Varena strava-Vyrastie vacsi?

Sem píšte všetko ohľadne varenej stravy.

Re: rast stenata

Poslaťod mia1 » Str 22.07.2009 13:35

meraja píše:No jednu tému som tu založila ja,tá je už vyhodená,ale aj tak http://dogforum.sk/viewtopic.php?f=16&t=660
http://dogforum.sk/viewtopic.php?f=5&t=6215


Pozrela som a je to viac menej o tom, ze si ludia kupuju psov od mnozitelov a preto vyska nie je v poriadku.
Moje stena je s papierami a zaujima ma ako moze strava ovplyvnit jeho vyvin.
mia1
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 121
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: rast stenata

Poslaťod Offca » Str 22.07.2009 13:41

Ak má šteňa v génoch určitú výšku, nutrične slabšia strava výšku asi nezmení, iba negatívne ovplyvní pevnosť kostry.
Ja by som sa s tým nezahrávala. :hmm:

EDIT: chovateľka ak vie o probléme, nemala uskutočniť krytie..resp. ona mala prispôsobiť chov, nie radiť novým majiteľom, aby hasili jej chybu nesprávnym kŕmením, a teda pohrávaním sa so zdravím šteňaťa :hmm:
Naposledy upravil Offca dňa Str 22.07.2009 13:45, celkovo upravené 1
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: rast stenata

Poslaťod Amaguk » Str 22.07.2009 13:42

pokial viem, vyska psa je dana geneticky a strava ju moze oplyvnit len v obmedzenej miere. A ak stena nebude mat v obdobi rastu tu spravnu vyzivu, iste sa to na nom neodrazi pozitivne (kostra, klby a pod...), ja by som kvoli par cm zdravie svojho psa neriskovala :nie:
a na co vlastne potrebujes ovplyvnovat jej rast?

(EDIT: heh, Offca ma predbehla :lol: )
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: rast stenata

Poslaťod mia1 » Str 22.07.2009 14:10

No tak toto je moj treti pes a rada by som keby bola ako ma byt aby sme aj nejake vystavy pobehali a rada by som ju uchovnila. Nebudem to vsak robit na ukor jej zdravia, preto ma zaujimal aj nazor inych chovatelov. Sama som sa s tym este nestretla, ale chovatelka to odomna vyslovene ziada.
mia1
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 121
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: rast stenata

Poslaťod Offca » Str 22.07.2009 14:17

Ja neviem... "predkovia majú príliš objemné hrudníky, tak malinkému prosím zaštuplujte jednu nosnú dierku, nech nemá taký prísun kyslíka? (???) :nwm: :nwm:

Podľa mňa je to chybný názor. Ale verím, že môj názor je slabý. Potom radím obvolať pár veterinárov. Predsalen teoretizujeme o téme týkajúcej sa zdravia šteňaťa.

Aaa jednoznačne ak predpokladám podchytenie vady, neurobím krytie. Btw. predkovia asi nebudú tak vysokí, že by boli silne mimo štandard. Inak by neboli uchovnení.
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: rast stenata

Poslaťod mia1 » Str 22.07.2009 14:18

Offca píše:Ja neviem... "predkovia majú príliš objemné hrudníky, tak malinkému prosím zaštuplujte jednu nosnú dierku, nech nemá taký prísun kyslíka? (???) :nwm: :nwm:

Podľa mňa je to chybný názor. Ale verím, že môj názor je slabý. Potom radím obvolať pár veterinárov. Predsalen teoretizujeme o téme týkajúcej sa zdravia šteňaťa.

Aaa jednoznačne ak predpokladám podchytenie vady, neurobím krytie. Btw. predkovia asi nebudú tak vysokí, že by boli silne mimo štandard. Inak by neboli uchovnení.


Suhlasim s tebou. Diky za nazor.
mia1
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 121
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Varena strava-Vyrastie vacsi?

Poslaťod sasaalex » Sob 04.02.2012 17:12

aj genetika aj strava,

Ak ma pes nejake geneticke predpoklady, stravou to nenadzeniete, proste je tam limit.., naopak chudobna strava moze mat za nasledok , ze psik nedorastie do tych hranic, ktore mal dane do vienka pri narodeni..
Ak to bol pripad rodicov - nebodaj aj niekolko generacii, kvoli hodnoteniu,(veru mozno aj cistokrvných ) ten Vas moze pri kvalitnej strave narast viac ako rodicia a hoci aj nad deklarovany limit. To neznamena, ze to tak nemohlo byt aj pri jeho predkoch..
sasaalex
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Predchádzajúci

Späť na Varená Strava