Dnesna vecera

Sem píšte všetko ohľadne varenej stravy.

Re: Dnesna vecera

Poslaťod Mackie » Sob 03.04.2010 11:02

netreba to s tou pestrostou az tak prehanat :heh:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Dnesna vecera

Poslaťod Bee House » Sob 03.04.2010 11:12

to si myslim aj ja, ale treba to vysvetlit este mojej malej gurmanke :fizel:
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: Dnesna vecera

Poslaťod Monika & Parsonky » Štv 15.04.2010 0:07

Asi budem teraz vyzerať ako pako, ale ako sparujete tie vločky? Mne je jasné, že na pare, ale ako? Dám do hrnca vodu a nad to napr. sitko s tými vločkami?

My sme mali na večeru mäsko so zemiakovou kašou (dala som prvýkrát, ostala od obeda - samo neposolená) s rozmixovanou cviklou a uvareným postrúhaným vajíčkom. No inak tú misku vylizovala.

Ráno chystáme jogurt, s nastrúhaným jabĺčkom, lyžičkou medu, trošku mletej škorice a do toho rozdrvený keksík marína. Určite bude chutiť, toto má rada.
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Dnesna vecera

Poslaťod gabrielik » Štv 15.04.2010 8:13

Neviem ako ostatní, ale spatrovať vločky, zeleninu čerstvú, mrazenú alebo sušenú, čerstvé vňate a iné veci pre mna znamená, že to čo chcem spariť dám do hrnčeka v množstve, ktoré chcem naraz použiť na skrmenie a zalejem primeraným množstvom vriacej vody. Voda ti do vločiek vsiakne a pekne sa napučia, alebo môžeš prebytočnú vyliať.
gabrielik
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 81

Re: Dnesna vecera

Poslaťod krista » Štv 15.04.2010 19:55

Asi budem teraz vyzerať ako pako, ale ako sparujete tie vločky?

Ja ich nesparujem nad parou,proste ich zalejem horúcou vodou,dokonca ani nie je prevarená,najteplejšia z vodovodu :lol:
do 5 minut su vločky ako blato.Netreba veľa vody,len aby trochu plávali a keď napučia,ostane tam len trochu "šťavy",tú tam nechám,nezlejem,do toho dám mixnutu zeleninu,varený žltok,oliváč ...z tohoto spravím maglajz a nakoniec na kocky mäsko....
Myslíte si, že psy nebudú v nebi? Poviem vám, budú tam skôr ako ktokoľvek z nás.
Robert Louis Stevenson
krista
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1866

Re: Dnesna vecera

Poslaťod lavyrle » Štv 15.04.2010 20:47

ja to robím večer...umyjem misku, dám za hrsť vločiek, zalejem vriacou vodou...ráno sú pripravené :jop:
Pes má jediný životný cieľ. Venovať ti svoje srdce
lavyrle
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1430
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Dnesna vecera

Poslaťod gabrielik » Pia 16.04.2010 8:15

Vločky sa dajú nielen spariť, ale aj nechať namočené v studenej vode.
Niekedy sme robievali takú pochúťku sami pre seba. Vločky sa večer zaliali studenou vodou, a ráno sa na to nastrúhalo jabĺčko, polialo sa to medom. Dá sa to ešte posypať sekanými orieškami alebo dať navrch šlahačka. Je to fakt mlska aj zdravé raňajky.
Vločky potom niesú také mazľavé ako pri zalievaní niečim horúcim.
gabrielik
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 81

Re: Dnesna vecera

Poslaťod Liana » Str 21.04.2010 22:46

jaj tak sa podrzte, dnes som sa POKUSALA urobit si na veceru krevetovy salat a dopadlo to nasledovne :haha:

Obrázok
Obrázok
Liana
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1331
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Dnesna vecera

Poslaťod Zooey » Str 21.04.2010 22:48

Mnaam!! Mozem prist ku vam na veceru?? :oo: :joint:

edit: inak, dnes som kupila v masiarstve bravcove mozgy, no nikde som nenasla nic o ich vhodnosti resp. nevhodnosti...je to v pohode?? Som strasne zvedava, ako sa na ne bude Rhea tvarit :aaa:
Naposledy upravil Zooey dňa Str 21.04.2010 22:51, celkovo upravené 1
Obrázok
Zooey
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 845
Bydlisko: BA, Petržalka

Re: Dnesna vecera

Poslaťod calwen » Str 21.04.2010 22:50

My mame dneska bravcove jazyky a kusok nejakej kosti, Ale tie jazyky...no blee, asponze Mardimu to (snad) nebudem msuiet krajat) :nechutne:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Dnesna vecera

Poslaťod Liana » Str 21.04.2010 22:56

Rhea, to by si nechcela :ha: som pri sporaku slintala ale pol hodinu a ked som to nakoniec ochutnala bolo mi jasne kto to bude jest. aj to sa krpata tvarila ze co za blivajz ma v miske.
Liana
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1331
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Dnesna vecera

Poslaťod Zooey » Str 21.04.2010 23:02

Liana: a co sa stalo? Prihoreli? ..mne to nevadi :hi: :joint:

Calwen: To si asi este nevidela mozgy! Fakt :nechutne:
Obrázok
Zooey
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 845
Bydlisko: BA, Petržalka

Re: Dnesna vecera

Poslaťod Liana » Str 21.04.2010 23:04

Offtopic: neprihoreli ale su total bez chuti a ako guma takze nieco v procese pripravy som kazdopadne zvorala :angel: ale povedala som si ze krevetky uz len na dovolenke kde budu cerstve...takze dlho nebudu :plac: :heh:
Liana
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1331
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Dnesna vecera

Poslaťod calwen » Str 21.04.2010 23:09

Zuzi...ale videla, len som ich radsej nikdy nekupila :angel:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Dnesna vecera

Poslaťod krista » Štv 22.04.2010 19:34

calwen píše:My mame dneska bravcove jazyky a kusok nejakej kosti, Ale tie jazyky...no blee, asponze Mardimu to (snad) nebudem msuiet krajat) :nechutne:

:ha: to poznám,my mávame hovädzí jazyk,a tiež mám čo robiť keď zafunguje vizualizácia .On vyzerá akoby ho práve hoviadku z huby vyrvali,celý, zhora drsný,raz ma jedno teliatko oblizlo s takým jazýčkom,preto tá dilema.. :plac:
...ale chutí náramne... :hi:
Myslíte si, že psy nebudú v nebi? Poviem vám, budú tam skôr ako ktokoľvek z nás.
Robert Louis Stevenson
krista
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1866

PredchádzajúciĎalší

Späť na Varená Strava