Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Sem píšte všetko ohľadne varenej stravy.

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Fly Bubble » Pia 23.03.2012 11:57

Čo myslíte, čo by sa stalo ak by môj 10kg jazvečík zožral 125g horkej čokolády? :rip:
Fly Bubble
Hafan
 
Príspevky: 632
Bydlisko: Slovensko

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod merri » Pia 23.03.2012 12:20

Tak urcite mu to zrovna neprospeje.. Nas predosly hafan, asi 12 kg pudel, mal dost neprijemne problemy len po dvoch-troch takych cokoladovych "peniazoch".. Takze ho sledujte a ak by mu bolo zle, utekajte vetovi.
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod ZdenulkaM » Pia 23.03.2012 14:56

Fly Bubble píše:Čo myslíte, čo by sa stalo ak by môj 10kg jazvečík zožral 125g horkej čokolády? :rip:

tazka otrava :ua:
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod luciiik » Sob 24.03.2012 7:38

Nasa jazvecicka co sme kedysi mali raz zozrala 100 gramovu tabulku cokolady. Nestalo sa jej nic. Co som sa uplne cudovala. Lebo vacsina psov po tom zvracia a maju fakt problemy, cokolada je pre psov jedovata. Mozno to nebola kvalitna cokolada, nepamatam si uz co to bolo zac. :nwm:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod fefe2232 » Uto 24.04.2012 17:56

Vov. To o tom hrozne ma naozaj zarazilo. Mi sme im vždy dali jedno-dve biobulky. Už nikdy!
Ešte že to viem. Díky. :smile:
fefe2232
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 26
Bydlisko: Slovensko - Trnava

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod luciiik » Uto 24.04.2012 21:40

Fefe nasi psy, este kedysi oberali hrozno priamo z takeho minivinica, ktory sme mali... Tiez im nic nebolo, dokonca sa z toho ani nepovracali. :nwm: Mozno zalezi aj od zaludka jedinca. Tazko povedat. Alebo mozno vo velkom mnozstve. Ja somt o tiez netusila. :smile:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Dana D » Str 25.04.2012 9:07

Aj v knihe o BARFe od Kateřiny Novosádovej sa píše, že surové hrozno jej psy v malom množstve občas zožerú. Čiže netreba z toho zase robiť takú vedu, toto nie je potravina, ktorá je pre psy v malom množstve jedovatá.
Dana D
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Stupava

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Evka_Borko » Pia 19.10.2012 21:03

môj raz spapal čokoládový puding :lol:
To je taká pekná historka :ha:

My sme chvíľu mali 2 psíkov (mali sme jednu maltezáčku K.T. (čítaj Kejty) v dočaske)
No a ona bola veľká čiperka, a hlavne bola dobrodružná :jazyk:
No a raz sa nám na stole chladil puding, nikto nebol v kuchyni a ona si pekne vyskočila na stoličku, z tamaď sa stôl, vylízala puding a ešte aj zhodila nášmu Borečkovi :heh:
Potom sme tam už pribehli keď sme počuli rozbiť pohár :lol:
Ale robila to že vyjedala zo stromčeka čokoládové salónky alebo oblizovala oriešky v čokoláde :heh:
A nič jej nebolo :pac:
Obrázok
Evka_Borko
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 33

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Atrioša » Pon 22.10.2012 17:13

Off topic: Jééj, ahoj Evka :ahoj:
Máme šteniatka - Vianočnú jedenástku. Pozrite ku nám na www.gordonseter.sk
Atrioša
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 108

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Monika & Parsonky » Pon 22.10.2012 17:26

Nellča tiež raz zožrala čokoládu a to bol teda zážitok ju sledovať. Neskutočne hyperaktívna a stále, stále chlontala vodu. Ja som myslela, že ju švacne. :pac:
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod kaciatko2121 » Pon 07.01.2013 10:55

joooj..megi sa dnes podarilo zozrat salonku :/..vzdy zatvarame dvere do obyvacky, ked ideme prec..asi sme ich v zhone museli nechat len privrete a sa tam dostala...a asi ju zozrala aj s papierom, lebo som ziadny nenasla :/ akurat som na to prisla tak, ze kus cokolady jej ostalo prilepenej na chlpoch..
na co sa mam pripravit? hnacky? grcanie? alebo utekat k vetovi? :(
''Jeho srdce bije za dvoch. Najprv za svojho pána a až potom za seba.''
''Dejiny sú naplnené príkladmi o vernosti psov viac, ako o vernosti priateľov.''
kaciatko2121
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 645
Bydlisko: Kosice

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Dana D » Pon 07.01.2013 11:08

Z príspevok som usúdila, že Megi je maltézsky psík a má asi pol roka - je to síce šteňa malého plemena, ale ak je to len jedna salonka, hoc aj s papierikom :smile: nemyslím, že by jej to malo uškodiť.
Nestrávené zvyšky obalu do dvoch dní vykaká, prípadne ich vyvracia, hnačky by to sprevádzať nemali.
Šteňa pre istotu pozoruj a nabudúce dávaj pozor na salonky :lol:
Dana D
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Stupava

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod kaciatko2121 » Pon 07.01.2013 11:13

jj akurat zajtra ma pol roka, dlhsie som ju uz nevazila, ale isto ma do 3kil :D...joj tak si vycitam tie dvere :/ inak vyzera byt pohode, tak dufam, ze nic vazne jej nebude
''Jeho srdce bije za dvoch. Najprv za svojho pána a až potom za seba.''
''Dejiny sú naplnené príkladmi o vernosti psov viac, ako o vernosti priateľov.''
kaciatko2121
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 645
Bydlisko: Kosice

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod lj909 » Uto 19.02.2013 12:43

hm, mne sa stalo ze parkrat si nasiel kitkat a take tie tycinky a cele ich zjedol a vobec nic som nespozoroval ze by mu bolo zle .. mala rasa , 5-6kg..
lj909
Nováčik
 
Príspevky: 46

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod sarach » Štv 25.04.2013 7:54

Na margo toho hrozna ... My máme v záhrade jeden rad zasadený, a keď sme mali predošlého pesa (xNO s ... niečo ako landseer možno ... proste veľký maco), tak fešanda si kráčala po záhrade a sama sa obsluhovala ... a nikto sme o tom ani nevedeli, len maminka vravela, že nejaké objedené strapce sú tie dolné ... a potom sme ju videli ako sa s nimi sama napcháva ... :smile: Nikdy jej nič z toho nebolo ... ani nevracala, ani nehnačkovala ... našťastie.
ObrázokObrázok
sarach
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 774
Bydlisko: Od Galanty až po Novú Baňu

PredchádzajúciĎalší

Späť na Varená Strava