Switch to full style
Sem píšte všetko ohľadne varenej stravy.
Odoslať odpoveď

Re: rast stenata

Str 22.07.2009 14:35

meraja píše:No jednu tému som tu založila ja,tá je už vyhodená,ale aj tak http://dogforum.sk/viewtopic.php?f=16&t=660
http://dogforum.sk/viewtopic.php?f=5&t=6215


Pozrela som a je to viac menej o tom, ze si ludia kupuju psov od mnozitelov a preto vyska nie je v poriadku.
Moje stena je s papierami a zaujima ma ako moze strava ovplyvnit jeho vyvin.

Re: rast stenata

Str 22.07.2009 14:41

Ak má šteňa v génoch určitú výšku, nutrične slabšia strava výšku asi nezmení, iba negatívne ovplyvní pevnosť kostry.
Ja by som sa s tým nezahrávala. :hmm:

EDIT: chovateľka ak vie o probléme, nemala uskutočniť krytie..resp. ona mala prispôsobiť chov, nie radiť novým majiteľom, aby hasili jej chybu nesprávnym kŕmením, a teda pohrávaním sa so zdravím šteňaťa :hmm:
Naposledy upravil Offca dňa Str 22.07.2009 14:45, celkovo upravené 1

Re: rast stenata

Str 22.07.2009 14:42

pokial viem, vyska psa je dana geneticky a strava ju moze oplyvnit len v obmedzenej miere. A ak stena nebude mat v obdobi rastu tu spravnu vyzivu, iste sa to na nom neodrazi pozitivne (kostra, klby a pod...), ja by som kvoli par cm zdravie svojho psa neriskovala :nie:
a na co vlastne potrebujes ovplyvnovat jej rast?

(EDIT: heh, Offca ma predbehla :lol: )

Re: rast stenata

Str 22.07.2009 15:10

No tak toto je moj treti pes a rada by som keby bola ako ma byt aby sme aj nejake vystavy pobehali a rada by som ju uchovnila. Nebudem to vsak robit na ukor jej zdravia, preto ma zaujimal aj nazor inych chovatelov. Sama som sa s tym este nestretla, ale chovatelka to odomna vyslovene ziada.

Re: rast stenata

Str 22.07.2009 15:17

Ja neviem... "predkovia majú príliš objemné hrudníky, tak malinkému prosím zaštuplujte jednu nosnú dierku, nech nemá taký prísun kyslíka? (???) :nwm: :nwm:

Podľa mňa je to chybný názor. Ale verím, že môj názor je slabý. Potom radím obvolať pár veterinárov. Predsalen teoretizujeme o téme týkajúcej sa zdravia šteňaťa.

Aaa jednoznačne ak predpokladám podchytenie vady, neurobím krytie. Btw. predkovia asi nebudú tak vysokí, že by boli silne mimo štandard. Inak by neboli uchovnení.

Re: rast stenata

Str 22.07.2009 15:18

Offca píše:Ja neviem... "predkovia majú príliš objemné hrudníky, tak malinkému prosím zaštuplujte jednu nosnú dierku, nech nemá taký prísun kyslíka? (???) :nwm: :nwm:

Podľa mňa je to chybný názor. Ale verím, že môj názor je slabý. Potom radím obvolať pár veterinárov. Predsalen teoretizujeme o téme týkajúcej sa zdravia šteňaťa.

Aaa jednoznačne ak predpokladám podchytenie vady, neurobím krytie. Btw. predkovia asi nebudú tak vysokí, že by boli silne mimo štandard. Inak by neboli uchovnení.


Suhlasim s tebou. Diky za nazor.

Re: Varena strava-Vyrastie vacsi?

Sob 04.02.2012 18:12

aj genetika aj strava,

Ak ma pes nejake geneticke predpoklady, stravou to nenadzeniete, proste je tam limit.., naopak chudobna strava moze mat za nasledok , ze psik nedorastie do tych hranic, ktore mal dane do vienka pri narodeni..
Ak to bol pripad rodicov - nebodaj aj niekolko generacii, kvoli hodnoteniu,(veru mozno aj cistokrvných ) ten Vas moze pri kvalitnej strave narast viac ako rodicia a hoci aj nad deklarovany limit. To neznamena, ze to tak nemohlo byt aj pri jeho predkoch..
Odoslať odpoveď