Varené huby - jedovaté?

Sem píšte všetko ohľadne varenej stravy.

Varené huby - jedovaté?

Poslaťod starr » Uto 09.06.2009 13:06

Ahojte.

Chcem sa spýtať, či sú varené (vyprážané, dusené - proste tepelne upravené) huby a hríby pre psov jedovaté??

Totižto jedna pani mi hovorila, že ich mamka kedysi spravila hubovú praženicu, bolo jej veľa, tak čo rodina nejzedla, nechali na neskôr pre psov. Jej mama im v dobrej vôli tú hubovú praženicu trochu prihriala, dala to psom a oni im do rána obaja uhynuli :plac: .

Takže táto pani mi na základe tejto skúsenosti tvrdí, že huby sú pre psov jedovaté. Je to naozaj tak??

Lebo si živo spomínam, že keď sme bývali na Kysuciach a šli sme so psom do lesa, tak požral všetky huby, ktoré našiel, dokonca aj muchotrávky červené a nič mu vôbec nebolo. Potom sme mu v tom už bránili samozrejme a bol už na vodítku, keď sme zistili, že žerie všetko :ach: , ale na mojej otázke to nič nemení :lol: .
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Varené huby - jedovaté?

Poslaťod mika » Uto 09.06.2009 13:27

V skole nam o otrave hubami nikto nic nehovoril, ani v knizke som to nenasla, ale niekde o tom popisane mozno bude. Ale zda sa mi zbytocne im ich davat...
Ale niekde som citala, ze hriby sa nemaju ohrievat. Uz si nepamatam, co sa v nich vytvori, ale ked to najdem, tak dopisem.
Naposledy upravil mika dňa Uto 09.06.2009 14:17, celkovo upravené 1
mika
Hafan
 
Príspevky: 602

Re: Varené huby - jedovaté?

Poslaťod starr » Uto 09.06.2009 13:35

Super, ďakujem.

Takže v tom prihrievaní mohol byť "pes zakopaný" :ua: .

Myslím, že mi to tá pani aj tak povedala, že tá jej mama ich nemala prihrievať... Na to myslím skôr narážala.
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Varené huby - jedovaté?

Poslaťod Tobin » Uto 09.06.2009 14:08

Ak budete citat Forum, skusite vyuzit aj Hladat, dozviete sa, ze huby, v akejkolvek forme a v akomkolvek stave, su pre psy nevhodne!!!
Duplicitna tema. :lock: huh?
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Varené huby - jedovaté?

Poslaťod Sinuhet » Uto 09.06.2009 14:13

Nevhodne urcite, ale nie smrtelne nebezpecne! Ja sam by som od tej pani nechcel prazenicu :joint:
Sinuhet
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 191

Re: Varené huby - jedovaté?

Poslaťod Amaguk » Uto 09.06.2009 14:17

inak, aj mne napadlo, ze ako na tom bola ludska cast rodiny :ha:
imho, bud to boli nejake mierne jedovate huby, ktore nie su uplne nebezpecne pre ludi, no pre mensieho psa ano, alebo sa ti psi otravili niecim inym a to, ze zrali hubovu prazenicu, bola len nahoda :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Varené huby - jedovaté?

Poslaťod starr » Uto 09.06.2009 14:19

Tobin píše:Ak budete citat Forum, skusite vyuzit aj Hladat, dozviete sa, ze huby, v akejkolvek forme a v akomkolvek stave, su pre psy nevhodne!!!
Duplicitna tema. :lock: huh?


Možnosť "Hľadať" som využila a nenašla som k mojej téme žiadnu duplicitnú. Ak by to tak bolo, tak by ju už admini asi zamkli.
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Varené huby - jedovaté?

Poslaťod starr » Uto 09.06.2009 14:22

Amaguk píše:inak, aj mne napadlo, ze ako na tom bola ludska cast rodiny :ha:
imho, bud to boli nejake mierne jedovate huby, ktore nie su uplne nebezpecne pre ludi, no pre mensieho psa ano, alebo sa ti psi otravili niecim inym a to, ze zrali hubovu prazenicu, bola len nahoda :no:


Ľudská časť rodiny bola v poriadku, nič mimoriadne :smile: .

Tie psy boli poľovnícke, nejaké stavače, ale plemená skutočne neviem, bolo to pred mnohými rokmi (cca v r. 1950 alebo tak), takže možno aj nejaké krížené, ťažko povedať.
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Varené huby - jedovaté?

Poslaťod nordic » Ned 24.05.2015 18:28

Tobin píše:Ak budete citat Forum, skusite vyuzit aj Hladat, dozviete sa, ze huby, v akejkolvek forme a v akomkolvek stave, su pre psy nevhodne!!!
Duplicitna tema. :lock: huh?


Najdi mi tu teda tu druhu temu. Ziadna taka na fore neexistuje......
nordic
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 104
Bydlisko: Bratislava

Re: Varené huby - jedovaté?

Poslaťod katkariinka » Pon 25.05.2015 7:42

Vyriahnes 6rokov zapadnutu temu kvoli tomuto? :)
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Varené huby - jedovaté?

Poslaťod nordic » Pon 25.05.2015 9:04

katkariinka píše:Vyriahnes 6rokov zapadnutu temu kvoli tomuto? :)


Nie. Ale stve ma to ze tu "zablokoval" tu temu a pritom keby tu ludia diskutovali by to komusi pomohlo.

Hladal som tu temu pretoze vcera moj pes zjedol varene hriby a hladal som k tomu veci a narazil som na reakciu Tobin ktora ma nastvala.
nordic
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 104
Bydlisko: Bratislava


Späť na Varená Strava