Množstvo stravy

Sem píšte všetko ohľadne varenej stravy.

Množstvo stravy

Poslaťod Ulfheiðr » Str 04.02.2009 15:14

Očujte, ako veľa (váha psa/váha žrádla), akého druhu (druh mäsa, prílohy, mliečne) pri akom type záťaži (vytrvalosť, šprint, bez záťaže) dávate psovi papať?
Toto je vec, v ktorej stále nemám jasno, týmduplom, že môj pes je pažravý jak banda hyen a supov dohromady. Tak nikdy neviem, či ho neprekrmujem, alebo je nebodaj chudáčik furt hladný (tvári sa tak).

Takže máme 17,8 kg, záťaž: šprint, denne 400 g mäso kuracie, občas ryba a hov. srdce (alebo 200+200 mäso/tvaroh) + cca 300 g príloh, momentálne bez pridaného tuku.
Je to tak ok?

Kŕmime ráno a večer.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Množstvo stravy

Poslaťod Amaguk » Str 04.02.2009 15:23

Ulfica, zle citas forum :hmm: :no: :lol:
sme tu o tom uz xkrat debatovali
normalna zataz je odporucana 2% telesnej hmotnosti, ja davam 3% bo vic do neho nedostanem,
ak dobre ratam, tak ty mu davas 4%
ak pes zje viac a nejako enormne nepribera (co nie je vas pripad), kludne sa mu moze davat aj viac,
najlepsie to vidno na figure psa a Viggo je dost chudy, takze ho urcite neprekrmujes :no:
a pre psa v zatazi by som urcite tuk pridavala
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Množstvo stravy

Poslaťod Ulfheiðr » Str 04.02.2009 15:37

:hi: MNo, sorry :hi:

ďakuem za odpoveď. Teraz je v lese natopaná srajda a ja som chorá, takže momentálne bez tuku. Nechcem zbytočne do neho liať tuk, keď netreba.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Množstvo stravy

Poslaťod Amaguk » Str 04.02.2009 15:39

nejde o nejake enormne liatie tuku do psa, ale o to, ze aj v tej beznej krmnej davke by pes nejaky tuk dostat mal - hoci co i len v podobe kuracich kozi, alebo lyzice oleja. Ale to asi davas, nie?
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Množstvo stravy

Poslaťod Ulfheiðr » Str 04.02.2009 15:44

No jasne, kožky a tak prirodzene dostáva, to je jasan. Mala som na mysli naše poldeci olivového deň pred behaním.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Množstvo stravy

Poslaťod anemika » Str 20.05.2009 10:33

Chcem sa opytat, susedke ma bisonika frise, nechce zrat granulky, ani lacne ani tie kvalitne, tak prechadza na varenu stravu, nema net, tak jej zistujem ja.
ten pes ma jweden rok a vazi cca 6kg- standart. Kolko ma denne zjest napr.uvarenych kuracich prsicok, ak jeho davka granul bola na den 90g? Tak aj tych prsicok ma jest tolko? prosim o odpoved, je to surne..
Jedinú lásku, ktorú si môžete kúpiť, je láska psa.
anemika
Big Dog
 
Príspevky: 1030

Re: Množstvo stravy

Poslaťod Amaguk » Str 20.05.2009 11:09

uz to tu bolo povedane viackrat, ze celkova denna krmna davka dospeleho psa je okolo 2-4% jeho hmotnosti, tak si to podla toho vyrataj :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Množstvo stravy

Poslaťod anemika » Str 20.05.2009 11:15

Amaguk píše:uz to tu bolo povedane viackrat, ze celkova denna krmna davka dospeleho psa je okolo 2-4% jeho svojej hmotnosti, tak si to podla toho vyrataj :no:

dakujempekne, pre mna je to narocna matematika, takze jej to poviem, nech rata ona :smile:
Jedinú lásku, ktorú si môžete kúpiť, je láska psa.
anemika
Big Dog
 
Príspevky: 1030

Re: Množstvo stravy

Poslaťod Tobin » Str 20.05.2009 12:16

Ulfheiðr píše:No jasne, kožky a tak prirodzene dostáva, to je jasan. Mala som na mysli naše poldeci olivového deň pred behaním.

Ulf, az teraz som si vsimol temu, tak reagujem az teraz... Olivovy olej (vlastne ziadne tuky) nedodava psovi energiu pre svaly, na jednorazovy vykon; na to esencialne sluzi monosacharid glukoza. Aj chrtov pred pretekmi nastopuju glukozou a nie tukmi.
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Množstvo stravy

Poslaťod anemika » Pia 19.06.2009 12:22

denna davka maska - varene je cca 100g, chcem pridat sem tam aj varenu zeleninku k masu, mam to pocitat do tej dennej gramaze, alebo to moze byt naviac?
Jedinú lásku, ktorú si môžete kúpiť, je láska psa.
anemika
Big Dog
 
Príspevky: 1030

Re: Množstvo stravy

Poslaťod Amaguk » Pia 19.06.2009 12:24

pod celkovou dennou davkou sa rozumie vsteko dokopy - teda aj prilohy. ale niektory pes potrebuje viac, niektory menej - je to individualne. Moj je napr. dost pod normou :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Množstvo stravy

Poslaťod drymarchon » Pia 19.06.2009 19:04

ak sa opakujem nezabite ma prosím, ale to s tými 2% zrejme pre šteňatá neplatí, alebo áno?
ZAMARATAN FCI - chovateľská stanica československých vlčiakov
http://www.csv.wbl.sk
drymarchon
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2924
Bydlisko: Liptov

Re: Množstvo stravy

Poslaťod nono » Sob 20.06.2009 9:22

drymarchon píše:ak sa opakujem nezabite ma prosím, ale to s tými 2% zrejme pre šteňatá neplatí, alebo áno?

nie pre šteňatá je to omnoho viac, viac podľa veku. A je tam aj iný podiel Ca:P. Pokukaj tému, nájdeš isto viac
nono
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 107
Bydlisko: Dunajská Streda

Re: Množstvo stravy

Poslaťod drymarchon » Sob 20.06.2009 16:55

Offtopic: díky, pohľadám :smile:
ZAMARATAN FCI - chovateľská stanica československých vlčiakov
http://www.csv.wbl.sk
drymarchon
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2924
Bydlisko: Liptov

Re: Množstvo stravy

Poslaťod iwusssa » Sob 06.02.2010 15:08

ahojte, ja len ze ci ste si isty ze len 2-4% svojej hnotnosti, ja mam rocnu fenku Jack russela a ona je tak 400 g denne podla toho vypoctu by mala len 200g denne...to sa mi zda velmi malo lebo aj ked teraz je 400 g cca tak je aj tak stale chuda mozno to bude aj tym ze vela beha hmm?
iwusssa
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 23

Ďalší

Späť na Varená Strava