Praženica

Sem píšte všetko ohľadne varenej stravy.

Re: Praženica

Poslaťod zeane » Štv 17.01.2008 12:51

:ach: ja si robim prazenicu raz za uhorsky rok :smile: urobim, vymiesam (poslintam si nad vonou) lyzicou odkvacnem pesici trochu na tanierik a dam vychladnut a medzitym si svoju cast posolim a dochutim - no a papame spolu :lol: :lol: :lol:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Praženica

Poslaťod Bona » Uto 14.10.2008 15:06

Pravdaže kludne môže.Moji psy na ranajky niekedy dostanú praženicu alebolen surové vajíčko v celku. :jop:
Pes je,bol aj bude najvernejším priatelom človeka


Obrázok

“Dead is peaceful...Easy...
Life is harder.”
Bona
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 338
Bydlisko: DS

Re: Praženica

Poslaťod Janulik » Pia 09.01.2009 14:39

noo nasi mali tiez dneska prazenicku :) na trosilinke masla :P a som im tam hodila zo 2 ppokrajane cestovinky :) a mrkvicku varenu...no tak ti sa oblizovali :D
mladsi vlacil misku po celej obyvacke :lol:
Pes je jediným stvorením,ktoré ťa miluje viac než ty sám. Josh Billings
Nudný, smutný či beznádejný deň - toto všetko sa zrazu zmení, keď sa na teba vrhne malé chlpaté klbko, ktoré ti vyšteká , ako sa teší, že si konečne doma. Pam Brownová
Obrázok
Janulik
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 88
Bydlisko: Košice

Re: Praženica

Poslaťod dia76 » Pia 09.01.2009 14:48

môj praženičku zbožňuje..ale ja si robievam s cibulkou, takže jemu musím pripravovať osobitne. nevadí, za ten božský pohľad to stojí :lol:
Radšej život pod psa ako život bez psa...
dia76
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 122
Bydlisko: Bratislava

Re: Praženica

Poslaťod kessina » Uto 20.01.2009 23:30

teda, tak to som vobec nevedela, a ako casto moze papat vajicka, resp. prazenicu?
kessina
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 136
Bydlisko: Švajčiarsko

Re: Praženica

Poslaťod Nia » Sob 24.01.2009 11:00

endy prazenicu tiez miluje...ked mamina robi nam na ranajky, tak musi speci spravit aj pre neho neochutenu...no ide sa nou zadrhnut...ani nepocka kym vychladne..zvykavame mu tam tak aj trosku sunky a niekedy troska papriky..no mam pocit ze sa raz nu vazne zadusi...trdlo
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: Praženica

Poslaťod labra » Sob 24.01.2009 16:20

nasa "mala" tiez vajko moze. zatial sme skusali len surove, tak najblizsie skusime aj prazenicu. len neviem, co k tomu, kedze mame stena obrieho plemena a ta prazenica z jedneho vajka mi pride malo...
labra
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 89
Bydlisko: blizko NR

Re: Praženica

Poslaťod sherry22 » Str 29.04.2009 12:18

Rada by som sa opytala, od kolkych mesiacov, respektive tyzdnov moze stena jest vajicko, konkretne prazenicu, volske oko alebo aj ine? Dakujem.
sherry22
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 57

Re: Praženica

Poslaťod sonča » Str 29.04.2009 12:25

sherry22 píše:Rada by som sa opytala, od kolkych mesiacov, respektive tyzdnov moze stena jest vajicko, konkretne prazenicu, volske oko alebo aj ine? Dakujem.

______________________________________________________

mojej čivavke radil veto už od pol roka surové žĺtko. To by som sa neodvážila, ani to môj peso neľúbi. Ale cca 2-3 do týždňa si ja uvarím vajce na tvrdo, a vždy ponúknem žĺtok najprv môjmu havovi. Nie vždy chce, ale keď chytí slinu (tak cca 1x za týždeň), zje celý ten žĺtok. Praženicu moc neľúbi.
sonča
Nováčik
 
Príspevky: 45

Re: Praženica

Poslaťod zaza33 » Sob 20.06.2009 10:39

Ak smiem mat aj ja otazku,asi neni zdrave davat vajko psovi kazdy de ze?moze mu to uskodit?ja mu davam tak raz za tyzden popripade dva krat!starsne mu to chuti,davam mu to s granulami!! :ach: !!!
Patientia colligit rosas .
zaza33
Snoopy
 
Príspevky: 162

Re: Praženica

Poslaťod Owecka753 » Pon 22.06.2009 22:11

podla mna nema prec uskodit :nwm: ,ja davam tiez casto,zdy ked idem ku starkej bezim do kurina a zoberem 2 vajciaa dam obom psom...dobre ze sa o ne nepobiju.....ked som dala do granul ani sa nedotkol..
Owecka753
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1055

Re: Praženica

Poslaťod Paris » Uto 21.07.2009 17:16

Moja fenka si "berie" vajcia sama, ak ma prístup k sliepkam.

Chcela by som sa spýtať, či jej to môže uškodiť, ak ich zozžerie veľa. :ua:
Paris
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 49
Bydlisko: Nemecko

Re: Praženica

Poslaťod VikThor » Uto 21.07.2009 17:24

Paris píše:Moja fenka si "berie" vajcia sama, ak ma prístup k sliepkam.

Chcela by som sa spýtať, či jej to môže uškodiť, ak ich zozžerie veľa. :ua:


No keď to robí len príležitostne tak ju tak maximálne preženie a bude jej zle, ale z toho sa spamätá aj sama.
VikThor
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 282

Re: Praženica

Poslaťod Paris » Uto 21.07.2009 17:31

VikThor

robí to stále, keď sa k ním dostane. Zatiaľ jej nič vážne nebolo, snažíme sa jej zamedzovať prístup, ale nie vždy to vyjde, a niekedy sa tam dostane...
Paris
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 49
Bydlisko: Nemecko

Re: Praženica

Poslaťod VikThor » Uto 21.07.2009 18:34

No vajcia a k tomu ešte surové, obsahujú mnoho vitamínov, minerálnych látok, tukov a hlavne bielkovín. Takže pre organizmus sú veľmi výživné a prospešné a to vo všetkých oblastiach, od kvality srsti, cez posilnenie imunity až po správnu činnosť mozgu. Ale ako sa hovorí, všetkého veľa škodí. Ale tak v tomto prípade sa môže maximálne stať, že pes bude mať nadbytok nejakého vitamínu a vyskytnú sa nejaké vedľajšie príznaky ale život jej to neskracuje. Takže snažiť sa zabrániť pravidelnému konzumovaniu ale tak inak v tom nevidím žiaden problém, najmä ak tvrdíš, že fenka je v poriadku, nie je jej zle, nehnačkuje. Čiže ak požerie vajcia nič sa nedeje, určite je to lepšie ako keby žrala slaninu alebo neviem čo kedže vajcia viac menej obsahujú len prospešné látky.
VikThor
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 282

PredchádzajúciĎalší

Späť na Varená Strava