Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Sem píšte všetko ohľadne varenej stravy.

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod sabe » Štv 25.04.2013 11:10

http://www.vitalia.cz/clanky/co-chutna-vam-psa-zabije/
Prekvapili ma tie paradajky, hrozno, zemiaky... Co som si vsimla, tak zemiaky sa davaju napriklad do granuli celkom bezne, nie?
Obrázok
sabe
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 263
Bydlisko: Kysak, SR/Brno, CR/Cambridge, UK

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod hruska » Štv 25.04.2013 11:13

davam aj paradajky, aj zemiaky, samozrejme paradajky dozretem nezelene, zemiaky varene a nikdy nebl ziadny problem. Sem tam hodim aj par bobul hrozna. Cesnakove tablety detto.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod hriva » Pia 26.04.2013 16:19

Bezne zemiaky maju jediný problém ten ze ako ich pes zozere tak ich aj vykadi. Nemajú pre psa žiadny úžitok...
Hrozno moja Bria miluje nikdy jej nic z neho nebolo ale samozrejme nezje nejake obrovské množstva
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod lucik » Pia 26.04.2013 17:14

do granulí sa dáva výťažok z ružových či červených zemiakov, ktoré sa u nás bežne nevyskytujú, tie sú kdesi z ameriky.
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod spendl » Pon 27.05.2013 10:58

toľko bludov o kŕmení psa ako na tomto fóre som ešte nepočul, názory typu- len varená zeleninka, žiadne kosti, ziadne surove maso nakolko sa pes moze nakazit bakteriou salmonela, zemiaková kaša, mlieko dospelému psovi, granulky s mäskom, Teraz sice papa granulky, ale to je tak .. necele dva mesiace co mu zachutili (nie je to vyhradna strava, papa masko, ale chutia mu aj granule) a pod.- PES, ČI UŽ MALÝ ALEBO VEĽKÝ JE MÄSOŽRAVEC, A TOMU JE PRISPÔSOBENÝ JEHO ORGANIZMUS A ŽALÚDOČNÉ KYSELINY, PRÁVE SUROVÉ MÄSO A VÄČŠINA KOSTÍ (SUROVÍCH) MU NEROBIA ŽIADNE PROBLÉMY AK SA K TOMU SPRÁVNE DOPLNÍ RASTLINNÁ ZLOŽKA (SUROVÁ) MÁTE ZDRAVÉ AKTÍVNE ZVIERA, AK CHCE NIEKTO KŔMIŤ GRANULAMI TAK LEN GRANULAMI A ŽIADNE KOMBINÁCIE . Kvalita granúl to je ďalšia téma na pár strán.
spendl
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Sunny » Uto 28.05.2013 11:02

A kde že si tu tie názory čítal? :heh: Trochu mimo, keďže tu máme hodne obsiahle fórum práve o kŕmení BARFom :no:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod weron » Uto 28.05.2013 12:28

no ziram a nestiham sa cudovat :oo: na fore nejsom dlho, ( rok a pol?) ale toto som nepostrehla :no: a to barfovacie a ine temy o krmeni citam :no:
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2342
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod spendl » Uto 04.06.2013 8:46

Sunny skús stranu 18
spendl
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Bad » Uto 04.06.2013 8:54

Spendl, to myslíš názor Angely0071 či kolik citovaný na straně 18? A? Je to její osobní názor a toto fórum jej nevydává za žádnou svou oficiální radu, je to prostě názor jedné přispěvatelky a taky na něj padla myslím srozumitelná reakce. Nebo čemu nerozumíš...
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod spendl » Pia 07.06.2013 1:25

Čomu nerozumiem ? napr. tomu prečo by som mal dávať svojmu psovi avokádo, ananás, čokoládu, kávu, a pod. osobne ani nepoznám ľudí, ktorý to robia a dosť dobre si neviem predstaviť aby som behal po obchodoch a kupoval pre psa nejaké exot. ovocie, krevety, filé z lososa a neviem čo všetko možné tu bolo ešte popísané . niekedy mám pocit že veľa info. na nete je na škodu, všetko sa príliš rozpitváva z každej strany a chýba sedliacky rozum. naša "múdrosť" priniesla psom choroby, alergie. krása je v jednoduchosti , pes nepotrebuje zvlášť pestrú stavu (z pohľadu človeka). stačí zohnať zdroj mäsa ako hlavnú zložku, pridať prílohu, zeleninu, ovocie, kosti, občas vnútornosti, vajce, urobiť z toho tri štyri kombinácie a točiť to dookola, ak niečo vypadne dáš to čo máš, v pohode to isté aj týždeň vkuse. nepasuje ? dávaj granule výber veľký. hlavne v tom netreba hľadať prílišnú vedu a nejaké vzorce, percentá, hodnoty, gramy a pod. aby to neodradilo nových alebo nádejných psíčkarov, ktorý v najhoršom prípade aby niečo nepokazili kúpia komplexné krmivo z tesco, 25kg za 9eur. takže z tohto pohľadu sú to pre mňa bludy, je to ako v jednej veľkej krajine kde majú v návodoch aby nesušili mačky a psi v mikrovlnke a nekúpali svoje deti v aut. práčke. tým nechcem nikoho uraziť ani spochybniť odbornosť pisateľov ako Tobin, Amaguk, Sonny a pár ďaľších, ktorý v tom majú evidentne jasno. pre ostatných, ktorý si nie sú istý žiadny strach z toho, že ich psík zožral trošku hrozna , cibule, čokolády a pod. nič sa im nestane len nezabúdajte, že vy ste šéf a čo bude žrať je len na vás tzn. žiadne maškrtenie a žobranie, žrádlo len do misky rovnaký čas rovnaké miesto a nikdy inak a ak mu chcete občas dovoliť zhrešiť na záhrade robte sa ,že to nevidíte. ešte k čokoláde o ktorej sa tu často píše že môže byť až smrteľná, pozná niekto taký prípad ? typujem, že nikto.
spendl
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Sunny » Pia 07.06.2013 9:52

Poznám, ja... Malý psík, ktorý požral salonky zo stromčeka. Neprežil to.

žrádlo len do misky rovnaký čas rovnaké miesto a nikdy inak

Tak týmto sa teda neriadim ani náhodou :heh:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod weron » Pia 07.06.2013 10:03

tak to ani ja :heh:
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2342
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod merri » Pia 07.06.2013 11:16

Nejak nechapem, spendl, ze co tym vlastne chces povedat. Neviem, co by bolo zle na tom, ze su tu info aj detailnejsie, a ze niekoho zaujima napr. aky pomer coho je idealny, a cim psovi stravu spestrit. :nwm: A neviem preco by to malo niekoho odradzat. Takisto aj medzi ludmi su taki, ktori stravu neriesia a tocia dokola tri druhy jedla, a taki, ktori maju radi pestru stravu a zaujima ich co sa v jedle nachadza. Ved to je hadam na uvazeni kazdeho. A ak sa o niektorych potravinach vie, ze mozu psom sposobovat problemy, preco to tu nenapisat, aby sa niekto, komu nestoji za to riskovat, tomu mohol vyvarovat? Ze to su pre teba bludy, OK, ale ber do uvahy, ze pre vela ludi tu to bludy nie su.

spendl píše:hlavne v tom netreba hľadať prílišnú vedu a nejaké vzorce, percentá, hodnoty, gramy a pod. aby to neodradilo nových alebo nádejných psíčkarov, ktorý v najhoršom prípade aby niečo nepokazili kúpia komplexné krmivo z tesco, 25kg za 9eur.
A toto, to uz mi len je argument, neviem ci ma novy nadejny psickar na vyber iba straaasne komplikovanu domacu stravu alebo Tesco granule, ved informacii je tu aj vsade na nete dost, tato tema tu nie je jedina o krmeni a jej cielom nie je nikomu vnucovat co ma psovi davat a co nie, kazdy si moze hladat info zo vsetkych moznych stran a na zaklade svojho rozumu si vybrat. :nwm:
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Retuska » Sob 29.06.2013 22:49

Ahojte,citala som v starsich temach o kostiach,ze sa psovi nesmu davat.dnes sme boli grilovat a moja slecna pojedla asi dve surove kosti z kurata a na zemi niekto nechal zopar uz upecenych :/ preslo uz cca 5-6 hodin zatial jej nic nieje,ale naprirek tomu ma zaujima po kolkych dnoch prip.akom case sa prejavia nasledky...dakujem
Retuska
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 344

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod stano269 » Sob 29.06.2013 23:03

následky sa možno ani neprejavia..

u nás doma dosť často dávajú psom kosti, (bohužial neviem im to vysvetliť..) a ešte sa im nič nestalo...
stano269
Big Dog
 
Príspevky: 1241

PredchádzajúciĎalší

Späť na Varená Strava