Varená strava: základné pravidlá

Sem píšte všetko ohľadne varenej stravy.

Re: Varená strava: základné pravidlá

Poslaťod Lindchen » Sob 14.01.2012 22:14

No takto. Eliminačná diéta spočíva v tom, že pes dostáva stravu, ktorú NIKDY nedostával. T.j. napr. pštros, králik, jahňa a varené zemiaky. Ak je diéta striktne dodržiavaná (nesmie nič zbodnúť ani od stola ani pamlsky ani zo zeme nič vziať), prejavy by mali od niekoľkých týždňov ustúpiť. Ja mám skúsenosť, že u Arisa je to 1-2 týždne do úplného vymiznutia príznakov, ale môže to byť rôzne. Skrátka čakáš, kedy sa prestane škriabať. Potom urobíš provokačnú diétu, t.j. vymeníš toho králika za kura. Keď sa začne škriabať, kura ide na čiernu listinu. Vymeníš kura za králika naspäť a ideš ďalej. Počkáš opäť, kým úplne vymizne svrbenie a ideš na ďalšiu potravinu a takto stále zisťuješ, čo to spôsobuje. Je to veľmi nadlho.

Treba si zapisovať, čo pes zjedol a ak sa stane, že zjedol niečo mimo diéty, treba si zo tiež zaznamenať, aby si si potom mohla urobiť analýzu.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Varená strava: základné pravidlá

Poslaťod monika_knv » Sob 14.01.2012 23:05

ano, vdaka, uz som o tom nieco citala...ale toto u nas naozaj nepojde, pretoze ako som spominala, psik ide o par dni prec do svojho povodneho domova. babka ho krmi tesco granulami, ktore stoja asi tak 7 eur/vrece. takze ju asi tazko ukecam na klokana. ja si to tiez nemozem dovolit hradit, mam niekolko svojich chlpacov, ktorych treba zivit a som len student. pockame, co povie veterinar a hadam s nejakym odbornym argumentom ju presvedcim aspon na nejaku upravu stravy. zostaneme zatial aspon pri tom hovadzom, ak by mu to pomohlo, tak by pri tom aj mohol ostat u babky. ono je to fakt kombinacia viacerych problemov - alergia, celkovo nekvalitna strava, dedinsky pristup k psikovi (=staci mu to najlacnejsie a nejake zbytky), atd., ale s tym som tu uz OT. len som teda chcela vediet, ci ma vyznam davat psovi takuto stravu - myslim hovadzie maso, mozno s nejakou zeleninou, bez obilovin, ak si v tejto situacii nemozeme dovolit luxusnejsie maso/granule.
monika_knv
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 124
Bydlisko: Košice

Re: Varená strava: základné pravidlá

Poslaťod Lindchen » Ned 15.01.2012 11:59

Ak je takáto situácia, ako záplata dobre poslúži aj hovädzina (skúsiť zohnať lacný orez na bitúnku, v obchodoch je drahé) so zeleninou. Najčastejším alergénom býva kuracina a vajíčka, ďalej obilniny (vrátane ryže!) a tiež rôzne konzervanty.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Varená strava: základné pravidlá

Poslaťod Laro22 » Ned 05.02.2012 15:28

Zdravim vas, v poslednom case sa mi zda ze mi nejako hafan chudne a to mu davam viac zradla ako obvykle koli zime,zial masiar uz dva tydne nechodi tak mu davam mlete maso cestovinu a surove vajicka sem tam,moze to byt aj tym ze stale este rastie ,alebo co by som mal pridat do stravy aby viac nabral,dakujem
Bojové plemená neexistujú. Len občas agresívne psy. Tie majú ale skoro vždy agresívneho majiteľa.
Laro22
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364
Bydlisko: brezno

Re: Varená strava: základné pravidlá

Poslaťod Lindchen » Ned 05.02.2012 22:59

Na pribratie sú dobré hlavne cestoviny, starý chlieb, proste uhľohydráty.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Varená strava: základné pravidlá

Poslaťod Laro22 » Pon 06.02.2012 15:47

aha no diki ja somar som mu daval prave menej cestovin,,tak skusime
Bojové plemená neexistujú. Len občas agresívne psy. Tie majú ale skoro vždy agresívneho majiteľa.
Laro22
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364
Bydlisko: brezno

Re: Varená strava: základné pravidlá

Poslaťod Doggie Love » Pon 16.04.2012 21:09

Neviem ci som v spravnej teme,ale nikde som nenasla temu o :kak: :kak: :kak: :ua:
Mam 2 hafanov, jeden krizenec Lucky 13 mesiacov, a Sunny- ang.kokrik 6 mesiacov.
Lucky bol od narodenia u babky v dome...takze babkine krmenie spocivalo asi v tom,ze nech ma chudiatenko male stale plnu misku,aby nebodaj neumrel od hladu :lol: Ona si ho takto vypchavala ako prasiatko,az kym som si ho nezobrala,ked mal 3 mesiace. Od vtedy som ho zacala krmit granulami. Najskor som si myslela ze Natural Trainer su dobre papanicko,ale potom ma to akosi preslo a ani Luckymu to moc ku koncu nevonalo. Sem tam sa mu samozrejme uslo aj nieco domace :D Potom sme si v decembri minuleho roku 2011 kupili nasu Sunny. Vtom case mala 8 tyzdnov,ale boh vie aka je pravda. :fizel: Nasadila som ju na rezim granuliek, tiez Natural puppy. Ale kedze ona mala od casu kedy som si ju doniesla problem s :kak: , zistovali sme preco. Dosli sme na Gardie, ktore samoska dostal aj Lucky,takze sa liecili a preliecili obaja. Ale :kak: :kak: sa u nej stale nemenilo. Stale to bol taky muffin :haha: Nie riedke ale ani nie sulok ako mal Lucky. Tak som si zase zbierala 3 dni hovienka v chladnicke na koprologiu a zistili nam skrkavky. Tak samozrejme ze liecba pre oboch. Uz pocas tejto liecby sa Sunny :kak: velmi upravilo a konecne mala aj ona sulky ako maju byt :jupi: Zmenila som im aj granule na Science plan...lebo som si tiez myslela,ze ake super papanicko som im nasla. Ale ked im to...teda Luckymu uz prestalo chutit, musela som to omedikovavat a vylepsovat aby to milostpan vobec zozral. Sunny je kyselina,takze ta by zjedla aj seba keby mohla. :haha:
Tak som patrala,preco tomu tak je ..a nakoniec som vlastne zistila,ze to co Science Plan uvadza ako podiel maska, je vlasne mucka. Tak som sa tak riadna nas :kak: ...ze ked mam davat mesacne vyse 100 eur na sproste zradlo,ktore nim ani nie je, to im budem radsej davat normalnu stravu.
A tu je ten problem. Lucky ma po varenej strave hovienka stale normalne a na svoju vahu 15,5kg vyprodukuje asi tak 2 sulky velke asi 5 cm..co nie je vela si myslim. Ale Sunny sa zase vratila k muffinom. Nie su to hnackovite,ale ani sulky ako mala predtym. A nakladie asi 3x viac ako Lucky. On zerie 2x denne, ona este 3xdenne.Zrat som im dala uvarene hovadzie a bravcove masko, ryzu, pomletu zeleninku a stipku ovsenych otrub. Sem tam dam vajko,alebo tvaroh ( z toho mala Sunny hnacku ale Lucky bol ok)jablsko.. To mam nachystane v mrazaku a to im davam v case krmenia. Len teraz neviem ci robim nieco zle,kedze Sunny nema zase tvrde hovienka.
Moze byt este mlada na takuto stravu? Lucky je to iste,ale on je v pohode. Jej to tiez velmi chuti,ale neviem ci by som
to mala zmenit a ako. Viete mi prosim poradit?

DAKUJEM :D
Doggie Love
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 23
Bydlisko: Vieden

Re: Varená strava: základné pravidlá

Poslaťod vavrena » Uto 17.04.2012 7:55

A kosti?
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Varená strava: základné pravidlá

Poslaťod Doggie Love » Uto 17.04.2012 10:36

ako kosti? co s kostami? ci im ich davam,alebo nieco na kosti?
No kosti dostavaju k strave... velke...aby ich nenozrali,len poolizovali. Ale nechapem tej otazke :no: , ze co s kostami.
Doggie Love
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 23
Bydlisko: Vieden

Re: Varená strava: základné pravidlá

Poslaťod Whip it » Uto 17.04.2012 10:46

kosti kvoli vapniku (a tvrdsej konzistencii :kak: ). Ak psikom varis, tak musis vapnik a ine mineraly dodavat (napr. vo forme roboranu), alebo im supnes surovu kost, ktoru mozu aj zjest, nie len pooblizovat. Preto je mozne, ze jej :kak: su redsie, necho robis, co robis...a vseobecne, ked menis psom stravu, vzdy tomu daj nejaky cas, aby si na to ich traviaci system zvykol.
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Varená strava: základné pravidlá

Poslaťod vavrena » Uto 17.04.2012 10:49

No že nedostáva kosti, tak príčina mäkkého trusu môže tkvieť v tom, že nedostáva žiadne pevné časti v strave, a vláknina jej na to zrejme nestačí. A ak nedávaš kosti, ako psom dopĺňaš vápnik?
Edit - tak už ma Inusix predbehla :smile:
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Varená strava: základné pravidlá

Poslaťod Doggie Love » Uto 17.04.2012 11:30

kosti maju,ale problem je,ze Sunny ich len tak poolizuje, poobhriza masko co na nich ostalo a potom ju moc nebavia. Len s nimi rachoti 2 hodiny :lol:
Lucky ten ich zase zozerie ale nasledne ma potom take praskove :kak: Vyzera to ako normalny sulok, ale ked to zdvihnem do sacku,tak sa mi to rozsipe v ruke. Tak neviem, ci je to pre neho dobre.
Objednala som teda ten Roboran a uvidim. S tym im uz nemusim davat nijake pridavky ?
toto je moje prve varenie pre chlpacov,tak zistujem co je pre nich naj,aby mali chudiatenka dobre :)
Doggie Love
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 23
Bydlisko: Vieden

Re: Varená strava: základné pravidlá

Poslaťod Whip it » Uto 17.04.2012 11:38

Ake kosti a v akom stave dostavaju?
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Varená strava: základné pravidlá

Poslaťod Doggie Love » Uto 17.04.2012 11:57

ti posledne boli bravcove- klbove kosti----neviem ako sa presne volaju. Sunny si obzrala co sa dalo a Lucky zozral. A cely dalsi den kadil prasok a tak vela akoby slona zozral. A pritom ani ta kost nebola taka velka co z neho vyliezlo. Potom sa mu to ale zase upravilo.
moze to byt tym?
Doggie Love
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 23
Bydlisko: Vieden

Re: Varená strava: základné pravidlá

Poslaťod Sunny » Uto 17.04.2012 12:39

Áno, z kostí býva tuhé, niekedy až takéto práškové :kak: . Na pravidelné kŕmenie sú lepšie menšie, mäkšie kosti obalené mäsom - kuracie krky, krídla, chrbty, bravčové rebrá, prípadne paprčky a tak.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Varená Strava