Jedalníček

Sem píšte všetko ohľadne varenej stravy.

Re: Jedálny lístok

Poslaťod vietorina » Pon 22.02.2010 12:27

Angienka píše:Vascinou vyvaram hovadzie,braucove kosti, do nich potom ryzu,mrkvu, klby a koze z kurata a pododne. Dostava aj piskoty so struhanymi jablkami,paradajkovy vyvar s tmavym chlebom a varene zemiaky. Vyvar dostava potom aj na pitie namiesto vody ale to len sporadicky. Parkrat som dala aj ryby a cestoviny.


V tomto jedalnicku chyba maso. A kosti by sa nemali davat varene.
Ak mu davas iba toto, tak to nie je vobec dobre vyvazene.
vietorina
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 323

Re: Jedálny lístok

Poslaťod Tatranská Afrika » Pon 22.02.2010 12:51

Načo zemiaky... nič si z nich nezoberie, je to len na objem...
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: Jedalníček

Poslaťod nnezz23 » Pon 08.03.2010 15:51

Tak my sme vcera na obed mali ovs.vlocky zaliate vyvarom, k tomu kuracie srdiecka + brokolica + kvapku olivoveho oleja a na veceru granulky + acidko + nastruhana gouda
Obrázok
nnezz23
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10

Re: Jedalníček

Poslaťod Vevinka » Str 19.05.2010 14:04

Ahojte :smile: no takze ja davam Nelke rano a vecer granulky,a naobed bud jej dam konzervu s granulkami alebo dneska som jej varila cestoviny zo slovenskou tocenou salamou..nieje to nic zlozite,trva to cca 15 min :jop:

potrebujeme:
-cestoviny (kolienka)
-slovensku tocenu salamu
-dobru naladu a hladneho hawinka :no:

postup:
1,uvarime si cestoviny,podla navodu na obale
2,pokrajame salamu na kocky (podla velkosti psika)
3,pokrajanu salamu dame varit do vriacej vody na 2-5min.
4,precedime aj cestoviny aj salamu
5,zmiesane dokopy a nalozime hawinkovy :smile:

da sa to uvarit, bud na par dni vopred,alebo len jednu porciu :smile:

dufam ze vasim hawinkom bude chutit,Nellynke veeeeeelmi chutilo :yes: :jop:
Obrázok
Vevinka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 776
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Jedalníček

Poslaťod meraja » Str 19.05.2010 15:23

len s tou salámou to moc nepreháňaj
a myslím,že pre mojich veľkých by to asi veľmi nestačilo iba ak by som kúpila kilo pre každého a to by im asi veľmi neprospelo
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

Re: Jedalníček

Poslaťod vavrena » Str 19.05.2010 15:38

Vevinka - Ak myslíš normálnu salámu pre ľudí, tak psy salámu nesmú, ani "hawinkowia," nech už pod tým termínom myslíš čokoľvek.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Jedalníček

Poslaťod Vevinka » Str 19.05.2010 19:03

to vazne?:( to som nevedela ze takuto salamu nesmu,pretoze kamoska takyto obed robila svojmu kokerovy kazdy den...super aspon jej neuskodim..dakujem za info :jop:
Obrázok
Vevinka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 776
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Jedalníček

Poslaťod usagi » Str 19.05.2010 20:38

nesmu,lebo je slana :no: a hawinkowia nesmu nic koreniste,solene,na to si treba dat pozor :yes:
ja mam od veta info ze pre psov je viac prospesna monodieticka strava :nwm: teda ziadne take,ze jeden den ryba,druhy bravcovina,potom hovedzie a pod. :nwm:
aky je na to vas nazor?u nas sa papa kura-stale,plus menim ktomu prilohy (masove),teda pridavam srdcia,pecen,hovedzie,bravcovinu,morcacie a pod...ale gro tvori kuracie maso.plus potom menim prilohy - ryza,cestoviny,sem tam krumpel (zemiak :joint: ) a zelenina,surova,varena. do toho sem tam vajcia,syr (taveny,alebo tvrdy),jogurt,smotana a tak.
takze mix riadny,preto neviem ci to tym nekazim a nebolo by lepsie fungovat len na monotematickej diete - teda len kura a ryza (ma chronicky zapal zaludka,vredy :ach: )...ale on je furt hladny a mne pride divne drzat ho na jednakej strave.ako som spominala v inej teme,denne pozerie 400-500 g a keby to malo byt cely zivot to iste :ach:
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Predchádzajúci

Späť na Varená Strava