Varená strava: základné pravidlá

Sem píšte všetko ohľadne varenej stravy.

Re: Varená strava: základné pravidlá

Poslaťod Dana D » Pia 12.04.2013 8:18

Určite nie je. My napríklad kŕmime cez týždeň tiež o tej pol siedmej a večer až okolo ôsmej.
Dana D
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Stupava

Re: Varená strava: základné pravidlá

Poslaťod zee1981 » Str 29.05.2013 19:07

Ahojte, mame rocnu boxerku a taktiez sme presli na varenu stravu. Kedze varenim je strava ochudobnena o vitaminy viete nam poradit ake vitaminy okrem kalcia jej davat ako doplnok ku strave? Dakujeme :smile:
zee1981
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Varená strava: základné pravidlá

Poslaťod Laro22 » Str 12.06.2013 19:13

Ludia ludia co to bolo v spravach???ktore mrazene maso je otravene?vraj nejake kocky a uz dost psov umrelo :oo:
Bojové plemená neexistujú. Len občas agresívne psy. Tie majú ale skoro vždy agresívneho majiteľa.
Laro22
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364
Bydlisko: brezno

Re: Varená strava: základné pravidlá

Poslaťod Ivanka.P » Štv 12.09.2013 9:15

Laro22 píše:Ludia ludia co to bolo v spravach???ktore mrazene maso je otravene?vraj nejake kocky a uz dost psov umrelo :oo:


Laro, ak je to táto kauza, tak sa tu o tom už písalo. Ono to je len dupanie nožičkami nejakej ženskej, ktorá to mäso asi zle skladovala alebo čo :no:

viewtopic.php?f=17&t=14175&hilit=bordy+kocky&start=23040#p1034823
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Varená strava: základné pravidlá

Poslaťod janka janica » Sob 21.09.2013 17:39

ahojte najde sa tu niekto co popri varenej strave krmi aj surovym masom???
janka janica
Junior
 
Príspevky: 278
Bydlisko: Zilina

Re: Varená strava: základné pravidlá

Poslaťod peterke » Ned 22.09.2013 22:07

Ano :ha:

Pamätaj, že každý úder pod pás je od ľudí, ktorí nedosiahnu vyššie!
peterke
Šteniatko
 
Príspevky: 65
Bydlisko: PU

Re: Varená strava: základné pravidlá

Poslaťod janka janica » Štv 26.09.2013 14:41

Ahoj peterke :lol: Tak mi popis ako krmis prosim ta...som zvedava.A ako psik prospieva???
janka janica
Junior
 
Príspevky: 278
Bydlisko: Zilina

Re: Varená strava: základné pravidlá

Poslaťod janka janica » Štv 26.09.2013 14:45

zee1981 píše:Ahojte, mame rocnu boxerku a taktiez sme presli na varenu stravu. Kedze varenim je strava ochudobnena o vitaminy viete nam poradit ake vitaminy okrem kalcia jej davat ako doplnok ku strave? Dakujeme :smile:

Mozno to nebude nic pre teba,ale ja popri varejen strave,davam surove maso,aj s kostami...Tusim na zaciatku temi je napisane co treba podavat pri varenej strave... :lol: ale ked do jedalnicku zaradis aj surove maso s kostami,mliecne vyrobky ako syry,jogurty dalej vajicka sardinky zeleninu a ovocie,oriesky,bravcovu mast ziadne extra pripravky nebudes potrebovat :)
janka janica
Junior
 
Príspevky: 278
Bydlisko: Zilina

Re: Varená strava: základné pravidlá

Poslaťod baya » Pia 25.10.2013 19:42

Vajíčka je lepšie dávať varené alebo surové, ak nie su domáce, ale z obchodu?
baya
Nováčik
 
Príspevky: 33

Re: Varená strava: základné pravidlá

Poslaťod sarach » Sob 26.10.2013 7:23

baya píše:Vajíčka je lepšie dávať varené alebo surové, ak nie su domáce, ale z obchodu?

Ja napr. neriešim či je vajko z obchodu, alebo z domáceho chovu ... bielko šupnem do mikrovlnky, nech je biele a žĺtko pekne surové ...
ObrázokObrázok
sarach
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 774
Bydlisko: Od Galanty až po Novú Baňu

Re: Varená strava: základné pravidlá

Poslaťod Chantalka » Pia 17.01.2014 20:28

Ja mam otazku, neviem, ici sa tu uz nieco take riesilo, ale nenasla som to, ked varite psikovi tak navarite vo velkom a date to zamrazit alebo varite v malych mnozstvach aby to zjedol. Lebo si neviem predstavit, ze by som mala kazdy den psikovi varit, niekedy nestiham ani nam :) a mrazenym to asi straca vyznam, nie. Vsetky vitaminy a pod. sa znehodnocuju alebo ako to je? Rozmyslam na prechode na varenu stranu, tak i chcem vsetko pozistovat najprv. Vopred dakujem za odpoved
Obrázok
Chantalka
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3

Re: Varená strava: základné pravidlá

Poslaťod hruska » Pia 17.01.2014 22:06

ved das do chladnicky, par dni vydrzi. A neviem co sa strati mrazenim, vsetko aj tak vyvaris :ha:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Varená strava: základné pravidlá

Poslaťod Chantalka » Pia 17.01.2014 22:26

Tiez pravda. Zvyknem nasej davat semtam zvysky pri vareni - joguty, odrezky z masa a podobne a velmi jej to chuti, granule papa skor od hladu, niekedy ani nezie celu davku ktoru ma a "odklada si" a varene jej chuti aj surovu napr zeleninku. :) tak chcem vyskusat.

Odoslané z PAP4300 DUO pomocou Tapatalku
Obrázok
Chantalka
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3

Re: Varená strava: základné pravidlá

Poslaťod MisheliQ » Sob 18.01.2014 0:09

V knihe Přírodní medicína pro psy a kočky sa spomína: vyvariť kosti vo vode s octom a doplním (ešte s niečim zabudla som s čím, dopíšem hneď ako to zistím)
Vraj sa tak extrahujú (vylúčia) minerálne látky z kosti do vývaru. Hľadala som na internete, či nenájdem informáciu o tej druhej ingrediencii, čo sa pridáva, ale bohužiaľ som našla len informáciu o tom octe:
Kyselé víno nebo ocet přidané během vaření pomáhá vytáhnout do vývaru minerály, především vápník, magnézium a draslík.

zdroj http://vyzivujicitradice.cz/tag/kostni- ... #&panel1-3
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Varená strava: základné pravidlá

Poslaťod Zenei » Ned 02.03.2014 6:15

Hmm, s tými 2% váhy je to veľmi zaujímavé. My sme teraz mesiac boli len na varenej diéte, no keďže ja potrebujem, aby mi malinká pribrala, tak som jej dávala denne 5%. A nie len že vôbec nepribrala, ale stále bola strašne hladná, nervózna. Jesť dostávala 2x denne a musím povedať, že zjesť jednu dávku jej trvalo asi 10 sekúnd. A naviac sa mi to aj od pohľadu zdá strašne málinko - a to musím zdôrazniť, že píšem o 5%, nie o 2%. 2 si neviem ani predstaviť (veď ak napr. príloha má byť 25%, to by boli cca 3 zrnká ryže na dávku). Aby ste ma ale zle nepochopili, ja sa nehádam ani nič, skôr len vyjadrujem svoje udivenie :D
Zenei
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 378
Bydlisko: BA - Ružinov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Varená Strava