Varená strava: základné pravidlá

Sem píšte všetko ohľadne varenej stravy.

Re: Varená strava: základné pravidlá

Poslaťod Amaguk » Pon 07.11.2011 21:46

monika_knv píše:jasne, ze pri barfe odpada energia na pripravu, ale trocha sa obavam parazitov a pod.
mimochodom, co sa tyka kosti - varene len spikove a klbove, kuracie len surove? bol by problem pre psa, ak by napr. rano dostaval granule, vecer varene maso s nejakou prilohou a raz za cas (max. raz do tyzdna) aj surove kuracie trupy a pod. ci by to bolo vela na jeho travenie?

na vsetky tieto otazky tu na vo fore uz odpovede su, staci si len nalistovat prislusne temy :no: napr. mame tu aj temu o krmeni granulami aj varenym - o ich striedani, je tam plno nazorov a skusenosti :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Varená strava: základné pravidlá

Poslaťod Bad » Str 09.11.2011 8:50

Monika, já krmím vařené + granule, vařím v papiňáku, takže se mi nezřídka povede uvařit kosti tak, že se dají krájet, případně se rozsypou. A přidávám syrové kuřecí krky (vpašuju do vařeného, protože syrové maso pes striktně odmítá).
Jinak asi je lepší dávat ráno vařené, protože to pes snáze a rychleji stráví a přes den má aktivity, a večer granule.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Varená strava: základné pravidlá

Poslaťod monika_knv » Str 09.11.2011 12:43

ak varit, tak ako dlho? viem, ze by sa nemalo varit dlhsie ako 20 minut, aby nestratilo ziviny...ale staci to na zbavenie sa parazitov?
monika_knv
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 124
Bydlisko: Košice

Re: Varená strava: základné pravidlá

Poslaťod monika_knv » Str 09.11.2011 14:36

Bad: vdaka za tip, vyskusam :)
ja praveze planujem krmit opacne - rano granule a vecer varene, predsa len je to rano trocha pohodlnejsie...vyskusame. ak budem vsetko stihat casovo aj financne a psik bude ok, upustim od granuli uplne.
monika_knv
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 124
Bydlisko: Košice

Re: Varená strava: základné pravidlá

Poslaťod samaraka » Sob 17.12.2011 16:48

ja mám jednu otázočku čo sa týka varenej stravy, mám fenku nemeckého boxera vo veku 1 rok a 8 mesiacoch, a váži iba 22 kíl čo je málo. Dávam jej dva krát denne a stále akosi nemôže pribrať :plac: niečo robím zlé ale neviem čo. Takže pre predstavivosť odvážila som presne jej jednu krmnú dávku: 350 g uvarených cestovín a zvyšok cca 718 g bol bravčový bôčik udusený s hráškom a mrkvou zahustený troškou ovsenými vločkami a do toho 1 vaječná škrupina rozdrvená. Dokopy presne 1068 g jedla. No nie a nie jej stúpnuť váha. Podarilo sa jej pribrať max 23,5 ale zasa ich zhodila. Viete mi povedať čo ešte robiť? Pridávam aj fotku jej porcie :ach:

Obrázok

http://images.dogforum.sk/files/ak3y01g ... wy8cag.jpg
Obrázok
samaraka
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 26
Bydlisko: Raková

Re: Varená strava: základné pravidlá

Poslaťod Dana D » Sob 17.12.2011 17:08

Skús pozrieť toto:
viewtopic.php?f=15&t=1412
Dana D
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Stupava

Re: Varená strava: základné pravidlá

Poslaťod monika_knv » Sob 14.01.2012 12:03

ahojte, mam teraz v opatere babkinho psa - cely zivot bol na tesco granuliach, u mna tyzden dostaval varene maso s ryzou/cestovinou. vyzera to ale, ze ma nejaku alergiu, lebo sa cely cas skrabal a ohryzoval - neviem, ci bol problem v granuliach alebo varenej strave. tak teraz dostava stvrty den len varene hovadzie maso, ale skrabe sa aj tak, aj ked sa mi zda, ze menej. okrem toho ho zapieklo a nema ziadne :kak: neviem, co mu mozem dat, lebo mu asi nic z toho neprospieva :nwm:
monika_knv
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 124
Bydlisko: Košice

Re: Varená strava: základné pravidlá

Poslaťod Dana D » Sob 14.01.2012 14:10

Keď sa nemôže vyprázdniť a myslíš, že ho zapieklo, tak mu daj do jedla riadny kus masti alebo nejakého tuku. Prehnať, resp. zriediť stolicu vedia tiež jogurty, mlieko alebo vnútornosti. A nie je možné, že sa ešte jednoducho nepotrebuje vyprázdniť? Predsa len ho kŕmiš ľudskou stravou a tú telo vie viac zužitkovať ako granule.
Ak myslíš, že má alergiu zo stravy a chceš kŕmiť mäsom, tak použi tzv. eliminačnú diétu, bližšie info nájdeš napr. tu
viewtopic.php?f=52&t=4916
Dana D
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Stupava

Re: Varená strava: základné pravidlá

Poslaťod monika_knv » Sob 14.01.2012 14:21

zuzitkuje to sice lepsie, ale zeby tri dni mu netrebalo? a dnes ma aj vetry, obcerstvuje nam vzduch :ach: na eliminacnu dietu nemam velmi cas, lebo buduci tyzden sa vracia naspat. neviem, ako to s nim bude potom, lebo babka mu urcite nebude ani vyvarat, ani skusat, co je dobre, co nie a uz vobec mu nebude platit drahe hypoalergenne granule. snazim sa najst nejake riesenie, ktore by bolo dlhodobo udrzatelne a psikovi by to aspon nejako pomohlo...
monika_knv
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 124
Bydlisko: Košice

Re: Varená strava: základné pravidlá

Poslaťod Dana D » Sob 14.01.2012 14:50

Zlatko, neviem čo si vlastne chcela počuť. Tak sa vráť k tesco granuliam a neurobíš nič čo by neurobila babka.
Dana D
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Stupava

Re: Varená strava: základné pravidlá

Poslaťod monika_knv » Sob 14.01.2012 15:37

no to ani ja neviem, tomu psovi len chcem nejako pomoct a netusim ako. je tu viac okolnosti, ktore treba riesit. ja som aj ochotna mu raz za cas navarit a nasackovat to babke do mraznicky, nech mu to potom dava. nejake speci maso ako jahna ci kralik mu kupovat nemozem. ale ani bordy kocky povarene kazdy den - to tiez nie je idealne. vydrzime do testov (alebo co mu to budu robit) na hovadzom a potom sa uvidi.
len neviem, ako dlho moze byt na cistom mase bez vsetkeho?
monika_knv
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 124
Bydlisko: Košice

Re: Varená strava: základné pravidlá

Poslaťod Dana D » Sob 14.01.2012 17:21

Kľudne môžeš až do tých testov. A neskúšala si mu k tomu povariť trochu zeleniny? Povedzme klasická koreňová zelenina by nemala byť preňho zdrojom alergénov. A budeš mať aspoň pocit, že nežerie len bielkoviny.
Dana D
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Stupava

Re: Varená strava: základné pravidlá

Poslaťod monika_knv » Sob 14.01.2012 22:11

zeleninu nechce jest, ale asi mu to tam nejako pomixovane prepasujem. ale skrabe sa este stale. za ako dlho mozem vidiet zmenu, ak je to alergia?
aspon :kak: uz konecne bolo :winner:
monika_knv
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 124
Bydlisko: Košice

Re: Varená strava: základné pravidlá

Poslaťod Lindchen » Sob 14.01.2012 22:30

Monika, potravinové alergie sú doživotné a nesmierne nákladné, sama mám doma psa, ktorý má alergiu na 14 najbežnejších potravín/okolitých vecí. Sú len dve cesty, dodržať eliminačnú diétu a keď sa príde na alergén/alergény (pretože ich môže byť viacej), kŕmiť niečím iným alebo sa na to vykašlať, povedať, že nemám čas, chuť ani peniaze a nechať zviera trpieť. Alergia, s ktorou sa nič nerobí, má tendenciu sa nabaľovať a spôsobovať stále neznesiteľnejšie problémy. Je na tebe, čo si vyberieš.

Eliminačná diéta trvá 6-8 týždňov.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Varená strava: základné pravidlá

Poslaťod monika_knv » Sob 14.01.2012 23:08

noo asi som sa zle vyjadrila. psik u mna dostaval maso s ryzou alebo cestovinami a vsimla som si, ze sa dost skrabe. veterinar mi tiez potvrdil, ze to bude najskor potravinova alergia, ale este to budeme riesit.
vynechala som teda obilniny, kedze z tych dvoch zloziek je vacsia sanca, ze je alergicky na ne. dostava teraz cite maso, ale stale sa skrabe...tak len chcem vediet, ze ak by boli problemom tie obilniny, za ako dlho by to malo byt na psovi vidno...za aku dobu by sa mu to malo zlepsit. aby som vedela, ze som na dobrej ceste...
nie je to o tom, ze sa mi nechce a pod. ten pes nie je moj, nemam k nemu ani bezne pristup. je u mna len na kratky cas, predpokladam, ze uz len par dni. za ten cas by som teda rada nasla aspon nejaku cestu.
monika_knv
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 124
Bydlisko: Košice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Varená Strava