Varená strava: základné pravidlá

Sem píšte všetko ohľadne varenej stravy.

Re: Varená strava: základné pravidlá

Poslaťod Brainwall » Štv 10.04.2014 23:40

Ako často môžem podávať vajíčko surové pridaním priamo do stravy (nie do granúl). Zatiaľ dávam 2x do týždňa na obed surové vajíčko priamo do stravy a plus rozdrvím celú škrupinku do toho.

Chcem len vedieť či môžem aj častejšie alebo naopak to mám obmedziť, vopred ďakujem za odpoveď. Ou a aby som nezabudol jedná sa sučku NO 12 týždňová (3mesiace).
Brainwall
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

Re: Varená strava: základné pravidlá

Poslaťod Vikiki22 » Pia 11.04.2014 7:31

Myslím, že surové vajíčko by stačilo aj raz do týždňa a škrupinku by som nedávala vôbec. Môj názor.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11057
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Varená strava: základné pravidlá

Poslaťod enrica » Pia 11.04.2014 12:15

Brainwall - o tomto sa poraď s veterinárom. Môžeš telefonicky kontaktovať aj MVDr. Miroslava Fagu z Trnavy. Je to dobrý veterinár, určite Ti poradí, http://www.svktt.sk/kontakt/.
enrica
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 17

Re: Varená strava: základné pravidlá

Poslaťod Zenei » Pia 11.04.2014 13:06

Tak ja ešte k tej dennej dávke... Náš veterinár nám povedal, že aj tých 5% vlastnej hmotnosti je veľmi málo (moja havinka má 9 rokov). Tak sa teraz už snažím dávať ešte viac, snáď konečne priberie :)

Asi je to teda dosť individuálne, čiže nezáleží to len od fyzickej aktivity, ale povedzme aj od plemena, predispozície, metabolizmu...
Zenei
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 378
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Varená strava: základné pravidlá

Poslaťod Brainwall » Pia 11.04.2014 14:02

Vikiki22 a enrica, ďakujem vraj 1x do týždňa celé vajíčko šteniatku prospeje takže sa toho nemusím vôbec báť, ale 1x že úplne stačí vraj všetko z mierou :jop:, ďakujem ešte raz.
Brainwall
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

Re: Varená strava: základné pravidlá

Poslaťod -Toby- » Štv 25.09.2014 14:57

Tiež si myslím, že vejíčku mu/jej len prospeje, ale 1x do týždňa určite stačí :smile: ..... ale tú škrupinku by som asi nedávala... :no:
-Toby-
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Varená strava: základné pravidlá

Poslaťod renqa » Str 01.10.2014 10:04

takže my sme už asi týždeň na varenej strave, keďže kŕmim bravčovým mäsom kvôli alergií.
ale začínam sa obávať, že mu bude chýbať vápnik. môžem mu dať surovú škrupinu z vajca?
stačí keď bude rozdrvená, nemusí byť pomletá?
a nedostane z toho salmonelózu?
viem, sprosté otázky, ale radšej sa spýtam ako urobiť blbosť. :lol:
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: Varená strava: základné pravidlá

Poslaťod kaciatko2121 » Str 01.10.2014 10:10

A nerozmyslala si ze prejdes na surovu? Tak by si sa nemusela bat nedostatku vapnika.
A jasne mozes dat surovu podrtenu skrupinu - mozes aj zakvapnut citronom, pre lepsie vstrebavanie vapnika. Salmoneli sa podla mna nemusis bat, kolkorazy dam tej mojej surove zltko a zije dycha :jazyk:
''Jeho srdce bije za dvoch. Najprv za svojho pána a až potom za seba.''
''Dejiny sú naplnené príkladmi o vernosti psov viac, ako o vernosti priateľov.''
kaciatko2121
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 645
Bydlisko: Kosice

Re: Varená strava: základné pravidlá

Poslaťod Siel » Sob 29.11.2014 22:03

Kaciatko- mozem sa opytat aky asi velky kus ma byt tej skrtupinky? celu komplet? alebo len nejaku cast???
Pes je zrkadlom tvojej duše...

Obrázok
Siel
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 108
Bydlisko: Košice

Re: Varená strava: základné pravidlá

Poslaťod Thea » Uto 09.12.2014 13:34

Som tu prelúskala kopec príspevkov z varenej stravy...celkom spokojne konštatujem, že nepácham na našej poloveveričke žiadne stravovacie absurdity. :lol: Akurát len tíško závidím, keď tu čítam ako si ostatné "šelmy" pochutnajú aj na zeleninke....to sa nám nedarí. Chutí jej akurát tak mrkvovo-cesnakový šalát a ostatnú zeleninu ignoruje :heh:
Thea
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Varená strava: základné pravidlá

Poslaťod andrej M » Ned 01.02.2015 9:30

Ahojte tak som sa dozvedel o vapniku,vajicku a co psik potrebuje ale moj psik je diabetik na tomto fore som sa uz dozvedel ze neni vhodne stravu menit aku mu mam dat stravu aby v nej mal vsetko co potrebuje viac mu chuti varena strava ryza ako iba granule ,mam preferovat varenu zeleninu a ak ktoru?budem forum nadalej studovat ale je tu mnoho tem a potrebujem co najskor vyladit potravu aby mal vsetko,veterinar mi povie ryzu maso zeleninu a a ma dve eura ,ak su tu majitelia psika s diabetesom prosim o radu co preferuju.
andrej M
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3

Re: Varená strava: základné pravidlá

Poslaťod ada.h » Pon 09.04.2018 10:33

Ahojte vidim ze uz tu dlho nikto nic nepisal hadam mi poradi niekto? Mam 9roc.malte.fenku je kastrovana a krmena varenou stravou +granule ,Granule jej nechutia tak rozmyslam ked ju budem krmit len varenou stravou a budem pridavat Roboran bude to stacit na celkovu vyzivu organizmu? Dakujem
~ Pes je tvojím obrazom, len menším, chlpatejším, a s veľkým vlhkým jazykom.
ada.h
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 715
Bydlisko: Dubnica nad Vahom

Re: Varená strava: základné pravidlá

Poslaťod vavrena » Pon 09.04.2018 10:43

Môžeš pridávať aj zeleninku, ovocie, prílohy.. .a kosti v surovom stave. A môžeš pridávať aj iné veci - vajíčko, za lyžičku olejov rôznych, sem-tam tvaroh, rybka... ak bude strava pestrá, bude to ok :smile:
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Varená strava: základné pravidlá

Poslaťod ada.h » Pon 09.04.2018 12:47

A ked nebudem davat vobec granule ? Nevadi? Kosti nedavam nikdy som nedavala.
~ Pes je tvojím obrazom, len menším, chlpatejším, a s veľkým vlhkým jazykom.
ada.h
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 715
Bydlisko: Dubnica nad Vahom

Re: Varená strava: základné pravidlá

Poslaťod Slausa » Pon 09.04.2018 13:02

Nevadí
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1480

PredchádzajúciĎalší

Späť na Varená Strava