Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Sem píšte všetko ohľadne varenej stravy.

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod zuzka:) » Pon 15.08.2011 20:13

Offtopic: asi :smile: akože, ja viem, že sa chápeme, len mi to nedalo :hi:
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Monika & Parsonky » Pon 15.08.2011 21:20

angela0071 píše:ked uz sme pri tychto potravinach co podavat psom a co nie......podla spravnosti ziaden pes by nemal zrat sladkosti, kosti pretoze znich sa psom karpaveju ocka a ked sa ta kost stiepi vacsinou sa zapichne do creva a potom pomoze len veterinar ktory si za zakrok vypyta pekne peniaze a tak isto aj ludsku stravu, ziadne surove maso nakolko sa pes moze nakazit bakteriou salmonela . Co sa tyka zeleniny- mala by sa podavat len varena pretoze pes nema taky traviacy trakt ako ma clovek....ked uz ludske jedlo - nesolene, nekorenene a ziadne pikantne jedla....my nasej Gine davame varenu mrkvu a pekne to spapa nedavame jej nic zo stola.....tak isto spapa aj banan ostatne sme neskusali...


už som sa dlho, tak dobre nepobavila :haha:
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod BarboraA » Pon 19.09.2011 14:35

Dobre pre zaciatocnikov, vdaka za tento prispevok, akurat vcera vecer som dala Alexovi malinky kusocek avokada :plac: Nastastie bol to taky pidikusok, asi tak 1cm, ale nikdy by ma nenapadlo ze toto famozne "ovoco/zelenino nieco" moze byt psovi skodlive. Uhhh, teraz viem, idem studovat dalej! Oci na stopkach a citam... :dancing:
"Men have forgotten this truth," said the fox. "But you must not forget it. You become responsible, forever, for what you have tamed."
LITTLE PRINCE by A. de Saint - Exupery
BarboraA
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 245
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod zuzlik » Pia 30.09.2011 12:07

téma super :smile:
pridám naše - zemiaky 3 krát sme skúšali kašu, 3x sa tak viac pokakal .. nie hnačka ale nič dobré, čiže toto nedávame, aj keď mal, teraz už neviem či trainer či RC, alebo akú konzervu, kde boli zemiaky to isté. Takže zemiaky nám dobre nerobia.
Kapusta, paradajky mu nechutia. Tak neviem.
Surové mäso - keď bol ešte malý a skúšali sme čo môže čo nie, tak surové mäso mu ani nechutilo (skúšali sme rôzne, ale všetko naše ľudské, výberové), zjedol vždy, ale nie s takou vervou ako inú stravu :lol: na :kak: to nemalo tuším žiadny vplyv. Raz zjedol bravčovú kosť - neviem akú, asi karé, nevyznám sa v mäse veľmi (milý otecko mu podal) a mali sme zápal žalúdka :ua: hnačkoval a grcal 2,5 dňa .. som spala pri ňom na zemi, jedine tak zaspal aspoň na chvíľku.
Nám by z toho plynulo, že môj pes nesmie surové mäso :lol:
Ale za to ľúbi zeleninku a ovocie veeeľmi - asi je po mame (mne) vege :lol: ale on ľúbi aj varené mäsko a isté typy konzerv a dokonca aj granule! jeden typ :lol:
zuzlik
Šteniatko
 
Príspevky: 98
Bydlisko: Košice

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Tatranská Afrika » Pia 30.09.2011 12:17

Psi, ktorí jedia prevážne granule majú citlivejší žalúdok a preto ho môže taká prirodzená vec ako kosť alebo surové mäso rozhádzať.. :ach:
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Dana D » Pia 30.09.2011 13:52

Zuzlik a nedal mu otec tú kosť varenú? Tá by mu mohla spôsobiť poranenie tráviaceho traktu, najmä ak ako píše TA jeho žalúdok nebol na ľudskú stravu trénovaný. (varené/pečené kosti = ostré kosti)
Dana D
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Stupava

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod katkariinka » Pia 30.09.2011 14:01

Poznam maltezaka, co ak zozerie napr. kusok klobasy, tak skonci so zapalom zaludka. Uz niekolkokrat so dohovarala majitelom, aby ho zacali normlane krmit, ale asi z pohodlnosti stale vyhravaju granule...
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod zuzlik » Pon 03.10.2011 16:23

Vili jedol granule a masko do svojich 4 mesiacov (dovtedy bol u chovatelky), u mna jedol varenu stravu bez granul (varila som pre neho, nie ludsku). Teraz sice papa granulky, ale to je tak .. necele dva mesiace co mu zachutili (nie je to vyhradna strava, papa masko, ale chutia mu aj granule)
Takze to nie je o tom, ze by mal citlivy zaludok kvoli granulkam - skor naopak - granulky mu pomahaju, odkedy papa aj granule ma lepsie :kak: a hlavne on ma drazdivy trakcnik diagnostikovany teraz, cize ma aj vlakninovu dietu.

A nie nie, bola surova ta kost, to viem.
zuzlik
Šteniatko
 
Príspevky: 98
Bydlisko: Košice

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod angela0071 » Pia 28.10.2011 21:53

ludia stou surovou stravou mate veeelku pravdu a mne to uz konecne doslo ze pre psa je to zdrave tak isto aj macku kedze su to masozravci, precitala som si cely ten clanok az do konca o krmeni BARFom surovou stravou,a konecne mi to doplo, len ako este prehovorit mojich rodicov aby kupovali psovi aj kocurovi surove maso??minuly tyzden som nasej krasne dala jeden vacsi kusok suroveho bravcoveho maska(vraj na slovensku ta choroba uz davno nieje)tak sa potom oblizovala, stale chodila vedla mna dzugala mi ruky aby som jej este dala(ale to som jej dala po tajme lebo nasi su proti)vecer som isla dat psovi aj kocurovi zrat a zostalo tam este nejake to surove maso tak hovorim mamine:sak dajme to psovi a mamina: nedam lebo jej bude stoho zle a zas budeme musiet ist vetovi, ze v granulach je vsetko co potrebuje a ona nebude psovi a kocurovi kupovat maso
ja: co by jej malo stoho byt????keby kazdemu psovi na celom svete malo nieco byt so suroveho masa tak by nezil ziaden pes
mamina:daj mi stym pokoj o tomto sa stebou rozpravat nebudem, a skoncila sa debata radsej jej to zohriala...
angela0071
Šteniatko
 
Príspevky: 62

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod c-michaela » Sob 29.10.2011 10:20

Chcem sa spytat a Mlieko neni nevhodne ??? Co sa stane ak mojmu psovi dam mlieko ???
c-michaela
Okoloidúci
 
Príspevky: 21

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod blueberry » Sob 29.10.2011 10:26

Preženie ho :prd: Keď mu dáš trošičku, nič by sa mu stať nemalo.
blueberry
Big Dog
 
Príspevky: 1220

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod c-michaela » Sob 29.10.2011 11:59

Aha dakujem , lebo teraz mam taky problem za sa nevie vykakat a tak som si myslela ze ked mu dam trosku mlieka prezenie ho ....
c-michaela
Okoloidúci
 
Príspevky: 21

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod lucik » Sob 29.10.2011 13:02

na to je lepšie dať olej.. ten nenarobí paseku v trávení, kdežto mlieko môže..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod casira » Sob 29.10.2011 17:24

Chcem sa spytat a Mlieko neni nevhodne ???

Je to individuálne.Jeden trávi mlieko v pohode,iný ma problémy.Moje psy možu mlieko v pohode,nepreženie ich z neho aj im chutí,ale nedávam im ho často,len tak raz za čas. :smile:
casira
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2313
Bydlisko: Háj,Turčianske Teplice

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod mimushQa » Str 14.12.2011 23:41

moja malá sesternica mi moju fenku beagla nadžgala celím pitlíkom sušených hrozienok ... a je v pohode a ani sa nepokakala . :oo: to sme mali asi štastie by sa dalo povedať ? o.O
mimushQa
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 122
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Varená Strava