Varena strava-Vyrastie vacsi?

Sem píšte všetko ohľadne varenej stravy.

Varena strava-Vyrastie vacsi?

Poslaťod adushiik4 » Štv 02.07.2009 14:02

Niekto tu na fore,ale stretla som sa s tym uz aj na inych strankach, tvrdil že pes ktory je na varenej strave, bude vacsi ako standart.. Je to pravda?
A ospravedlnujem sa ak uz taka tema je.. dufam ze nie.
adushiik4
Šampión
 
Príspevky: 2147
Bydlisko: Michalovce

Re: Varena strava-Vyrastie vacsi?

Poslaťod jenna » Štv 02.07.2009 14:06

nie nieje to pravda :pac: ja mám jack russel terriera a kŕmim ho surovým mäskom a žiadna doga z neho nevyrastie :lol: proste to aký bude psík veľký má už dané geneticky, akurát čo hrozí je, že pri väčšom prísune určitých látok (vápnik, fosfor) môže psík vyrásť skôr, resp. rýchlejšie, čo môže byť aj teda väčšia záťaž na jeho kĺby,ktoré sa tiež ešte vyvíjajú, ale to je problém najmä u väčších plemien :no: ale väčší ako by mal byť, ako mu je dané, nebude a už vôbec nie z varenej stravy (teda aspoň podľa mňa - možno ma niekto opraví a vyvedie z omylu :no: ).... ale opakujem: ja kŕmim surovou stravou a psík mi viac nerastie akurát čo pribral - ale to bolo potrebné, keďže na granuliach mi dosť pochudol...
Obrázok
Pes štěká, protože zpívat neumí.(ukrajinské přísloví)
Pes, to je cnosť, ktorá sa stala zvieraťom, pretože sa nemohla vteliť do človeka.(Victor Hugo)
jenna
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 361
Bydlisko: BANSKÁ BYSTRICA

Re: Varena strava-Vyrastie vacsi?

Poslaťod adushiik4 » Štv 02.07.2009 14:12

Ok, dakujem za odpoved :smile:
adushiik4
Šampión
 
Príspevky: 2147
Bydlisko: Michalovce

Re: Varena strava-Vyrastie vacsi?

Poslaťod meraja » Pia 03.07.2009 10:11

Téma o ovplivnení výšky tu už je.Ako som sa dozvedela výška sa dá stravou ovplyvniť len minimálne alebovôbec.Dôležita je genetika.
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

Re: Varena strava-Vyrastie vacsi?

Poslaťod adushiik4 » Pia 03.07.2009 11:04

Cize ked krmim westika, ktory ma mat cca 30 cm varenou stravou moze narast vacsi...???
o kolko by teoreticky mohol narast???
Rodicia mali matka 26 cm a otec 28 cm.. CCA .....boli malicky.. :lol:
adushiik4
Šampión
 
Príspevky: 2147
Bydlisko: Michalovce

Re: Varena strava-Vyrastie vacsi?

Poslaťod gabrielik » Pia 03.07.2009 11:21

Rozmyslam nad tym a pred ocami sa mi vynaraju Japonski zapasnici Sumo. Strava teda lepsie povedane jej zlozenie ovplyvnuje rast a aj vyslednu vysku. Pri psoch by sa to nemalo tak rapidne odzrkadlit, lebo su to masozravci a predpoklada sa ze aj ich rodicia jedli maso a teda ani mladata chovane masom sa nebudu odlisovat velkostou.

Pri ludoch, pekne to vidno prave na aziatoch jednostranna strava s nizkym obsahom zivocisnej bielkoviny sposobuje malu a utlu stavbu tela aj kostry. A pri vyslovenom vykrme bielkovinovou stravou a aj inak vysoko kalorickou stravou (hovorim o ludoch) zase narasta nielen vyska, ale hlavne objem :smile:
gabrielik
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 81

Re: Varena strava-Vyrastie vacsi?

Poslaťod meraja » Sob 04.07.2009 8:38

adushiik4 píše:Cize ked krmim westika, ktory ma mat cca 30 cm varenou stravou moze narast vacsi...???
o kolko by teoreticky mohol narast???
Rodicia mali matka 26 cm a otec 28 cm.. CCA .....boli malicky.. :lol:

No môže ti narásť len minimálne.
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

Re: Varena strava-Vyrastie vacsi?

Poslaťod Baarbora » Sob 04.07.2009 9:08

ciste logicky, geneticky danu vysku prerast nemoze, resp. len minimalne. nevhodna strava(napr. prilis vela bielkovin) moze sposobit to, ze pes narastie prilis rychlo- teda v mladsom veku prerastie priemer v danom veku, ale napriklad potom uz nerastie. Take vyhuknutie do vysky v mladom veku moze mat negativny vplyv na klby a kosti( myslim, ze prave vtedy najcastejsie vznika panostitida). Porovnavat s vyskou rodicov nestaci, dam priklad z inej sfery- matka mojho kona ma 1,63m, otec rovnako, mozno o dva-tri cm viac a potomok ma cez 1,70 :no: a este pre porovnanie, sestra z rovnakeho spojenia ma 1,50 :heh:
najma pre velke plemena je lepsie, ak v puberte su skorej chudsi(nohaty), ako vypaseny.
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: Varena strava-Vyrastie vacsi?

Poslaťod molly » Ned 05.07.2009 17:14

ja mam fenku westika krmenu len varenou stravou a nieje vacsia. skor by som povedala, ze je mensia ako ostatni tu v okoli. v kohutiku meria 27 cm a vazi 6,4 kila. po zime vazila o nieco viac (6,7kg) ale teraz sa znova vratila k svojej vahe. takze si myslim, ze ti vacsi urcite nenarastie. a ak ho nebudes prekrmovat, nemal by ani vela pribrat. :smile:
Ten, kto povedal, že šťastie sa nedá kúpiť, zabudol na šteniatka. ( Gene Hill )
molly
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 306

Re: Varena strava-Vyrastie vacsi?

Poslaťod adushiik4 » Ned 05.07.2009 19:04

no teraz ma 6,60 ale je to stena. aka stara je tvoja fenka?? moj ma 7 mesiacov ale je to v poriadku , ved je pes a ma mat viac... ako fenky
adushiik4
Šampión
 
Príspevky: 2147
Bydlisko: Michalovce

Re: Varena strava-Vyrastie vacsi?

Poslaťod molly » Ned 05.07.2009 20:31

moja bude mat 15-teho oktobra dva roky. ale mas pravdu, psi maju taku mohutnejsiu stavbu tela. posudzujem podla tych, ktorych poznam. niekedy uz z dialky rozoznam, ci je to pes alebo fenka. neviem, kolko mala moja ked bola priblizne vo veku tvojho psika, ale asi od 10-teho mesiaca sa pohybuje plus-minus na tejto vahe. :smile: ci to je malo neviem, ale aj ked bola pribratejsia, tucna nebola. :smile:
Ten, kto povedal, že šťastie sa nedá kúpiť, zabudol na šteniatka. ( Gene Hill )
molly
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 306

Ovplyvnenie rastu šteňaťa - granule pre dospelých psov?

Poslaťod mia1 » Pon 20.07.2009 12:56

Mam taky problem a neviem ci sa tu uz nieco podobne rozoberalo, ale budem rada ked mi napisete vase nazory.
Mam stena seltie ma skoro 4 mesiace a chovatelka mi doporucuje krmit ho granulami pre dospelych psov. Vraj ma v genoch vysokych jedincov a preto by vraj granule mali ovplyvnit rast stenata. Co si o tom myslite?
mia1
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 121
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: rast stenata

Poslaťod wewerica » Pon 20.07.2009 13:12

neviem skus sa opitat v teme o granuliach alebo v teme seltia :no: tam su aj chovatelia seltii tak snad ti poradia :ahoj:
wewerica
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4115
Bydlisko: Dolná Krupá

Re: rast stenata

Poslaťod Efa » Pon 20.07.2009 13:43

krmivo pre dospelé psy má iné zloženie ako pre šteňatá. Šteňa má iné požiadavky na jeho zloženie práve z dôvodu jeho vývinu a rastu kostry a svalov - takže v žiadnom prípade nie je krmivo pre dospelé psy vhodné pre rastúce a vyvýjajúce šteňatá. Detto je to neskôr aj v seniorskom veku kedy psy majú opäť iné nároky na jednotlivé podiely stravy a preto by mali byť kŕmrné iným typom stravy či granúl.....
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: rast stenata

Poslaťod korra » Pon 20.07.2009 13:50

bohuzial sa toto "potrhnutie" rastu robi celkom casto.... :ua: ale je to potom v dospelosti vidiet na celkovej kostre, zostavaju nezdravo subtilne a ta celkova konstitucia je taka nijaka. Proste ano, trebars ziskas o nejaky cm v kohutiky menej ale na ukor ostatnych veci. Neviem ci je to fenka, alebo psik, ale ak fenka tak na krmivo pre dospelakov by som presla najskor po harani. Tam uz sa ten rast zastavuje, pes sa doraba skor do sirky, osrstenia...ale u 4 mesacneho drobca prejst na dospelacke krmivo...nic moc.
korra
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 416
Bydlisko: Senec

Ďalší

Späť na Varená Strava