Jedalníček

Sem píšte všetko ohľadne varenej stravy.

Re: Jedalníček

Poslaťod Lucifer » Sob 15.03.2008 13:45

Amaguk píše:tak o cibuli som si prave vypocula dalsie potvrdenie nazoru, ze psom radsej nie, lebo moze sposobovat chudokrvnost.
(rozhovor 1.11.2007 http://www.deutsche-dogge.cz/str/index.htm )


Tieto rozhovory sme vcera rozoberali s Lucik cez icq... :no: Niektore nazory ma vsak pan Dr. podla mna dost pomylene...(teraz nemyslim tu cibulu :smile: ) :ahoj:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: Jedalníček

Poslaťod lusy » Sob 15.03.2008 13:52

lucifer a ktore nazory???
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Jedalníček

Poslaťod Bibiana » Sob 15.03.2008 13:54

Baby.. VAJCO.. Ktorá časť sa neodporúča dávať hafíkom?? Mám v tom mišung a nikdy si to neviem zapamätať.. :hi:

Inak, tie rozhorovy si po návrate domof chystám vypočuť.. Tak aj mňa by zaujímalo konkrétne ktoré máš Lucif na mysli :ahoj:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Jedalníček

Poslaťod Amaguk » Sob 15.03.2008 13:58

lusy píše:lucifer a ktore nazory???

ktore nazory? nic az tak vyrazne pomylene som nezaregistrovala, ale nepocula som vsetko.
skor som sa dozvedela nieco o prirodnych antiparazitikach, ktore sa chystam vyskusat :smile:

Bib
vraj sa nema davat surove bielko, varene je ok
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Jedalníček

Poslaťod unicorn » Ned 16.03.2008 8:23

Bibiana píše:Baby.. VAJCO.. Ktorá časť sa neodporúča dávať hafíkom?? Mám v tom mišung a nikdy si to neviem zapamätať.. :hi:

Inak, tie rozhorovy si po návrate domof chystám vypočuť.. Tak aj mňa by zaujímalo konkrétne ktoré máš Lucif na mysli :ahoj:


a co skrupina z vajec? vcera mi veterinar povedal, ze pes nema enzym na to, aby z nej nieco ziskal...
Obrázok
unicorn
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 693
Bydlisko: KE

Re: Jedalníček

Poslaťod Amaguk » Ned 16.03.2008 9:07

niektori radia davat skrupiny rozdrvene na prasok
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Jedalníček

Poslaťod Jack » Ned 16.03.2008 9:10

Bibiana píše:Baby.. VAJCO.. Ktorá časť sa neodporúča dávať hafíkom?? Mám v tom mišung a nikdy si to neviem zapamätať.. :hi:

Inak, tie rozhorovy si po návrate domof chystám vypočuť.. Tak aj mňa by zaujímalo konkrétne ktoré máš Lucif na mysli :ahoj:


nemalo by sa dávať bielko. Žĺtok je OK . Žĺtok obsahuje nejaké aminokyseliny alebo čo , ktoré bielok ničí. Nie úplne ale ničí.
Jack
Hafan
 
Príspevky: 825

Re: Jedalníček

Poslaťod Amaguk » Ned 16.03.2008 9:15

aj bielok je ok, ale radsej nie v surovom stave. ja to riesim volskym okom :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Jedalníček

Poslaťod Lucifer » Ned 16.03.2008 20:59

lusy píše:lucifer a ktore nazory???


Sorry, ze som sa neozvala skor - perny vikend. :no: Ja napriklad nesuhlasim s tym, ze vyvysene misky (misky na stojane) prispievaju k torzii zaludka...Myslim si, ze pri velkych plemenach su tie misky skor vyhodou, ako "handikepom" :smile: Mozno u dog je to opacne...Ja vidim, ako zerie Izaak z vyvysenej misky a vidim aj to, ako zerie zo zeme, ked mu z tej misky nieco vypadne...Ako funi a chrci a drhne sa... :pac: Myslim si, ze velky pes musi vynalozit ovela vacsie usilie pri zrani z misiek, ktore su na zemi, ako ked tie misky ma vo vyske hrudnika. (a aj sa nalapa viac vzduchu) Takisto pan Dr. tvrdi, ze cvicenie kratko pred a po jedle neskodi psovi. Neviem ako to myslel, ked zaludok psa je "visiaci" aparat, ktory sa pri neadekvatnom, aj jednorazovom pohybe moze prehupnut velmi rychlo. To nie som veterinar a nechcem tu mudrovat, ale tot moje nazory... :ahoj:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: Jedalníček

Poslaťod kika a rocky » Sob 05.04.2008 12:29

Moj Rocky mava na ranajky:granule Pro Plan
na obed:psia konzerva
na veceru:granule Pro Plan
kika a rocky
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 46
Bydlisko: Trnava

Jedálny lístok

Poslaťod Angienka » Pia 19.02.2010 14:43

Pekný den zelam vsetkym psickarom. Mam trojrocnu retrieverku Angie, ktora mala od utleho veku problemy s kozou a taktiez s krvou. Preto som sa rozhodla z granul prejst na vylucne varenu a surovu stravu. Fungujeme takto zhruba 4 mesiace a badat obrovske zlepsenie co sa tyka kvality srsti a taktiez krvy.

Chcela by som sa preto poradit s chovatelmi, ktori krmia svojich len varenou stravou. Chcela by som vytvorit pestry jedalnicek. Vascinou vyvaram hovadzie,braucove kosti, do nich potom ryzu,mrkvu, klby a koze z kurata a pododne. Dostava aj piskoty so struhanymi jablkami,paradajkovy vyvar s tmavym chlebom a varene zemiaky. Vyvar dostava potom aj na pitie namiesto vody ale to len sporadicky. Parkrat som dala aj ryby a cestoviny.

Chcela by som sa poradit ci su tieto ,,moje,, kombinacie spravne, ci mam jedlo nejako vazit a hlavne ako ho kombinovat aby dostavala vsetko co najvyzivnejsie. Miluje aj jablka,banany. Taktiez zvykne dostat do zradla trosku postruhaneho eidamu a zamaskovany vitamin C. Myslite si ze su moje vlastne napady spravne? Srst aj krvy obraz sa nam zlepsil len by som chcela poznat dalsie kombinacie, ktore vy pouzivate. Popripade ako pripravit ovsene vlocky a ine surove a varene jedla pre psika nasich rozmerov (28kg) tak aby bolo jedlo co najvyzivnejsie. :otaznik:

A este som sa chcela opytat kolkokrat denne davate papat? Ja davam 2x 300g niektoreho z menu :),ktore som opisovala vyssie.

dakujem vsetkym za rady a napady, ktore mi poslete budem Vam velmi vdacna :jupi:

Dakujem
Naposledy upravil Angienka dňa Ned 21.02.2010 19:41, celkovo upravené 1
Angienka
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 7

Re: Jedálny lístok

Poslaťod Amaguk » Pia 19.02.2010 15:03

neviem, nakolko si sa pred zalozenim tejto temy obznamila s obsahom fora a informaciami, ktore tu uz mame, ale ohladne spravneho zlozenia varenej stravy doporucam v prvom rade pozriet toto: viewtopic.php?f=5&t=3270
(ako aj dalsie temy v tejto sekcii)
:ahoj:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Jedálny lístok

Poslaťod mária » Pia 19.02.2010 17:52

Angienka,Ty dávaš svojmu psíkovi-retrieverovi dva krát denne len 150g jedla?Alebo som to zle pochopila?Mne sa to zdá byť strašne málo.
mária
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 59

Re: Jedálny lístok

Poslaťod renqa » Pia 19.02.2010 17:58

To som aj ja kukala, že 150g.... :oo: :oo:
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: Jedálny lístok

Poslaťod Angienka » Ned 21.02.2010 19:40

Nie nie preboha. To je moja chyba malo tam byt 2x 300g alebo niekedy 4x 150g. Nejak sa mi to zle spojilo a zle som to napisala. :zz:
Angienka
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 7

PredchádzajúciĎalší

Späť na Varená Strava