Vnútornosti

Sem píšte všetko ohľadne varenej stravy.

Re: Vnútornosti

Poslaťod lucik » Pon 21.04.2008 19:15

frisko mi helfnite pliiiz - bravcovy jazyk chladeny - premrazit a surovy ho dat, alebo uvarit? ked uvarit, ako dlho sa vari?

no nic, uz som ho dala varit..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Vnútornosti

Poslaťod Lucifer » Uto 22.04.2008 0:02

...spravne... :jop: Vybrala si si jednu z dvoch Tebou navrhovanych spravnych variant :no: Ale ja osobne by som bravcove maso dala prevarit za kazdych okolnosti...nejako ma stale strasi ta Aujeszkyho choroba :nwm:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: Vnútornosti

Poslaťod Babula » Uto 22.04.2008 7:06

nasa pecienku surovy eeee ani za svet ... asi jej to nevonalo... noo
ale potom som to uvarila a dala jej to s ryzou a vyvarom hmm to bola delikatesa
a nemala ani hnacku :ha: ale srdcia a zaludky len suroveee to je jej oblubene
Babula
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 425
Bydlisko: Tomášov

Re: Vnútornosti

Poslaťod Niki » Uto 22.04.2008 10:24

Poradíte mi niekto? Tri a pol mesačné šteňa môže papkať vnútornosti? Skúsili sme varené bravč. pľúca ale mala z toho riedke hovienko, tak sme prestali. Z kuracej pečienky varenej má tiež redšie. Čo myslíte na tie srdcia? Alebo by bolo lepšie mäso? :ach: Ináč kŕmime granulami ale nejde sa teda za nimi potrhať. Radšej má varené. Zatiaľ len kuracinu. Môžem jej už začať dávať surové kuracie krídla alebo chrbty aj s kosťami?
priateľstvo so psom trvá až za hrob
Niki
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1236
Bydlisko: Vysoká pri Morave

Re: Vnútornosti

Poslaťod Silwuska » Uto 22.04.2008 10:29

Ahoj Niki...ono vecsina psikov nez si na tie vnutornosti zvykne tak to chovienko mava redsie...ja som mala pecen bravcovu povarenu troska a prvy den s toho srajkoval a na druhy uz bolo krasne hrudkove kaki...takze skus vydrzat...

Moct by asi aj mohol ale ci to rozkuse...montak ma okolo 4 mesiacov a kridelka som mu musela naporcovat, lebo nerozzul tu kozu vrchnu...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Vnútornosti

Poslaťod Lucifer » Uto 22.04.2008 10:41

Niki píše:Poradíte mi niekto? Tri a pol mesačné šteňa môže papkať vnútornosti? Skúsili sme varené bravč. pľúca ale mala z toho riedke hovienko, tak sme prestali. Z kuracej pečienky varenej má tiež redšie. Čo myslíte na tie srdcia? Alebo by bolo lepšie mäso? :ach: Ináč kŕmime granulami ale nejde sa teda za nimi potrhať. Radšej má varené. Zatiaľ len kuracinu. Môžem jej už začať dávať surové kuracie krídla alebo chrbty aj s kosťami?


Hej..hej...ja osobne by som zatial v tomto veku stenata moc do pecene a pecienok nesla. Aj niektori dospeli psy s tym maju problem...Davala by som na Tvojom mieste len kuracinu a jej vnutornosti ako zaludky a srdcia, hovadzie srdcia a napr. jazyky, alebo aj ine casti hovadziny, ako predne s kostou, slabinu, mocing...Skusit by si mohla napriklad aj hovadzie drzky...K tym surovym kuracim chrbtom a kridlam sa Ti vyjadrila Silwuska - napr. ani kuracie krky nie su na zahodenie :ahoj:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: Vnútornosti

Poslaťod unicorn » Uto 22.04.2008 10:49

Amaguk píše:pecienka niekedy robi takuto sarapatu, s tou radsej opatrne, skus len tie srdcia bez pecienký, ze co to "povie" :smile:

no posledne mal hovedzie srdce a zosral sa doma na chodbe ked bol doobeda sam. a to doma nesral ani ked bol male stena... cize ho to muselo fest tlacit :lol: ale asi to bude tym, ze sme mu toho dali vela. niekde som cital, ze 30Kg dospely pes ma jest vnutornosti max 1-2x do tyzdna o mnozstve 200-300g, takze co mozem chciet po 4 mesacnom stenati. zacneme odznova a pomaly...
Obrázok
unicorn
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 693
Bydlisko: KE

Re: Vnútornosti

Poslaťod Niki » Uto 22.04.2008 12:10

Silwuška a Luci, no v podstate na tie pľúca si dajako nemohla zvyknúť. Ono to je v podstate taká hubka. Ale keď sme mali dospelákov tak to baštili normálne. Možno by tie kuracie kusy čo majú jemnejšie kosti rozhrýzla (ešte som neskúšala), no fakt neviem, len teraz začína pomaly prezubovať. Vyskúšam. No asi mäso by bolo najlepšie ale to by som asi zbankrotovala kebyže ho mám kupovať u mäsiara. Skúsim asi tie srdcia. Vďaka za radu :aplause:
priateľstvo so psom trvá až za hrob
Niki
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1236
Bydlisko: Vysoká pri Morave

Re: Vnútornosti

Poslaťod Babula » Uto 22.04.2008 13:05

vsak mu nekupuj cisty hovadzi steak ... napr. ja chodim na vysek a tam pre
psa mavaju masko aj kosti (pre vacsich) za 10-15 SK za kilo... neviem a
obcas chodim do Lidla kupovat kuracie stehno za 35 SK balenie... neni to lacne
ale je to super .... a baby tu maju aj temu kde najdes naj tipy na to kde a za kolko
kupovat maso :jop:
nasa tiez prezubuje... moc jej kosti nedavam zatial... az od 4-5 mesiacov a obcas jej
kupujem bravcove koleno ktore pre istotu prevarim a to teda vystaciii hooodne dlho ...
Babula
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 425
Bydlisko: Tomášov

Re: Vnútornosti

Poslaťod Lucifer » Uto 22.04.2008 13:08

Babula ten vysek ma zaujima...Lebo ja tym nasim 2 konikom chodim na nakupy do masiarstva a dakujem pekne... :pac: Nad vysekom som rozmyslala uz davno, len neviem kde v Bratislave, alebo blizkom okoli sa nejaky nachadza... :no: Napriklad stale zhanam aj konske maso a nic...
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: Vnútornosti

Poslaťod Babula » Uto 22.04.2008 13:12

ja chodim tam kde byvam teda v Tomasove a funguje to tak
ze aspon den dva predtym poviem co by som chcela a oni to premna
prichystaju ... je to fakt dobre ... jasne ze tam nekupujem vkuse ale si
myslim ze ceny su fajn a je to aj kontrolovane masko...
Babula
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 425
Bydlisko: Tomášov

Re: Vnútornosti

Poslaťod Niki » Uto 22.04.2008 13:24

Babula, tie ceny v tom Vašom výseku sú super. No u nás je len mäsiarstvo. Ale je u nás aj výrobňa mäsa Berto, skúsim sa tam popýtať :yes:
priateľstvo so psom trvá až za hrob
Niki
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1236
Bydlisko: Vysoká pri Morave

Re: Vnútornosti

Poslaťod Babula » Uto 22.04.2008 13:27

skuuus fakt lebo vacsinou aj v masiarstvach ked sa pytas na maso pre
psa tak mavaju nieco a celkom dobre ceny... len davaj pozor na mlete veci..
neseriozni obchodnici sa vzdy najdu :no:
Babula
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 425
Bydlisko: Tomášov

Re: Vnútornosti

Poslaťod Fraga » Pia 25.04.2008 12:42

Lucifer píše:Napriklad stale zhanam aj konske maso a nic...

No chvala bohu ty vrahyňa jedna! Koníkov sa ti zažiadalo! nic nebude :nie: To by si im predsa neurobila! :ua: :plac:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Vnútornosti

Poslaťod Silwuska » Pia 25.04.2008 12:49

:plac: ja by som to tiez nemohla...nedokazala by som do toho masa zarezat :ua: :blee:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Varená Strava