Prechod z granúl na varenú pri podozrení na alergiu

Sem píšte všetko ohľadne varenej stravy.

Prechod z granúl na varenú pri podozrení na alergiu

Poslaťod Pedroman » Ned 21.09.2008 15:30

Co by ste odporučili pri prechode ročnej fenky z granúl RC a Techni-cal na nejaku prirodzenejsiu stravu vo forme varenych dobrotiek pri podozrení, ze hafan je alergický na niečo z granúl.

Jej problem rozoberam tu viewtopic.php?f=11&t=3325

Aké masko by ste odporucili ako taký nejaký neutrál? Kuracie,morčacie,bravcové,hovadzie? ryby? S čím to kombinovat aspon pre zaciatok? Ryža,zemiaky,cestoviny?
Aby som tam opat nenamiesal nieco co moze sposobit alergicku reakciu ako obiliny a pod. Ani pri kuracom mase som si neni isty, nakolko niekde som cital ze ano pri alergiach a niekde, ze vyslovene nie.
Viem, ze sa o tom dost píše napríklad aj tu na fore, no casto citam protichodne nazory a tuto konkretne nam ide aj o kombinaciu prechod na varenu stravu+ dat jej aspon v zaciatkoch stravu vylucujucu v potrave alergeny. Tym granulam uz fakt prestavam verit..

Vdaka za kazdu reakciu a odpoved
Pedroman
Okoloidúci
 
Príspevky: 10

Re: Prechod z granúl na varenú pri podozrení na alergiu

Poslaťod Baarbora » Ned 21.09.2008 19:02

neviem, ci je dobre experimentovat zo stravou, ked vlastne nevies aky ma fenka problem. Mozno je problem v obilninach, mozno v kuracom mase, mozno v nejakom inom doplnku granuli. myslim, ze ti to uz niekto radil v chorobach,radsej skus docasne granule pre alergicke psy, kym nezistite poriadnym vysetrenim co vlastne fenke je. Nasa fena raz trpela mokvavymi flakmi, vet ju liecil mesiac-dva, vracalo sa to, az sme zmenili doktora, spravil stery, nasadil lieky a za tyzden bolo po ekzemoch :smile: Ked ste to vydrzali tak dlho, mesiac este zvladnete :smile:
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: Prechod z granúl na varenú pri podozrení na alergiu

Poslaťod Lindchen » Štv 25.09.2008 12:10

ja mam k tomuto osobnu skusenost. svojmu krpcovi som davala RC najprv som dokrmila to, co mi dala chovatelka, potom som dokupila to iste. asi v 10 tyzdnoch zacal mat psik problemy. mal hnacku a zvracal. jeden den som tom nechala tak, myslela som, ze mi steniak nieco popapal zo zeme. este v tu noc ale zacal zvracat v spanku (!) a takmer sa mi zadusil. utekali sme teda na pohotovost a tam nam vetos povedal, ze ide zrejme o nejaku intoleranciu a navrhol nam eliminacnu metodu ako sposob najdenia zdroja problemov. kedze som vedela, co to je (zhorsenie srsti, vyrazne schudnutie, prip. zaostavanie raste), pytala som sa na ine riesenie a on mi povedal, aby som zacala normalne krmit tradicnym sposobom a uplne vynechala priemyselne krmiva a prisla sa ukazat po dvoch dnoch. Od toho dna je moj drobec uplne OK a papa uplne vsetko, aj mliecne vyrobky, vsetky druhy mäsa, ovocie, zeleninu, ryzu a vsetko uplne bez problemov. Proste sa ukazalo, ze alegicky na nic v potrave nie je, len neznasa ten granulovany hnus :nie:

tak ak mozem poradit, nedavaj obilniny, to je pre psa total neprirodzene. ja by som odporucila zemiacky uvarene v supke nakrajat na male kusky a k tomu uvarenu alebo podusenu rybu. potom skus ponechat rybu, ale dat namiesto zemiakov ryzu, potom namiesto ryby hydinu atd. tak bude mat psik v miske vzdy jednu potravinu znamu (nesposobujucu problemy) a jednu novu, ktoru testujes. Takto postupne ziskas prehlad, po com ma problem a po com je OK. Dolezite je, aby si takto preveril co najviac druhov masa a inych druhov potravy. treba mysliet aj na to, ze problem sa moze ukazat az za par dni, nemusi to byt hned. toto je zhruba podstata eleminacnej metody, len ja som ju nechcela pouzit, lebo som mala male steniatko a bala som sa, ze zaostane vo vyvoji, co sa moze stat, ale vyvinuty psik by to mal prezit v zdravi. Nezabudni tiez, ze psik po prechode na prirodzenu stravu moze mat redsie hovienko a moze obsahovat aj bezfarebny az sivozeleny hlien, ale to je normalne, pri dalsej potrebe by to tam uz byt nemalo.
V piemyselnych krmivach je tolko hroznych veci, staci si precitat zlozenie a hlavne citat medzi riadkami, ze nakoniec bude pes papat vsetko, co je pre psa vhodne a clovek sa cuduje, ze na co to bol psik vlastne "alergicky". a zisti, ze na nic normalne, len na nenormalne granule a prisady v nich.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov


Späť na Varená Strava