Varená strava pre obézne psy

Sem píšte všetko ohľadne varenej stravy.

Re: Varená strava pre obézne psy

Poslaťod lusy » Ned 30.11.2008 22:53

az na to, ze tema je varena strava pre obezne psy. takze nikoho tu asi granule nezaujimali. :no:
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Varená strava pre obézne psy

Poslaťod Naty » Pon 01.12.2008 20:36

Len som chcela poradiť že nie je treba menit z granúl na varenú lebo nie každý ma čas psovi vyvárat tak som dala aj iný navrh. :no:
Naty
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 103

Re: Varená strava pre obézne psy

Poslaťod Tobin » Uto 02.12.2008 0:31

Naty, zadavatelka napisala: "skúšali sme light granule - ale takmer žiadny efekt, navyše sa zasa vrátili problémy s trávením..."
Preco jej radis blbe granule, ked je na najlepsej ceste zacat stravovat psa akotak zdravo??? ("akotak" preto, lebo surove by bolo este lepsie. A nemusela by "stracat" cas vyvaranim, bude vyvarat akurat pradlo :joint: )
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Varená strava pre obézne psy

Poslaťod Silwuska » Uto 02.12.2008 12:26

Este raz dodavam, tema sa vola VARENA STRAVA pre obezne psi...nie strava ani granule pre obezne psy... :no:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Varená strava pre obézne psy

Poslaťod Tobin » Uto 02.12.2008 12:35

Offtopic: Sak len si dodaj :lol:
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Varená strava pre obézne psy

Poslaťod Silwuska » Uto 02.12.2008 12:39

Offtopic: si dodam...a este si potom aj pridam...a potom tu niekomu nalozim :lol:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Varená strava pre obézne psy

Poslaťod Tobin » Uto 02.12.2008 12:41

Offtopic: Pockaj, pockaj... Aj moj peso rano na vychadzke pekne nalozil. Takze: Ako to myslis? :aaa:
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Varená strava pre obézne psy

Poslaťod dia76 » Pon 05.01.2009 13:22

my sme nedávno prešli z granúl na varenú stravu - kvôli obezite.
Psík po kastrácii výrazne pribral a nepomáhali ani light granule.
Ak mi môžte poradiť - ľuďom sa pri diétach odporúča ananás (štiepi tuky) a zeler (má mínusové kalórie - teda na spracovanie zeleru potrebuje telo viac kalórií než obsahuje samotný zeler - že vraj).
Dávate ananás a zeler psovi? Ak áno, chutí mu? nie je zeler príliš aromatický? Radšej ho uvariť? alebo postrúhať a dochutiť?
A čo ananás?
Radšej život pod psa ako život bez psa...
dia76
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 122
Bydlisko: Bratislava

Re: Varená strava pre obézne psy

Poslaťod max » Pon 05.01.2009 13:51

Celer davam surovy na jemno postruhany, ale nikdy som nepocula o tom, ze by mal minusove kalorie :nwm: Celer je dost aromaticky preto ho niektori psikovia nemusia dobre znasat, radsej by som ho davala menej a nie stale.
Ananas davam tiez, ale nie prilis casto, neodporuca sa to...ak budes davat tak len dobre dozrety az prezrety. Podla mna by na to chudnutie az taky efekt nemal ale je ho dobre davat kvoli obsiahnutym vitaminom.
Radsej by som znizila davku a zvysila pohyb :no:
„Priľnutie človeka ku zvieraťu je obdobou ľudskej potreby vyjadrenej pocitmi lásky a priateľstva v najčistejšom a v najušľachtilejšom zmysle slova.“ Konrad Lorenz
max
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 720

Re: Varená strava pre obézne psy

Poslaťod Amaguk » Pon 05.01.2009 13:57

ananas som nikdy nedavala, zeler davam obcas vareny aj surovy, peso s nim problem nema
ale o minusovych kaloriach neviem, skor sa mi to javi ako nejaka povera :nwm:

celkovo vacsim prisunom zeleniny ergo vlakniny nic nepokazis, ale pokial nema psik problem s pohybom, tak tiez si myslim, ze urcite je vzdy lepsie , aj ucinnejsie, palit kalorie aktivnou cestou :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Varená strava pre obézne psy

Poslaťod dia76 » Pon 05.01.2009 14:21

ok, tak teda zeler budem dávať varený aj surový, na striedačku a uvidím, čo mu viac chutí. Samozrejme, nie len to, ale ako súčasť inej zeleniny..o tých mínusových kalóriách som čítala v nejakých ženských časopisoch, ale netvrdím, že je to pravda..
ananás teda nebudem dávať..aj tak ho asi nebude chcieť, on má rád len sladké ovocie :smile:

a jasné, pohyb, pohyb a ešte raz pohyb - to je základ. S tým sme začali a mienime pokračovať..môj peso je dosť lenivý, ale nútim ho..chodíme behať, začali sme s bicyklom - ale samozrejme, na začiatok menšie vzdialenosti.

Ale chcem upraviť aj stravu, nech sa zníži aj kalorický príjem.
Radšej život pod psa ako život bez psa...
dia76
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 122
Bydlisko: Bratislava

Re: Varená strava pre obézne psy

Poslaťod Whip it » Pon 05.01.2009 16:48

ananas je zradca (aspon tak som sa docitala), vsade sa prezentuje ako spalovac tukov a pritom bromelin, enzym, co to ma mat na svedomi sa v zaludku inaktivuje :ach:
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Varená strava pre obézne psy

Poslaťod dia76 » Pon 05.01.2009 17:42

to som nevedela, takže ananás naozaj nie. ak neúčinkuje, psovi ho dávať nebudem..
Ja som z ananásu vždy hladná, ale či spaľuje tuky, to neviem..len som to čítala.
Radšej život pod psa ako život bez psa...
dia76
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 122
Bydlisko: Bratislava

Re: Varená strava pre obézne psy

Poslaťod lara » Str 21.01.2009 14:40

teraz ma napadlo ako to bolo u nas.. spolu s domom sme po starych rodičoch zdedili aj psa.. bola to fenka maleho vzrastu, kríženec špica a pinča... cely život bola tlstá, (pri babke sa mala dobre :heh:, ked sa dostala k nám mala už 13 rokov), no ako nahle sme ju začali krmiť my, ten pes krasne schudol... je pravda, že v kratkom čase stratila oboch majitelov, ale nas poznala dobre, neboli sme jej cudzi, takže to nebolo tak že by prestala náhle zo smutku jesť alebo tak.. proste len my sme nemali čas ju nejako rozmaznávať, dva krat denne dostala pravidelne jesť, ale okrem toho ani omrvinku.. proste nič od stola alebo čo.. pritom sme sa ani nesnažili nejak učelovo aby schudla, išlo to samo, žiadna dietna strava, ani žiadny pohyb naviac, lebo to bol pes čo celý život neopustil svoj dvor.. fakt tam išlo len o to pravidelne krmenie a nič naviac.. mali sme ju ešte dva a pol roka, ako 16 ročnu sme ju chudatko dali utratiť...
If it's not a Doberman it's just a dog.
lara
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1946
Bydlisko: Galanta

Re: Varená strava pre obézne psy

Poslaťod dia76 » Štv 22.01.2009 14:06

áno, aj u ľudí odporúčajú pri chudnutí hlavne pravidelné stravovanie..takže to platí určite aj pre psov.
My dávame pravidelne (teda, aspoň sa snažím :lol: )
Radšej život pod psa ako život bez psa...
dia76
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 122
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Varená Strava