hnackovanie z varenej stravy

Sem píšte všetko ohľadne varenej stravy.

Re: hnackovanie z varenej stravy

Poslaťod pigie » Pia 27.03.2009 7:33

Tobin píše:
Tatranská Afrika píše:treba dať pozor, aby nebolo veľmi studené, to môže prechladiť črievko.

Ale ani prilis teple....

Tobin, ako vypada prilis teple surove maso? :heh:

Edit : Kurnik, to som vo varenej strave :haha: Sypem popol na hlavu :prd:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: hnackovanie z varenej stravy

Poslaťod Barca » Pia 05.03.2010 16:31

Sory, ze to pisem sem, ale inu podobnu temu som nenasla. Takze moj pes teraz dostava kazdy den rano aj vecer varene jedlo: ryza+kuracie zaludky+pecen a nejaka zelenina a ma dost tvrde :kak: . Neviete co by som mu mohla do toho pridat, aby ich nemal take tvrde??
Barca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1211
Bydlisko: Bratislava, Brno

Re: hnackovanie z varenej stravy

Poslaťod Tatranská Afrika » Sob 06.03.2010 0:33

to sa čudujem, tvrdé :kak: býva väčšinou ak je veľa kostí....
tú pečeň dávaš každý deň? my dávame v surovej strave len 1-2x do týždňa, ale pečeň naopak skôr zvykne preháňať.
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: hnackovanie z varenej stravy

Poslaťod Baarbora » Sob 06.03.2010 10:55

ryza sa dava vacsinou prave pri hnackach, cize by mala mat opacny efekt detto niektore druhy zeleniny(mrkva, jablko, tusim aj brokolica) maju anti-hnackovy efekt... nedavas nejaky vitaminovy pridavok do stravy? nie je prilohy viac ako masa?
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: hnackovanie z varenej stravy

Poslaťod Barca » Str 10.03.2010 12:15

Asi to bude tym, ze som najprv uvarila maso a potom som k tomu zamiesala ryzu, ktora po uvareni zvacsila objem a teraz tam je trochu viac ryze ako masa. Ale nabuduce mu dam menej ryze :smile:
Barca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1211
Bydlisko: Bratislava, Brno

Re: hnackovanie z varenej stravy

Poslaťod Baarbora » Uto 16.03.2010 10:08

tak co, nejake zlepsenie? :smile:
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: hnackovanie z varenej stravy

Poslaťod Barca » Ned 21.03.2010 11:17

Baarbora píše:tak co, nejake zlepsenie? :smile:


Myslíš mňa? Dnes má poslednú zamrazenú porciu, takže akurát mu idem uvariť a zamraziť bravčové. Ateraz dám vela mäsa a trochu prílohy. :smile:
Barca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1211
Bydlisko: Bratislava, Brno

Re: hnackovanie z varenej stravy

Poslaťod ariel » Sob 03.04.2010 11:34

po krmeni kombinaciou granul + varenej stravy sme presli na komplet len varenu stravu, moj hafkac sa krmi na obed cca o 12.30 a potom o 18.tej hodky, rano nechce, chodievame rano na 2-3 hodky na riadny vybeh, vcera obedoval morcacie srdcia dusene s mrkvou, varila som ich 15 min. + ryza, vecer som mu dala ovsene vlocky + tvaroh 230g + jogurt 150 g, zmiesala a evidentne som nieco pokazila, lebo sme celu noc behali, mal riadnu hnacku, uplne vodu, podla vypoctov mi vychadza, ze by mal na den dostat 1400 g potravy, z toho by malo byt 75% bielkovin ziv. povodu, ked mu nesedi tvaroh, jogurt, mam mu teda davat ciste len maso, ryzu, cestoviny? to znasa velmi dobre, nakupila som aj hov. jazyky, srdcia morcacie, kuracie, krky, chrbty, stehna kuracie.... :pac: + samozrejme vitaminove doplnky + klbova vyziva
ariel
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1014
Bydlisko: Žilina

Re: hnackovanie z varenej stravy

Poslaťod Mackie » Sob 03.04.2010 12:44

pri varenej strave treba adekvatne doplnat vapnit, kedze pes nedostava kosti.. to by mohlo vyriesit problem s riedkou stolicou
co sa tyka hnacky, pricina mohla byt laktoza, mozno ju nedobre znasa
treba skusit dat nieco ine a vylucit mliecne vyrobky, a ked sa stolica ustali, skusit is opat pridat, co to spravi
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: hnackovanie z varenej stravy

Poslaťod ariel » Uto 06.04.2010 7:22

tak stolica je uz ukazkova, po schrumani kur. krkov a chrbtov, dali sme sa predsa len na barf, teda niektore maso surove nechce, tak ho supnem do variacej sa vody na 2 min., dufam, ze to nevadi a vsetky ziviny tym neznicim za tak kratku dobu, kost ostane surova, taketo to zpraska bez problemov :no:
ariel
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1014
Bydlisko: Žilina

Re: hnackovanie z varenej stravy

Poslaťod Molly_Ter » Uto 04.05.2010 8:51

Ahojte.. Chcem sa poradiť.. My sme varenú stravu už mali a v pohode.. Ale včera som jej dala fajne masko čerstve (pred 3dnami robili zabijacku no a na druhy den som ho uz robila) a v noci mi :kak: celú obyvačku..možem čuchať koberce..deti evakuovane do izby lebo spali pri mne a ja som spala pri otvorenom okne.. v noci mala este taku hnedu rietku ale rano to uz bola zlta riedka... neviem.. ma drzat hladovku? alebo ako spomalime to hnackovanie??? :ua:
Molly_Ter
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 83

Re: hnackovanie z varenej stravy

Poslaťod Amaguk » Uto 04.05.2010 8:57

no ja uz po 10krat poradim moje oblubene a osvedcene probiotika :lol:
ak je to velmi akutny stav, tak nasadit smectu a dat jej len varenu ryzu

ake maso to bolo? bravcove? niektore psy su citlive na mastne, takze to mohlo sposobit tu hnacku (ak nahodou nezjedla niekde nieco, o com nevies)
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: hnackovanie z varenej stravy

Poslaťod Molly_Ter » Uto 04.05.2010 9:25

ano bravčove.. a bolo tam aj mastné..ešte som si tak v duchu povedala že eeej to by sa Nerinko potešil (moj ex hafanko) ten miloval mastné.. no tak jej urobim dnes ryzu uvidime co to zrobí :smile: ozy a ryžu čistu alebo?
Molly_Ter
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 83

Re: hnackovanie z varenej stravy

Poslaťod Amaguk » Uto 04.05.2010 9:42

jj, daj jej najprv len cistu vo vode varenu ryzu
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: hnackovanie z varenej stravy

Poslaťod Molly_Ter » Uto 04.05.2010 10:03

a ak mi ju nebude chcela cistu zjesť? mam nechať kym nebude hladna a zje tu ryzu alebo jej dam granule?
Molly_Ter
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 83

PredchádzajúciĎalší

Späť na Varená Strava