Vnútornosti

Sem píšte všetko ohľadne varenej stravy.

Re: Vnútornosti

Poslaťod Whip it » Pon 03.11.2008 14:03

Netreba z toho robit celostatny poplach, ale na druhej strane, nemyslim si, ze by to wasaabi napisala preto, aby bola zaujimava :no: . Stretla sa s tym, vacsina z nas nie a preto to kazdy berie v inej miere a vaznosti...cize tazko povedat. :ahoj:
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Vnútornosti

Poslaťod Tobin » Pon 03.11.2008 14:18

RoyalCanin píše:Netreba z toho robit celostatny poplach

Treba! Ak si stoji za tym, co napisala, treba to riesit! Nekompromisne a hned. Inac sme tu vsetci spoluvinnici
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Vnútornosti

Poslaťod Silwuska » Pon 03.11.2008 14:23

Offtopic: ja necem ist do basy... :plac: kto sa bude starat o spikov?? :plac:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Vnútornosti

Poslaťod Lena » Pon 03.11.2008 14:28

Offtopic: fúha ale kto sa bude starať o všeeetkych psíkov keď tam pôjdeme všetci? :ua:
Lena
Big Dog
 
Príspevky: 1754

Re: Vnútornosti

Poslaťod Tobin » Pon 03.11.2008 14:42

Offtopic: Za spoluvinu neohlasenim trestneho cinu sa dava iba podmienka... :oo:
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Vnútornosti

Poslaťod Nyssa » Pon 03.11.2008 14:45

si nerobte srandu - Tobin ma pravdu, toto su uz zavazne obvinenia :fizel: :smile:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Vnútornosti

Poslaťod Tobin » Pon 03.11.2008 14:49

Vdaka za podporu, Nyssa.
To uz je taka slovenska natura, trieskat pastou do stola - v krcme. Pohorsovat sa nad niecim - doma, nic neriesit, nepridavat si "starosti", nenarobit si "problemy". Aj preto je Slovensko tam, kde je.
Je zaujimave, ze wasabi sa uz nejak neprejavuje.... Mne sa zda, ze to napisala prave preto, aby bola zaujimava. V tejto polohe je to bulvarny kec :hmm:
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Vnútornosti

Poslaťod Lena » Pon 03.11.2008 14:58

nechcem ju nejak obhajovať alebo čo ale keďže ešte ani mne neodpísala na SS tak asi nebola ešte pri nete :jop:
Lena
Big Dog
 
Príspevky: 1754

Re: Vnútornosti

Poslaťod Whip it » Pon 03.11.2008 19:48

ved ju nechajme, nech sa vyjadri, aj tak nepozname pozadie a okolnosti pribehu.
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Vnútornosti

Poslaťod wasaabi » Uto 04.11.2008 8:24

Silwuska píše:
wasaabi píše:Kosti psovi davam raz za cas,ale nie moj,lebo od hydinovych sa ci uz psom,tak aj mackam narusa tráviaci trakt,takze vazne len raz za cas.


Mozes skusit rozobrat toto?! nepochopila som preco by mali kosti narusat traviaci trakt :nwm:



Lebo hydinove kosti su dute,inteligentne psy zozeru len tie konce a ostatne psy aj ten stred.Hydinove kosti sa roztriestia a ked ich pes alebo macka prehltne,tak sa mu napichavaju do criev a tym im narusaju traviaci trakt,potom maju krvavy anus. Nehovorim,ze nedavajte psom vobec kosti,ale obmedzene,samozrajme potrebuju ich,ale nie tak casto..... :no:
Najlepsimi psychologmi su moji pesani a moji kocuri. :))
wasaabi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1194
Bydlisko: Nitra

Re: Vnútornosti

Poslaťod Silwuska » Uto 04.11.2008 8:31

No tak s tym inteligentnym psom... :ach: prepac ale mam pocit ze si trocha mimo...akoze pes rozozna ked mu hodis kuracie stehno ze ktoru cas ma zjest aby tam neboli nejake dute alebo co?? :nwm: :ach: btw. ak su kuracie kosti v surovom stave tak naozaj niesu dute, a nemoze nijako ublizit...triestia sa ked su tepelne upravovane, a to ako vsetci vieme, psikovi nepodavame... :no:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Vnútornosti

Poslaťod wasaabi » Uto 04.11.2008 8:34

Tobin píše:Tak to o tych kuracich kostiach nechapem ani ja, IMNSHO to je blbost... Ine kosti obcas - preco? Kde zoberie pes vapnik? Fosforu ma kopec - a vapnik je kde???? */
Ta story z bitunku je na prve precitanie alarmujuca, ale nechce sa mi verit!!! Ak je to tak fundovane tak, ako hlaska o kuracich kostiach ..... Obrázok
Mne to pripada prehnene a pritiahnute za vlasy, ako napr. pomlete potkany v udeninach - povrava sa to a je to aj tak blbost, alebo story brigadnikov z konzervarni. Zaujimalo by ma, v ktorom meste to bolo (Nitra?) a kto su odberatelia z toho bitunku. A este by ma zaujimalo, ci niekto z vas, kto to videl, dal nejake oznamenie na SPI. Nechce sa mi to verit. A ani neverim... ze by akykolvek vagabund veterinar poslal do obchodov pecen plnu lariev skrkaviek. Mam verit tomu, ze masiar by take nieco prebral a dal na pult????
A ani nie je riesenie nedavat vnutornosti; pecen, slezinu, ladvinky nicim nenahradis... Ked uvaris, musis dat aspon 3x tolko (nehovoriac o smrade :hi: ). 100 g vnutornosti (podla vahy psa, hovorim o mojom 30 kilovom) 2-3 krat do tyzdna pes proste musi dostat. A mrazenim sa aj tak pripadne parazity znicia.
/* Aj ked niekto hned prestane davat vnutornosti, kde je fosforu bohato, stale ho bude viac, ako vapnika



Ja som to sem napisala z toho dovodu,ze nie vzdy prejde vsetko ciste, a rozpisala som to nie preto,aby som tu rozvirila diskusiu o tom,ale o tom aby ste davali nielen vy ale aj vasi hafani na to co sa im dava. Nebudem menovat ten dany bitunok,mozno tam ten clovek dnes uz vobec nefiguruje.Uz tam nechodime,chvalabohu. Ze neveris? no nebudem sa ta snazit presviedcat. Preco? mno lebo ked tomu neveris,tak ti to tazko vysvetlim a mne je to v podstate jedno, ja som sa vas tu nesnazila povedat,ze nedavajte,ale ze si mate davat pozor na to!!!! Ked tomu neveris,tak svojmu psovi davaj co stes... :no: :smile:
Najlepsimi psychologmi su moji pesani a moji kocuri. :))
wasaabi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1194
Bydlisko: Nitra

Re: Vnútornosti

Poslaťod wasaabi » Uto 04.11.2008 8:44

Silwuska píše:No tak s tym inteligentnym psom... :ach: prepac ale mam pocit ze si trocha mimo...akoze pes rozozna ked mu hodis kuracie stehno ze ktoru cas ma zjest aby tam neboli nejake dute alebo co?? :nwm: :ach: btw. ak su kuracie kosti v surovom stave tak naozaj niesu dute, a nemoze nijako ublizit...triestia sa ked su tepelne upravovane, a to ako vsetci vieme, psikovi nepodavame... :no:


Mno tak ked som ja mimo vysvetli mi, ze akym zazrakom sa kost zo suroveho stavu(ta nie je duta) stane po prevarení dutou.Ked mi toto logicky vysvetlis,tak klobuk dolu. :no:
Najlepsimi psychologmi su moji pesani a moji kocuri. :))
wasaabi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1194
Bydlisko: Nitra

Re: Vnútornosti

Poslaťod wasaabi » Uto 04.11.2008 8:58

Tobin píše:Ale toto nie je debat o HM, ale o bitunku.
Ak je to naozaj a bez zvelicovania tak, ako napisala wasabi, je to trestny cin zo strany bitunku a nehoraznost od jej pedagoga/pedagogov, ze prechadzaju take svinstva mlcanim a strpia, aby to studenti videli. A nielen nehoraznost, ale aj lahostajnost a strkanie hlav do piesku - "ja nechcem mat problemy", to je najobvyklejsia vyhovorka :ua: Aj my tu sa nad tym pohorsujeme, ale to je tak vsetko. Riesenie: Nebudem davat psovi vnutornosti :ach: ... Na posr.tie :joint:
No, ktory bitunok to bol? ved ak je to naozaj tak, treba vediet kto, verejne ohlasit!!!
Wasabi, daj mi adresu bitunku, meno toho veterinara-kontrolora - ale verejne, ziadne SS, co poslal do obchodu konfiskaty a ja na nich trestne oznamenie podam, aj oznamim na hygienu, potravinarsku inspekciu aj SOI. A nie anonymne, podpisem sa! Samozrejme, treba svedkov. Podujmes/podujmete sa na to?
Ak nie, tej historke proste neverim ...!!!



Ja z mojej pozicie si to momentalne nemozem dovolit: lebo este studujem,a aj chcem dostudovat( ano bojim sa,nehovorte ze vy by ste nemali strach o svoju existenciu,to mi netvrdte!!!!) a po dalsie co je hlavnejsie,ten veterinar co tam vykonaval prehliadku,tak ten tam uz byt nemusi,lebo ja som tam uz rok nebola!!!!! za ten cas sa mohlo vselico zmenit!!!! Keby som zo skoly von,tak sa na to hadam aj podujmem,mna to tiez stve,ale dovody som napisala ... radsej som mala drzat hubu,ale ja som taky typ cloveka,co chce pomoct,no narobi si pritom zle.... :pac: :pac: :ua: :hmm:
A vidim,ze tu este niekto hovoril o tom,ze bol svedkom prelepovania datumov,to nie je tiez zavazne??? :ach:
tuto moju"uvahu koncim uvahou,viac sa vyjadrovat k tomuto nebudem.... ano som strachopud,budem drzat hubu a krok a budem vo vasich ociach ten najhnusnejsi a najzbabelejsi clovek,ale radsej,ako tu pisat milion slov, a aj tak si z toho vezmete len to co je pre vas vyhovujuce,myslela som( a nedomyslela) ze vam tymto clankom aspon pomozem nazriet do tohoto sveta "bitunkov",mno radsej nie. Radsej budem za poserudka jak za nejakeho vodcu protestu abo niecoho takeho,ja som sa s tym nenarodila.K tejto teme odpisem jedine tobinovi na SS. Viac k tomuto uz asi nemam co dodat.
peace :ahoj:
Najlepsimi psychologmi su moji pesani a moji kocuri. :))
wasaabi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1194
Bydlisko: Nitra

Re: Vnútornosti

Poslaťod Silwuska » Uto 04.11.2008 9:04

wasaabi píše:
Silwuska píše:No tak s tym inteligentnym psom... :ach: prepac ale mam pocit ze si trocha mimo...akoze pes rozozna ked mu hodis kuracie stehno ze ktoru cas ma zjest aby tam neboli nejake dute alebo co?? :nwm: :ach: btw. ak su kuracie kosti v surovom stave tak naozaj niesu dute, a nemoze nijako ublizit...triestia sa ked su tepelne upravovane, a to ako vsetci vieme, psikovi nepodavame... :no:


Mno tak ked som ja mimo vysvetli mi, ze akym zazrakom sa kost zo suroveho stavu(ta nie je duta) stane po prevarení dutou.Ked mi toto logicky vysvetlis,tak klobuk dolu. :no:


Sorrka malo tam byt "ak su kuracie kosti v surovom stave tak naozaj niesu stiepive (nestiepia sa), a nemoze nijako ublizit"
No mna by teda konkretnejsie zaujmalo ako ten pes rozozna v tom kuracom stehne, alebo kridle ktoru cas kosti moze zjest..naozaj inteligenciou?? :no:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Varená Strava