Vnútornosti

Sem píšte všetko ohľadne varenej stravy.

Re: Vnútornosti

Poslaťod wasaabi » Pia 31.10.2008 20:23

No vazeni asi vas nepotesim, chodili sme zo skoly na bitunky,takze z vlastnej skusenosti usetrim mojho psa bravcovych vnutornosti. V ramci hygieny potravin sme sa najprv naucili teoriu a potom sme boli skusaní pri bravcovych polovickach a korienkoch( jazyk,pluca,srdce,pecen,uzliny).
Vzdy sme tam nieco ponachadzali a bohuzial na tom bitunku robil taky (nechcem pouzit vulgarizmy) "velmi dobry doktor" ,nad nim uz kontrola nebola....
vzdy ked sme kontrolovali tento korienok,vzdy sme nieco nasli hlavne na plucach a na peceni,uzliny ktore sme vzdy museli narezavat,aby sme zistili ci tam nie su TBC(tuberkulozne) uzliky boli ok.
Ten doktor posielal do obchodov normalne konfiskaty!!! --) Pluca: tie boli do radu vsetky zapalene,tym myslim ze tie prasce do jednej prekonali pleuro-pneumonie( zapal pluc a priedus.),div ze boli este pokope a co sa tyka Heparu- pecene,tak ak na nej najdete take biele skvrny- to su tusim skrkavky,ak ich je pomenej tak sa vyrezu,ale ak ich je viac tak sa konfiskuje cela pecen,no tento doktor si nevsimal druhu stranu,kde ich bolo jak nasr..tych. a ked by ste na nich nahodou spozorovali také jak popaleninky vyplnene takou zltsou vodnatou tekutinou,tak to hned vyhodte a tie " popaleninky" ani nenarezujte!!!!! su to larvalne stadia pasomnic,ked by sa to prepichlo,tak cely bitunok(dom) by sa musel dezinfikovat!!!
Po tychto (pre mna celkom aj uzitocnych no zaroven nie moc dobrych ) skusenostiach som sa rozhodla,ze vnutornosti nie!
je to kazdeho osobny nazor,nehovorim,ze vsetko je zle,ale vzdy si vsetko dobre okuknem,co idem ja jest a co aj moje zvery.
Kosti psovi davam raz za cas,ale nie moj,lebo od hydinovych sa ci uz psom,tak aj mackam narusa tráviaci trakt,takze vazne len raz za cas.
Dufam,ze som vas neunudila mojim pisanim alebo nejak neurazila ale tato tema mi nedala nereagovat. :smile: :no:
Najlepsimi psychologmi su moji pesani a moji kocuri. :))
wasaabi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1194
Bydlisko: Nitra

Re: Vnútornosti

Poslaťod Lena » Pia 31.10.2008 20:26

Ty kokos janka ty si to teraz vo mne zaklincovala :blee:
Lena
Big Dog
 
Príspevky: 1754

Re: Vnútornosti

Poslaťod wasaabi » Pia 31.10.2008 20:32

Je mi to luto,ale bohuzial realita je ina,nikdy som sa tam netesila,ale z tohoto hladiska som aj rada,ze to viem,ze som to okusila a viem,ze hafanovi vnutornosti nedam :ach:
Najlepsimi psychologmi su moji pesani a moji kocuri. :))
wasaabi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1194
Bydlisko: Nitra

Re: Vnútornosti

Poslaťod Whip it » Pia 31.10.2008 20:43

ja kupujem srdcia a niekedy jazyk (pecienku dostal raz a posral sa z nej), dala som aj surove, no opat hovienka neboli tip-top takze varim. bravcovinu som nikdy nedala surovu, toboz nie vnutornost.
zial, verim, ze to takto chodi, co je smutne, lebo prave veterinari by mali toto kontrolovat :james: . to je sila, to rovno od nas z patoly mozu balit do potravin, ne?!? :hmm:
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1828

Re: Vnútornosti

Poslaťod wasaabi » Pia 31.10.2008 20:53

RoyalCanin: jazyk a srdce bolo vacsinou v poriadku,tam sa zase sledovalo ci tam nie su uhry a ci v jazykovej jamke nie su zapaly a tak..na srdci sa sledovala farba,potom sa chyilo za lave usko a narezalo aby sa zrazeniny vybrali a prezreli komory a predsiene a estek tym plucam sa tusim prezeralo ci na nich nie su take ako keby zrnka(psenicne)-) to by boli plucne cervy.
Je to fakt bieda no... :ach:
Najlepsimi psychologmi su moji pesani a moji kocuri. :))
wasaabi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1194
Bydlisko: Nitra

Re: Vnútornosti

Poslaťod Whip it » Pia 31.10.2008 21:01

o jazykoch viem...uhry sa zvyknu usadzat prave v tych prekrvenejsich svaloch, akym je aj jazyk a masseter. Vzdy si prezriem, co davam psovi (aj sebe samozrejme), ja som chcela krmit surovym, ale tie vnutornosti ho (zatial) prehanaju, takze dostava len svalovinu aj to vacsinou hydinovu, sem-tam nejake to hovadko...
iste, nie vzdy je to takto, ale nie je to sranda, davat taketo veci do obehu.
ja byt komisarom, pokuty by lietali :smile: .
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1828

Re: Vnútornosti

Poslaťod wasaabi » Pia 31.10.2008 21:23

nuz je to haklive,treba na to davat pozor :no:
Najlepsimi psychologmi su moji pesani a moji kocuri. :))
wasaabi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1194
Bydlisko: Nitra

Re: Vnútornosti

Poslaťod Silwuska » Pon 03.11.2008 11:57

wasaabi píše:Kosti psovi davam raz za cas,ale nie moj,lebo od hydinovych sa ci uz psom,tak aj mackam narusa tráviaci trakt,takze vazne len raz za cas.


Mozes skusit rozobrat toto?! nepochopila som preco by mali kosti narusat traviaci trakt :nwm:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Vnútornosti

Poslaťod Tobin » Pon 03.11.2008 12:54

Tak to o tych kuracich kostiach nechapem ani ja, IMNSHO to je blbost... Ine kosti obcas - preco? Kde zoberie pes vapnik? Fosforu ma kopec - a vapnik je kde???? */
Ta story z bitunku je na prve precitanie alarmujuca, ale nechce sa mi verit!!! Ak je to tak fundovane tak, ako hlaska o kuracich kostiach ..... Obrázok
Mne to pripada prehnene a pritiahnute za vlasy, ako napr. pomlete potkany v udeninach - povrava sa to a je to aj tak blbost, alebo story brigadnikov z konzervarni. Zaujimalo by ma, v ktorom meste to bolo (Nitra?) a kto su odberatelia z toho bitunku. A este by ma zaujimalo, ci niekto z vas, kto to videl, dal nejake oznamenie na SPI. Nechce sa mi to verit. A ani neverim... ze by akykolvek vagabund veterinar poslal do obchodov pecen plnu lariev skrkaviek. Mam verit tomu, ze masiar by take nieco prebral a dal na pult????
A ani nie je riesenie nedavat vnutornosti; pecen, slezinu, ladvinky nicim nenahradis... Ked uvaris, musis dat aspon 3x tolko (nehovoriac o smrade :hi: ). 100 g vnutornosti (podla vahy psa, hovorim o mojom 30 kilovom) 2-3 krat do tyzdna pes proste musi dostat. A mrazenim sa aj tak pripadne parazity znicia.
/* Aj ked niekto hned prestane davat vnutornosti, kde je fosforu bohato, stale ho bude viac, ako vapnika
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Vnútornosti

Poslaťod max » Pon 03.11.2008 13:42

No ja tomu teda verim uz len po skusenosti z brigadovania v jednom nemenovanom obchodnom retazci :blee:
A sam vies kolko bolo afer s predajom pokazeneho masa...
„Priľnutie človeka ku zvieraťu je obdobou ľudskej potreby vyjadrenej pocitmi lásky a priateľstva v najčistejšom a v najušľachtilejšom zmysle slova.“ Konrad Lorenz
max
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 720

Re: Vnútornosti

Poslaťod Tobin » Pon 03.11.2008 13:49

Max, jedna vec je cachrovanie s dobou spotreby v hypermarketoch, macanie oslizleho masa v hypermangane - to su zname pripady, s tym neprestali, a v HM by som mase veru nekupil, beriem iba od Orbana a od Mirana.
Ina vec je poslat do HM nevhodne maso uz z bitunku. Fakt neverim, ze by akykolvek obchod, ci restauracia, bez frflania prevzal uz na prvy pohlad vadne maso.
Nech sa na mna wasabi nehneva, ale pripadne mi to ako clanky v Novom case, ci inom bulvarnom platku - rovnake skandalizovanie a zvelicovanie komara, ako napr. 'vyroba' krvilacnej bestie z pitbula :ua:
Ak by to bola pravda, co napisala, a nikto zo svedkov neposlal oznamenie na SOI, SPI a pod., su spoluvinnikmi v pripade trestneho cinu ohrozenia verejneho zdravia!!!
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Vnútornosti

Poslaťod Mackie » Pon 03.11.2008 14:15

ja by som to tiez povazovala za vynimky (a patricne zvelicene) brigadnicky som vystriedala asi vsetky HM u nas a nikde sa cachre machre s masom a spotrebami nerobili, prave naopak (odchytit co najviac tesne pred koncom zaruky a precenit :lol: )
1. co je po zaruke, to sa vrati vyrobcovi, tam su tolerovane ine straty, a nie take drobnosti ako napr. maso
2. zamestnanci zarabaju tak malo, ze maju v pazi nejaky zisk navyse pre firmu (kebyze predali o par kil masa viac)
3. manazeri zarabaju dost vela, aby si dovolili odflaknut svoju robotu a pustili zo svojich oddeleni pokazene vyrobky
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Vnútornosti

Poslaťod max » Pon 03.11.2008 14:16

To nie je len o zmene datumov a umyvani masa...Tam je toho viac co bezny spotrebitel nevie :ua:
Ja len proste verim ze ak je tam clovek, ktory to ma :censored: tak sa naozaj moze pustat nevhodne maso do obehu.

Mackie tak ja som prave zazila aj cachre, machre s prelepovanim datumov, nielen na masa ale aj vyrobkoch vyrabanych priamo tam, umyvanie zeleneho, sliykeho masa a masovzch vyrobkov. Plesnive korpusy na pizzu a vlastne pekarenske vyrobky atd :nechutne:
„Priľnutie človeka ku zvieraťu je obdobou ľudskej potreby vyjadrenej pocitmi lásky a priateľstva v najčistejšom a v najušľachtilejšom zmysle slova.“ Konrad Lorenz
max
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 720

Re: Vnútornosti

Poslaťod Mackie » Pon 03.11.2008 14:31

no vidis to, keby som bola toho ja svedkom, tak prislusni pracovnici skoncili, lebo pre mna by bolo :nechutne: nechat to tak
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Vnútornosti

Poslaťod Tobin » Pon 03.11.2008 14:34

Ale toto nie je debat o HM, ale o bitunku.
Ak je to naozaj a bez zvelicovania tak, ako napisala wasabi, je to trestny cin zo strany bitunku a nehoraznost od jej pedagoga/pedagogov, ze prechadzaju take svinstva mlcanim a strpia, aby to studenti videli. A nielen nehoraznost, ale aj lahostajnost a strkanie hlav do piesku - "ja nechcem mat problemy", to je najobvyklejsia vyhovorka :ua: Aj my tu sa nad tym pohorsujeme, ale to je tak vsetko. Riesenie: Nebudem davat psovi vnutornosti :ach: ... Na posr.tie :joint:
No, ktory bitunok to bol? ved ak je to naozaj tak, treba vediet kto, verejne ohlasit!!!
Wasabi, daj mi adresu bitunku, meno toho veterinara-kontrolora - ale verejne, ziadne SS, co poslal do obchodu konfiskaty a ja na nich trestne oznamenie podam, aj oznamim na hygienu, potravinarsku inspekciu aj SOI. A nie anonymne, podpisem sa! Samozrejme, treba svedkov. Podujmes/podujmete sa na to?
Ak nie, tej historke proste neverim ...!!!
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

PredchádzajúciĎalší

Späť na Varená Strava