Strava

Sem píšte všetko ohľadne varenej stravy.

Poslaťod Aris » Pon 17.09.2007 18:02

No a podla toho ci ma tvoj pes rad zeleninu ja im robievam aj taku zeleninovu polievku a idu sa zadrhnut.Cudne :ach:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Strava

Poslaťod monika040 » Sob 26.04.2008 17:27

moj havko má problém s anal. žlazami :ua: veterinár hovorí , že by mal papať iba suchú potravu... tak teraz neviem, či mám dávať stále iba granule :ua: nerada, by som ho iba tým chovala, no nechcem mu ublížiť :ua: papkal Kiru no veter. nám odporučil Eukanuba
Obrázok
http://www.jantarovylesk.szm.com
"Kúpiť psa je jediný spôsob, ako za peniaze získať lásku." G. B. Shaw
monika040
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 488

Re: Strava

Poslaťod Amaguk » Uto 29.04.2008 20:16

podla mojej skusenosti zlozenie stravy na problemy s analkami vobec nemusi mat dopat - hoci sa vravi, ze psovi ked sa davaju kosti na yahustenie stolice, tak problemy nevznikaju
zial, neplati to absolutne :ua:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Strava

Poslaťod Mackie » Pia 09.05.2008 11:06

niektore psy (napriklad moj) maju problemy so zlazami nech jedia cokolvek.. da sa to chvilu postrazit, ale staci jeden den maksia strava a uz je problem.. tam je riesenie len pravidelne vytlacat, aby sa prilis neupchali a nezapalili
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Strava

Poslaťod Amaguk » Pia 09.05.2008 11:08

ja teda klepem furt, ze sa nam to odvtedy neopakovalo
ale fakt je, ze som bola dost prekvapena, ze ho to tak drapslo, specialne preto, ze je v podstate stale na prirodzenej strave
holt, nic nie je 100%
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Strava

Poslaťod Offca » Uto 21.07.2009 17:20

Mám pocit, že toto je úúplne zbytočná téma, ale vďaka jej, že je, a že je tak zovšeobecnená...nemala som totiž tucha, kde sa mám s týmto pochváliť:

Akurát som sa vrátila od Orbána. Kolega ma navnadil, že tam údajne kedysi mávali especially pre psy pakované huspeniny s odrezkami. No psí sen! Svinským krokom som tam nabehla, no po huspenine ani stopy. Buď to už prestali vyrábať, alebo si to poplietol s mrazeným "doplnkovým krmivom pre psy" baleným v črievku. Alebo lepšie vo veľkom šulci. Netuším, čo to je...údajne to má obsahovať nejaké odrezky, zvyšky, tiež zeleninu a ryžu. :nwm:
Stojí to smiešnych 0,50eur za 1kg, pričom jeden šulec má tak 2kg.
Tak som to na skúšku kúpila a dnes večer oprobujeme. Som zvedavá, ako to tam vovnútri vyzerá.

A pikoška rozhovor mňa a predavačky:
- a čo to je?
- odrezky, zeleninka, ryža..také všeličo, ale nie pre malé psy
- :oo: ja mám veľké psy
- ja som myslela, že nie pre také tie bytové
- :ach: ja mám veľké psy v byte
- no ale tam je aj krv
- aha, no dobre, nemajte obavy, moje psy žerú z misiek :no:
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Strava

Poslaťod jenna » Str 22.07.2009 5:58

monika040 píše:moj havko má problém s anal. žlazami :ua: veterinár hovorí , že by mal papať iba suchú potravu... tak teraz neviem, či mám dávať stále iba granule :ua: nerada, by som ho iba tým chovala, no nechcem mu ublížiť :ua: papkal Kiru no veter. nám odporučil Eukanuba


monika ako už povedali viacerí, strava zrejme naozaj nemá až taký dopad na análne vačky ako si myslíme :ua: aj my sa s nimi trápime a veťo povedal sám, že proste sú psy, ktoré s tým nemajú v živote žiadny problém a psy ktorým ich vytláča aj každý mesiac :ua: no nedá mi nevyjadriť sa k tej Eukanube...predpokladám, že ti ju veťo odporučil pretože ju sám predáva, a teda je to určitý zisk aj pre neho :hmm: moje skúsenosti s ňou nie sú dobré, podľa mňa je to dosť mastné krmivo, čo sa následne odráža aj na :kak: takže k tomu čo bude tvoj havo papať sa rozhodni sama, a k tým vačkom - len vytláčať a čistiť (napr. my sme mali vystriekanie betadinom a teraz čakáme či to pomôže), keď nepomôže ani to vnútorné vyčistenie, tak by ti mal veťo odporučiť antibiotiká...ťažké prípady sa riešia vybratím análnych vačkov... takže veľa šťastia v liečbe :ahoj:
Obrázok
Pes štěká, protože zpívat neumí.(ukrajinské přísloví)
Pes, to je cnosť, ktorá sa stala zvieraťom, pretože sa nemohla vteliť do človeka.(Victor Hugo)
jenna
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 361
Bydlisko: BANSKÁ BYSTRICA

Re: Strava

Poslaťod Offca » Str 22.07.2009 8:09

Obrázok

"Mäsové menu pre psov, tepelne opracované krmivo pre spoločenské zvieratá z nespracovaných živočíšnych produktov kategorie 3"
Vyrába priamo Orbán.

zloženie:
hovädzí orez s lojom 20%, bravčový orez s kožou 20%´, hydinové mäso 16%, bravčové vnútornosti 10%, ryža, mrkva, vývar, jedlá soľ :hmm:, konzervačná látka E250 :hmm:
(vie mi niekto /Marco/ povedať, čo konkrétne je E250 a ako škodí?)
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Strava

Poslaťod gabrielik » Str 22.07.2009 9:55

Pridava sa do udenin a je to Dusitan sodny
napr google:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Dusitan_sodn%C3%BD
gabrielik
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 81

Re: Strava

Poslaťod Offca » Str 22.07.2009 9:58

Kurnik, ako keby malo v už tak neestetickej rolke mäsa záležať na farbe :hmm:
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Strava

Poslaťod Amaguk » Str 22.07.2009 10:01

"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Strava

Poslaťod Sunny » Str 22.07.2009 15:45

Ja som vedela prečo na to ani poriadne nekukám. Teda kukla som, ale nenabrala som odvahu to kúpiť. A tuším som dobre spravila :ua:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Strava

Poslaťod anemika » Pon 01.08.2011 8:23

takze po granulach Proplan senzitive, Acana pacifika a aj hypoalergennych veterinarnych granuliach- prechadzam na zemiaky a varene morcacie maso. Pocitala som, ze menej aktivny 7 kg pes potrebuje cca 150g jedla denne.Vodu velmi prijimat nechce, no nukam mu, vypije cca 3dcl tekutin. Ale mam problem v tom, ze neviem, ake doplnky- myslim, vitaminy, mineralie a pod,. mu pri tomto druhu krmenia podavat, aby mal vyvazeny prijem zivin. Odporucte mi prosim nejake hotove, s cim mate dobre skusenosti pri citlivych psoch. ja uz veterinarom moc neverim....
Jedinú lásku, ktorú si môžete kúpiť, je láska psa.
anemika
Big Dog
 
Príspevky: 1030

Predchádzajúci

Späť na Varená Strava