Ako schudnut?

Sem píšte všetko ohľadne varenej stravy.

Ako schudnut?

Poslaťod adushiik4 » Pon 17.08.2009 9:01

Myslim ze tu takato tema nie je,ak ano ospravedlnujem sa.
Potrebovala by som pomoc.Moj psik (westik) ma 8kg, viem ze to je na westa normalne, no potreboval by schudnut, kedze ma problemy s nohami, ta vaha nerobi najlepsie.. Samozrejme teraz behat a ine sporty robit nemoze ( kvoli tym noham)..Potrebovala by som nejaky stravovaci plan kolko coho mam davat aby velmi nepribral ale naopak schudoll...
Krmim varenou stravou no sem-tam aj granulami Purina Pro Plan.
Coho by som sa mala drzat a co vynechavat vo varenej strave??
Dakujem za odpovede.
adushiik4
Šampión
 
Príspevky: 2147
Bydlisko: Michalovce

Re: Ako schudnut?

Poslaťod maydanoz » Ned 30.08.2009 0:53

Moja sucka celkom pekne schudla cez prazdniny a to tak, ze som jej vobec nedavala ziadne pamlsky ani nic ine cez den..napr.rozne prasacie usi, zvysky zo stola /ako samozrejme byvalo zvykom-tu i tam nieco vyzebrala../ Jednoducho som jej znizila davku o trosku /nevazim to na gram..tak nevim..len od oka../ a ak nezjedla veceru, mala smolu... :ua: :ua:
Neviem, co jej varis, ale ja napr. mäso /kuracie, hovädzie/ so zeleninou a ryzou. Tiez som jej trosku zmensila davku.
Nerob z toho velku vedu, ani tak velmi nejde o pohyb ako o kalorie. Jednoducho davaj menej zrat! :ahoj:
maydanoz
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 384
Bydlisko: CH

Re: Ako schudnut?

Poslaťod Sana » Ned 30.08.2009 9:30

moja dala dole z 26-27 uz neviem na 23, plavanie, jedlo sa zredukovalo o 70 percent,treba pozorovat ci nechybaju ziviny
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Re: Ako schudnut?

Poslaťod Tobin » Ned 30.08.2009 11:55

adushiik4 píše:no potreboval by schudnut, kedze ma problemy s nohami

Si si ista, ze tie problemy s nohami su z nadvahy? Nebude problem niekde priamo v klboch? Zavapnene z prebytku vapnika? Zmaknute chrupavky z prebytku fosforu? Neviem, kolko ma vazit 9 mesacny westik, ale ak by islo o schudnutie, toto je velmi nespravny nazor:
maydanoz píše:Nerob z toho velku vedu, ani tak velmi nejde o pohyb ako o kalorie. Jednoducho davaj menej zrat!

Znizit kalorie samozrejme treba, ale objemove by sa davka mala dodrzat. Znizit/vylucit tuky, len kuracinku, hovadzinku, ak granule (brrrrrr...), tak nemastne, nejake dietne. Objemove, aby nebol hladny, dopln zeleninou, salatova uhorka je super. Dopln ovsene vlocky, klicky... psisko NESMIE byt hladne.
A bezpodmienecne potrebuje POHYB. Svaly nesmia atrofovat. Skus viac plavat, to je dost velky vydaj energie. Ak aj nebude behat, aspon chodit, chodit...
Nepises, ake problemy ma s nohami, ale klby/nohy by som dal vysetrit u veta - s tym nie je ziadna sranda.
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Ako schudnut?

Poslaťod maydanoz » Ned 30.08.2009 14:36

Tobin, myslela som to tak, ze si hned nemusi prenajat osobneho trenera len preto, aby pes schudol.. :hi: Sport je urcite dolezity. Ale ak bude mat primerany pohyb a o nieco sa znizi davka v jedle, tak schudne urcite. Som tam zabudla dopisat ze ciste mäsko bez tuku..a vela zeleniny atd..Ja krmim aj granulami obcas aj konzervami od RC vet.diet, nemyslim, ze jej nieco chyba :smile:
a ako to myslis, ze psisko nesmie byt hladne? Niektore psy by zozrali aj pol kravy, nikdy nemaju dost...keby bolo na psovi, tak by sa dobrovolne do nejakej diety urcite nepustil :yes:
Naposledy upravil maydanoz dňa Ned 30.08.2009 16:33, celkovo upravené 1
maydanoz
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 384
Bydlisko: CH

Re: Ako schudnut?

Poslaťod adushiik4 » Ned 30.08.2009 15:23

Klby boli uz vysetrene davno. Nic nebolo zistene...Puka mu v nohach, no neviem preco.. k tomu sme sa s vetom nedostali, kedze sme riesili uz ine. No samozrejme ak je pes tlusty, tak tie nohy nazvladaju tolko ak pes ma vahu normalnu...
Jedine co sa zislilo bolo to, ze ma posledne 2 platnicky blizko pri sebe...
adushiik4
Šampión
 
Príspevky: 2147
Bydlisko: Michalovce

Re: Ako schudnut?

Poslaťod Tobin » Uto 01.09.2009 12:25

maydanoz píše:ako to myslis, ze psisko nesmie byt hladne?

Ak by si trapila psa hladom, moze to pokazit vas vztah. A nielen to, urcite by pri dlhodobom hladovani (bo neschudne za par dni...) vyskytli problemy, pac by si psisko vyhladavalo doplnok stravy inde. V kontajneroch, na ulici, zacne vyzierat mackam, co ich ludia krmia, v smetnom kosi, zacne loudit, ked jete a tak.
Zaludok by teda mal mat plny a nemal by mat pocit hladu. Preto treba dennu davku - objemove - dodrzat, staci znizit kalorie - teda chude maso, vela zeleniny, vlaknina.
Iste, su psy, kt. by zozrali pol kravy :lol: , ale aj tak dam 2, nanajvys 3 % z vahy a fertig. U dospelych psov, samozrejme. Ak bude zrat psisko ad libidum, roztiahne sa mu zaludok, vypasie sa a bude vecne hladne...
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Ako schudnut?

Poslaťod Sana » Uto 01.09.2009 20:07

tobin prosim vysvetli mi o tom vztahu. celkom si ma vylakal, lebo majitel pozemku jej raz za cas donesie kopu zradla a ja s nou musim potom chudnut, cize ona ma ku mne horsi vztah? Pre tie tury s poloprazdnym zaludkom, a hrstou granul do pusi???
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Re: Ako schudnut?

Poslaťod Tobin » Uto 01.09.2009 20:36

Ak nedas psovi dostatok potravy, mozes stratit postavenie alfy, alebo teda, aby som neprehanal, vyrazne ho oslabit, mozes stratit respekt - ved zdroje zabezpecuje alfa. Kedze potrava (ako aj bezpecie a teplo) je pre psa alfa a omega spokojnosti, som presvedceny (a nemam to iba z vlastnej hlavy), hladovanie moze vztahy vazne naburat. Ved coze je to za pana/panicku, co ma cele tyzdne trapi hladom? Pes si neuvedomuje, ze je obezny, ani nasledky obezity, ani potrebu schudnutia, on sa potrebuje najest.
Moze byt?
Dokonca som sa aj tu na DF docital, ze niekto dokonca pouziva hlad ako trest!!! Blbe...
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Ako schudnut?

Poslaťod Mackie » Uto 01.09.2009 21:38

Offtopic:
Tobin píše: A nielen to, urcite by pri dlhodobom hladovani (bo neschudne za par dni...) vyskytli problemy, pac by si psisko vyhladavalo doplnok stravy inde. V kontajneroch, na ulici, zacne vyzierat mackam, co ich ludia krmia, v smetnom kosi, zacne loudit, ked jete a tak.

skoda ze to nefunguje aj naopak, moj pes ma dost jedla a robi to
mne sa zdalo, ze je to vychovou :nwm:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Ako schudnut?

Poslaťod maydanoz » Uto 01.09.2009 21:45

Tobin az taky expert na diety niesom :hi: ale nemyslela som radikalnu hladovku, len som pisala, ze cez prazdniny som jej o troskuzmensila veceru :no: a ono to potom islo automaticky dole.../v priebehu 2 mesiacov/
Offtopic: ja skor chcem radu pre seba, ako schudnut :heh: tak ak niekto vie, sem s tym :heh: :lol:
maydanoz
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 384
Bydlisko: CH

Re: Ako schudnut?

Poslaťod Amaguk » Uto 01.09.2009 21:52

Ja myslim, ze je to s tym tzv. alfa statusom predsa len o cosi zlozitejsie a vztah so psom sa neodvija len od toho, kolko zradla dostane. Okrem toho, nikto tu snad nevravel, ze bude - alebo treba - tyrat psa hladom. Dnesni psi su prekrmeni. Psi a vlci v prirode nezeru kazdy den a castokrat su bez jedla aj dlhsie obdobie. Bezne sa predsa pre zdraveho psa odporuca jeden postny den v tyzdni :no:

adushiik4 píše:Myslim ze tu takato tema nie je,ak ano ospravedlnujem sa.
Potrebovala by som pomoc.Moj psik (westik) ma 8kg, viem ze to je na westa normalne, no potreboval by schudnut, kedze ma problemy s nohami, ta vaha nerobi najlepsie.. Samozrejme teraz behat a ine sporty robit nemoze ( kvoli tym noham)..Potrebovala by som nejaky stravovaci plan kolko coho mam davat aby velmi nepribral ale naopak schudoll...
Krmim varenou stravou no sem-tam aj granulami Purina Pro Plan.
Coho by som sa mala drzat a co vynechavat vo varenej strave??
Dakujem za odpovede.

adushiik, tazko poradit nieco konkretne, ked nevieme detaily. Kolko zradla dostava tvoj denne? Z coho sa sklada varena strava? Okrem pukania s tymi nohami nic ine nema? Ako vies, ze ma problem, ked mu nebolo nic zistene? nemoze chodit,behat...prepac, nejako mi to nie je celkom jasne, ze toho co pises
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Ako schudnut?

Poslaťod Tobin » Str 02.09.2009 1:15

Amaguk píše:Bezne sa predsa pre zdraveho psa odporuca jeden postny den v tyzdni

To fakt? Nezhodli sme sa v inej teme na niecom inom? Ze pravidelny postny den je minimalne dubiozna 'doktrina'?
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Ako schudnut?

Poslaťod Sana » Str 02.09.2009 8:57

Tobin píše:Ak nedas psovi dostatok potravy, mozes stratit postavenie alfy, alebo teda, aby som neprehanal, vyrazne ho oslabit, mozes stratit respekt - ved zdroje zabezpecuje alfa. Kedze potrava (ako aj bezpecie a teplo) je pre psa alfa a omega spokojnosti, som presvedceny (a nemam to iba z vlastnej hlavy), hladovanie moze vztahy vazne naburat. Ved coze je to za pana/panicku, co ma cele tyzdne trapi hladom? Pes si neuvedomuje, ze je obezny, ani nasledky obezity, ani potrebu schudnutia, on sa potrebuje najest.
Moze byt?
Dokonca som sa aj tu na DF docital, ze niekto dokonca pouziva hlad ako trest!!! Blbe...


No pekne, budem nad tym rozmyslat....Som este nepocula nieco taketo.
No ale v zavere moja nehladuje, dostava papat kazdy den, len nie tolko kolko by chcela :ahoj:
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Re: Ako schudnut?

Poslaťod Amaguk » Str 02.09.2009 8:58

ja si nemyslim, ze je dubiozna, tuto domnienku si vyslovil len ty a ja sa s nou nestotoznujem, kedze nevidim dovod :no:
Vacsina zdrojov, ktore som na tutu temu citala (barf) jeden postny den odporuca a vela chovatelov, ktori krmia podla pravidiel barfu, ho aj dodrziava (pozri si linky s prikladmi jedalnicka, ktore som sem pred casom davala).
A vzhladom na to, ze su psi, ktori sami od seba, spontanne, nejake to krmenie vynechaju, nevidim na tomto odporucani nic dubioznehe, ani umelo vymysleneho ani skodliveho. A to, ze dnesni psi su bezne prekrmovani v domnienke, ze su krmeni spravne, je fakt.

Som ale skor zvedava na upresneujuce informacie od zadavatelky, lebo zatial sa da len tazko cokolvek konkretne poradit :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Ďalší

Späť na Varená Strava