Switch to full style
Sem píšte všetko ohľadne varenej stravy.
Odoslať odpoveď

hnackovanie z varenej stravy

Uto 17.03.2009 16:44

Chcem sa vas opytat cim to moze byt ze ked dam mojmu hafanovi varenu stravu vecsinou meso a cestoviny potom dost hnackuje a ked dam granule tak uplne v pohode nic ziadne hnackovanie

Re: hnackovanie z varenej stravy

Str 18.03.2009 22:56

A masko ktorre si mu uvaril bolo cerstve?
Ja som mal z mojim tiez problem.Obcas ked som mu uvaril maso dostal take hnacky ze som nestihal chodit von.Tak som mu daval len granulky a pohoda.Potom som kupil masko,uvaril a dobre, ziadna hnacka.Nakoniec som zistil ze tie hnacky maval z masa,ktore uz bolo citit aj ked ho normalne predavali, na vyvar do polievky.Teraz davam dobry pozor ake maso kupujem, a varim. A hlavne ked trochu smrdi,tak radsej vyhadzujem.

Re: hnackovanie z varenej stravy

Štv 19.03.2009 9:14

Malo info.
Pri prechode na iny typ stravy sa zvykne hnackovat, v takych pripadoch treba prechadzat postupne. A preco varis? Daj surove.
Roninus, surove "skazene" maso je pre psa pochutka (nie plesnive, oslizle, ale trosku v rozklade). Ale pri vareni sa mozno nieco v mase meni, co naozaj sposobi hnacku, ale to nwm...

Re: hnackovanie z varenej stravy

Štv 19.03.2009 9:53

border píše:Chcem sa vas opytat cim to moze byt ze ked dam mojmu hafanovi varenu stravu vecsinou meso a cestoviny potom dost hnackuje a ked dam granule tak uplne v pohode nic ziadne hnackovanie


ake to bolo maso? dal si mu k nemu aj nieco ine res. s cim bolo varene?
hnacovat mohol aj z tej cestoviny nielen z masa
okrem toho, ako pise Tobin, niektori psi proste reaguju na prechod na inu stravu redsou stolicou

Re: hnackovanie z varenej stravy

Štv 19.03.2009 11:10

Ja mám podobnu otázku.My nehnačkujeme,ale keď máme mäskový týždeň (obmieňam,týždeň mäso,týždeň granulky),vy :kak: oveľa viac,aj väčšie kopy aj viackrát denne... :nwm:

Re: hnackovanie z varenej stravy

Štv 19.03.2009 11:22

za masa ma vacsie kako? vacsinou to byva naopak :nwm:
a preco vlastne jeden tyzden krmis tak a druhy tak?

Re: hnackovanie z varenej stravy

Štv 19.03.2009 15:46

ja davam cerstve meso to viem lebo na to si tiez davam velky pozor a varene to bolo s jazykom

Re: hnackovanie z varenej stravy

Štv 19.03.2009 17:40

skus mu to dat bez tej cestoviny :no:

Re: hnackovanie z varenej stravy

Štv 19.03.2009 18:29

aj to som skusal minule a tiez to dopadlo :kak:

Re: hnackovanie z varenej stravy

Štv 19.03.2009 18:31

a ake je to maso?

Re: hnackovanie z varenej stravy

Štv 19.03.2009 18:36

striedal som aj bravcove aj hovedzie

Re: hnackovanie z varenej stravy

Štv 19.03.2009 20:16

Amaguk píše:za masa ma vacsie kako? vacsinou to byva naopak :nwm:
a preco vlastne jeden tyzden krmis tak a druhy tak?

No my sme teraz vlastne v testovacom" období,on papal 7 rokov granulky,tak nechcem prejsť zhurta ......

Re: hnackovanie z varenej stravy

Pia 20.03.2009 13:51

krista píše:oveľa viac,aj väčšie kopy aj viackrát denne... :nwm:

Sa necuduj... Granule, ktore zozerie v nedelu, vykadi az v stredu a pondelnajsi barf prichadza na rad stredu-stvrtok, granule su v crevach dlllllho...
Take caste zmeny travy su velmi zle! Granule sa travia inac, cerstve inac - strasne to zatazuje psikov traviaci system

Re: hnackovanie z varenej stravy

Pia 20.03.2009 13:54

Tobin píše:
krista píše:oveľa viac,aj väčšie kopy aj viackrát denne... :nwm:

Sa necuduj... Granule, ktore zozerie v nedelu, vykadi az v stredu a pondelnajsi barf prichadza na rad stredu-stvrtok, granule su v crevach dlllllho...
Take caste zmeny travy su velmi zle! Granule sa travia inac, cerstve inac - strasne to zatazuje psikov traviaci system


To fakt? Hugo granule travil 24 hodin, maso teraz posunul na cca 12 hodin, niekedy do tych 24 hodin. :oo:

Re: hnackovanie z varenej stravy

Pia 20.03.2009 14:12

Som robil testy, niekde som to tu pisal... Aha, nasiel som: http://www.dogforum.sk/viewtopic.php?f=52&t=3147&p=100988&hilit=zaludku#p100988
Jedine, co z vecere vykadi rano, je zelenina a prilohy (ytiez pozorovanie: vecer dostal cviklu, rano kadil fialove...)
Odoslať odpoveď