Vnútornosti

Sem píšte všetko ohľadne varenej stravy.

Re: Vnútornosti

Poslaťod wasaabi » Uto 04.11.2008 10:22

Silwuska : mno som rada ze si to uviedla na spravnu mieru :smile: myslim to s tymi kostami....
a ci inteligenciou? preco sa to pytas mna,ved ja som uplne mimo :lol: :lol: :lol: ja nic neviem :smile:
Najlepsimi psychologmi su moji pesani a moji kocuri. :))
wasaabi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1194
Bydlisko: Nitra

Re: Vnútornosti

Poslaťod Silwuska » Uto 04.11.2008 10:25

napisala som ze podla mna si trocha mimo s toho, pises to uplne nezrozumitelne, preto by som bola rada ak by si to na pravu mieru uviedla ty... takze este raz, podla teba akym sposobom moze psovi uskodit kuracia surova kost (kedze surova sa netriesti ako si to tam napisala ty)...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Vnútornosti

Poslaťod wasaabi » Uto 04.11.2008 10:29

silwuska: uvadzam na pravu mieru to s tymi kostami: skodia vtedy,ak sa nahodou prevára mäso s kostou a ta prevarena sa im da,myslim kost. Je to to co si chela pocut? :smile:
Najlepsimi psychologmi su moji pesani a moji kocuri. :))
wasaabi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1194
Bydlisko: Nitra

Re: Vnútornosti

Poslaťod Silwuska » Uto 04.11.2008 10:30

Offtopic: Je to to co som chcela aby sa uviedlo na spravnu mieru...cize zaver (ten spravny) kuracie kosti niesu skodlive do tej miery, pokial niesu upravovane tepelne...dakujem za spolupracu :lol: :no:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Vnútornosti

Poslaťod Tobin » Uto 04.11.2008 11:52

wasaabi píše:Kosti psovi davam raz za cas,ale nie moj,lebo od hydinovych sa ci uz psom,tak aj mackam narusa tráviaci trakt,takze vazne len raz za cas.
Dufam,ze som vas neunudila mojim pisanim alebo nejak neurazila ale tato tema mi nedala nereagovat. :smile: :no:

Nie, wasabi, nenudila si nas, skor pobavila; akurat ze sme sa uuuuplne zbytocne dohadovali o znamych a jasnych veciach len a len preto, ze si to napisala tak, ako je to v citate zvyraznene. Narusa traviaci trakt... :aaa: taketo vyhlasenie je treba zdovodnit, dat linky, skonstatovat nestaci...
Je zjavne, ze si neuvedomujes zavaznost toho, co si napisala o tom bitunku. Ale hlavne si so sebou spokojna, ze si sa prejavila, rozvirila si hladinu, zaujala si. A ze si sa na to ty, tvoji spoluziaci a hlavne pedagogovia vysrali, je trestuhodne! Samozrejme, ak si nevymyslas a ja si myslim, ze ano :rocky: Ako si mame vazit veterinarov a pristupovat k nim s doverou, ak su vsetci taki, ako ty???
Uz lutujes, ze si nieco napisala... No ano, druhy raz neposielaj nepodlozene klebety a zvelicene senzacie, ktore nevies preukazat (vratane kategorickych "veterinarnych" vyhlaseni o narusani traviaceho traktu - ved si sa prezentovala ako studentka veteriny, vsak?), nebudes musiet lutovat.
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Vnútornosti

Poslaťod Tobin » Uto 04.11.2008 19:54

Este k tej panike z lariev skrkavky v peceni: Aj keby to pes spapal, nic sa nedeje. Larvy by boli nebezpecne, keby sa aktivovali za zivota svine/kravy/kozy, a aj to len pre to zviera - hostitela. Na to, aby peso dostal skrkavku, by musel skonzumovat VAJICKA skrkavky; larvy, ani dospele skrkavky, v zaludku neobziju a su riadne stravene a nasledne vysrane :ach:
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Vnútornosti

Poslaťod Aris » Sob 08.11.2008 15:50

Dostali sme od nášho známeho ( polovníka) jelenie pluca a diviačie srdce. Môžem dať surové či radšej varené alebo vôbec???
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2682
Bydlisko: Kysuce

Re: Vnútornosti

Poslaťod Tobin » Sob 08.11.2008 19:31

Aris, divina je super, ale najprv by si ju mala aspon 14 dni nechat v -30 stupnovom mraze v mrazaku... alebo reda dokladne uvarit
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Vnútornosti

Poslaťod Lena » Sob 08.11.2008 19:38

vidíš tobin to som sa chcela aj ja spýtať. dnes sme našli paprčky v obchode tak sme vzali ale ešte surové. dve sme uvarili a keďže dve chcem dať surové tak som ich dala do mrazáku- takže som urobila správne? učím sa od teba čo si písal aby som sa nebála mikroorganizmov ak dám zamraziť.
Lena
Big Dog
 
Príspevky: 1754

Re: Vnútornosti

Poslaťod Nyssa » Sob 08.11.2008 19:47

Lena, to, čo písal Tobin sa týka diviny :ahoj:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Vnútornosti

Poslaťod Whip it » Sob 08.11.2008 19:49

Lena bravcove mozes aj surove :jop: .
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1828

Re: Vnútornosti

Poslaťod Lena » Sob 08.11.2008 20:11

Ale ja nechcem reagovať na tú divinu.....ale písal inde a predtým že ak sa bojím mikroorganizmov tak nech to dám zamraziť, tak isto aj s pečienkou som sa raz pýtala na to. Tak ako to teda je. Royal canin aj keď je napr. zabíjačka tak paprčky môžem hodiť psovi len tak a vnútornosti ne? Díky za odpovede. Nechcem si zlumprovať psa :lol: tak sa radšej pýtam.
Lena
Big Dog
 
Príspevky: 1754

Re: Vnútornosti

Poslaťod Nyssa » Sob 08.11.2008 20:21

ono je to skôr tým, že čo kúpiš v obchode, musí prejsť veterinárnou kontrolou, neviem, či doma pri zabíjačke odoberá u vás vet vzorky a ďalšia vec, že divá zver môže mať v sebe rôznych parazitov, preto je lepšie to najprv premraziť (Tobin, dúfam, že som to vysvetlila dobre a že nejak nehádžem zlé info :hi: )
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Vnútornosti

Poslaťod Lena » Sob 08.11.2008 20:25

Aha a teraz to bude ale skôr OT keďže paprčky nie sú vnútornosť ale keď som ich dnes kúpila tak to bola od mäsiara ktorý si zabil tie prasce sám, aká je šanca že to nestihlo prejsť kontrolou?o mäso sa nebojím ale už som sa stretla s ľuďmi čo si chceli prilepšiť a dali do pľacu svoj tovar-oni to mali skontrolované ešte predtým alebo ako? nemáte o tom niekto poznatky? To ma len tak zaujíma-asi sa moc zamýšľam :haha: a teda čo sa týka normálnej zabíjačky tak tú pečienku určite prevariť alebo zamraziť....
Lena
Big Dog
 
Príspevky: 1754

Re: Vnútornosti

Poslaťod Nyssa » Sob 08.11.2008 20:34

pozri si témy, je tu dosť popísané o bravčovom, tam by som asi pri nekontrolovanom mäse zamrazila alebo poriadne uvarila
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

PredchádzajúciĎalší

Späť na Varená Strava