove s droby, 150g skvarky a nejakych 350-400g prilohy. A trcia jej stavce na chrbte :nwm: Vzdy lahko schudla a tazsie pribrala, ale takto vyzerala po harani alebo po tazkych pretekoch, nie v beznom provoze. V cca rovnakom pomere dostavaju vsetci. Jak a ake tuky este pridat? Zas aby sa z toho nepo :kak: :prd:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8291
Bydlisko: Morava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Surová strava