Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Noelle » Ned 05.08.2018 1:13

No vtedy, keď som ešte nekŕmila držkami, tak práveže mala prílohy - vločky, ryžu a tak. Teraz má držky ale nedávam vôbec obilniny. A normálnej čerstvej zeleniny a ovocia požere kvantá, niekedy mám pocit, že by snáď chcela byť vegetariánom :pac: A vtedy, keď som nedávala držky, to bolo preto, že ich nechcela jesť, teraz s tým nemá problém. Rozdiel nastal po sterilizácii, dovtedy problém s jedlom, stále zmeny chutí, odvtedy no problem, žere ako piraňa.
Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod Noelle » Pon 06.08.2018 13:36

Tááák, po prečítaní asi milióna stránok :lol: - áno preháňam - som dospela k názoru, že:

1. mrazené držky nie sú až tak super krmivo pre psa, pretože zmrazením a rôznou manipuláciou s držkami sa ničí to čo je v úplne čerstvých držkách to naj pre psa a to je probiotické baktérie a tráviace enzýmy - v žalúdku kravy sú pri určitom pH a bez prítomnosti kyslíka a keď sa krava zabije a držky sa vyberú tak postupom času a teploty sa zničia, takže kým k nám mrazené prídu, už je ich obsah zanedbateľný

2. držky sú dobrým zdrojom mangánu, čerstvé nemleté sú dobré na zuby (žváchanie :lol: ), pri čerstvých záleží kde a na čom sa krava pásla, podľa toho obsahujú živiny (ktoré sa ale rýchlo ničia)

3. výživné sú iba tie čerstvo "ulovené"-> to súvisí s prirodzenou potravou predka psa, ktorý žral v prírode v podstate čerstvý obsah žalúdka s obsiahnutými natráveninami spolu s prospešnými baktériami a enzýmami, ktoré sa už neskôr zmenou teploty a kyslíkom ničia

4. čiastočnou náhradou je úplne na kašu rozmixovaná zelenina + umelé podávanie pre- a probiotík + tráviacich enzýmov. Blbé na tom je to "umelé".

5. takže benefitom čerstvých zelených držiek je hlavne ich vplyv na trávenie (sú teda dobré - v čerstvom stave - pre psov s citlivým trávením alebo tráviacimi problémami)

píšem trochu chaoticky, ale ponáhľam sa :hi:
Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod Margita » Str 08.08.2018 15:45

13-18.8 kaufland bravcove plece bez kosti 2,49,je to v letaku
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Noelle » Str 08.08.2018 15:58

No nakúpila som teraz v Tescu ako som písala, ALE. Všimla som si, že súčiastky sú z Poľska a mám test kuracieho mäsa a teda poľské a rumunské ee. Tak dúfam, že nejakú salmonelu nechytím, okrem toho, že mám na rukách ekzém a otvorené rany - úplne naj pre baktérie z mäsa. To aby som si namáčala ruky v save :plac:, alebo rovno odkusla :ach: ? Jedine prsia a spol. je SK, CZ, HU (tesco). Som si to v návale nadšenia výberu neuvedomila, že mám pozerať.

Inak vraj držky obsahujú veľa baktrérii nedobrých pre ľudí, tak to aby som tie držky čo mám ešte doma porcovala v rukaviciach, lebo salmonelu som už mala a aj otravu jedlom a teda rozhodne už nescem.

Ale tak ceny sem môžete každý písať, bude to myslím prospešné pre veľa tu prítomných, chystám sa tento týždeň opáčiť Kaufland.

Ozaj ako čistíte pomôcky po porcovaní a servírovaní surového mäsa ?
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod clupko » Štv 09.08.2018 8:08

umyjem ako ine riady, co ine? :nwm:
ked krajam jeden kus kuracich prs, tak kludne rukami, ale inak - obzvlast v tvojom pripade - nechapem, preco si nedas rukavice. ja nemam ekzem ani otvorene rany, ale vsak ta krv z masa, to potom citit z ruk cely den. kebyze krmim barfom dlhodobo, tak to urcite nechytam do ruk.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
--------
http://avery.wz.sk
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod kellee » Štv 09.08.2018 10:15

ja pouzivam rukavice, lebo fakt to nejde z ruk dole a vsetko umyvam v umyvacke. Viem ze su ludia co maju speci nastroje pre psy, ale ja to nemam kde skladovat, aby to malo vyznam, takze mycka to isti
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Slausa » Štv 09.08.2018 10:23

Normal v horúcej vode ako všetko ostatné. Rukavice nepoužívam, akurát mám na to extra nôž, starý príborovy nabruseny tak, že reze aj kosti
How many lightbulbs does it take to change people?

*kryčať*chémya*prýdem*oblyčky*robyť*rádyo*sanytka*ďyvá svyňa*hocy*musým*lýstok*
Slausa
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod Sunny » Štv 09.08.2018 12:26

Aký je rozdiel v tom, či porcujem kura pre seba alebo pre psa? :nwm: Jediné čo mám zvlášť je lyžica, ktorou im to miešam v miske, inak neriešim.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod clupko » Štv 09.08.2018 12:38

asi ide o mnozstvo?
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
--------
http://avery.wz.sk
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod Noelle » Štv 09.08.2018 13:00

hej, ide o množstvo - častosť (to je divné slovo) kontaktu. Ja nejem často mäso, ale pre Nelly pripravujem mäso 2x denne. Rukavice som používala, jednorázové, ale išlo to moc do peňazí, asi skúsim také trvalé i keď mi to pripadá v takých čudné :lol:
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod Sunny » Štv 09.08.2018 13:14

Rukavice to je jasné, na rukách tá častosť zaváži, ale na riadoch? Taký nož predsa nemože napáchnuť, nie? :nwm:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod Noelle » Štv 09.08.2018 13:46

ja ale nemyslím pach, ale kakané baktérie - salmonela, e.coli ... ako som písala, už som tým prešla a už nescem vááác :)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod čuju » Sob 11.08.2018 22:52

ahojte,minulý týžden nám dorazilo masko z barina.sk,zatial spokojnosť,predtým sme brali z barferu,no fenka nám začala odmietať jesť kocky,z bariny zatial sprášila všetko čo dostala :)
čuju
Okoloidúci
Obrázok užívateľa

Poslaťod Noelle » Pon 13.08.2018 8:34

Ja sa chystám práve tento týždeň skúsiť (po tom čo ma Margita sprdla za krmimamsem :heh: )
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod Margita » Pon 13.08.2018 10:37

No ale uznaj,tie ceny:-D
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Surová strava