Praženica

Sem píšte všetko ohľadne varenej stravy.

Poslaťod Bendy » Ned 11.11.2007 0:15

ja do kila zradla ked pridam vajko, tak aj najemno podrvenu skrupinku z jedneho vajca, tak ako silwus.. :ahoj:
Naučili sme sa lietať v povetrí ako vtáky, potápať pod vodou ako ryby. Zostáva len jediné. Naučiť sa žiť na Zemi ako ľudia.
G. B. Shaw
Bendy
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 418
Bydlisko: Bratislava

Re:

Poslaťod P-E-T-O » Uto 15.01.2008 16:49

Silwuska píše:Ja Macovi v lete robievam "letny mix" (tak tomu rikam ja...mamina zas hovori ze ho chcem otrovi :ach: ) surove masko,chrupavky, nasekane pamepliskove listy na drobno, a cele vajco + skrupinka(v maziariku ju rozframforcujem)...taaaky byva spokojny :jupi:

a nic mu stoho nebolo?ja to v lete vyskusam...mozno mu to bude chutit... :lol:
aj ja vas podporim...:D
Obrázok
P-E-T-O
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 53

Re: Praženica

Poslaťod Silwuska » Str 16.01.2008 6:38

Co by mu s toho malo byt?? su to vsetko suroviny pre psika zdrave a chutne... :jop:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Praženica

Poslaťod Tatiana » Str 16.01.2008 10:37

ak prazenicu tak na masti a iba zltka,bielok moze sposobit alergiu hlavne surovy,primiesam aj sparene vlocky
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Praženica

Poslaťod Silwuska » Str 16.01.2008 10:44

O bielku a alergii som este nepocula...mozes dohodit ze preco?? ja mojmu psovi davam cele vajko do zradla, aspon raz za tyzden aj so skrupinkou... :jop:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Praženica

Poslaťod Tatiana » Str 16.01.2008 11:07

bielok obsahuje nejaku zlozku ktora psom neprospieva,ja to niekde vykutram uz davno som to studovala,aby som netresla hlupost dobre a dam echo
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Praženica

Poslaťod Silwuska » Str 16.01.2008 11:11

jasne diky...nieco nove nieje nikdy na skodu :jop:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Praženica

Poslaťod Amaguk » Str 16.01.2008 11:18

Tatiana píše:bielok obsahuje nejaku zlozku ktora psom neprospieva,ja to niekde vykutram uz davno som to studovala,aby som netresla hlupost dobre a dam echo

pokial viem, tak v surovom bielku je protein avidin, ktory ciastocne nic biotin obsiahnuty v zltku, ale tepelnou upravou sa tento avidin nici.
ale citala som aj nazory, ze toho avidinu v surovom bielku je ovela menej ako biotinu v zltku, takze sa z neho znici len trochu.

s tu aleriou - ak me niekto alergiu na vajcia, tak ich ma bez ohladu na to, co su surove alebo varene
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Praženica

Poslaťod Tatiana » Str 16.01.2008 11:43

nasla som v knihe spravna vyziva psov,ze surovy bielok zle znasaju,varene mozu,ak surove tak len zltok,inak moze mat traviace tazkosti,a tepelne neupravene bielkoviny nicia vitamin B a biotin v strave
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Praženica

Poslaťod Silwuska » Str 16.01.2008 11:53

Amaguk, Tatiana... :nwm:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Praženica

Poslaťod Amaguk » Str 16.01.2008 11:55

Silwuska píše:Amaguk, Tatiana... :nwm:

cooo? niecomu nerozumies?
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Praženica

Poslaťod Silwuska » Str 16.01.2008 12:04

[quote="Amaguk"[/quote]
protein avidin, ktory ciastocne nic biotin obsiahnuty v zltku,
ale citala som aj nazory, ze toho avidinu v surovom bielku je ovela menej ako biotinu v zltku, takze sa z neho znici len trochu.[/quote]
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Praženica

Poslaťod Amaguk » Str 16.01.2008 12:08

proste jedni vravia, ze sa znici biotin a a druhi, ze obavy su prehnane, ze furt tam toho biotinu zostane dost, aj ked sa davaju vajcia v surovom stave. tak si vyber... :smile:

ja to riesim tak, ze psovi davam volske oko :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Praženica

Poslaťod Tatiana » Str 16.01.2008 12:53

tak tepelne upravene moze byt,a este som nasla ze aj salmonelozu mozu zo suroveho dostat,tak radsej tu prazenicu ci volske oko-prepecene,lepsia hamkanica ako pre panicku
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Praženica

Poslaťod Amaguk » Str 16.01.2008 12:57

slamoneloza pre psov moc nebezpecna nie je (vacsinou sa totiz nestihne vobec rozvinut), ale ak chce mat clovek uplneu istotu, nejaka tepelna uprava je najlepsia, samozrejme :smile:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

PredchádzajúciĎalší

Späť na Varená Strava