Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Varená strava: základné pravidlá

Sem píšte všetko ohľadne varenej stravy.

Re: Varená strava: základné pravidlá

Poslaťod Dana D » Pia 12.04.2013 8:18

Určite nie je. My napríklad kŕmime cez týždeň tiež o tej pol siedmej a večer až okolo ôsmej.
Dana D
Big Dog
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod zee1981 » Str 29.05.2013 19:07

Ahojte, mame rocnu boxerku a taktiez sme presli na varenu stravu. Kedze varenim je strava ochudobnena o vitaminy viete nam poradit ake vitaminy okrem kalcia jej davat ako doplnok ku strave? Dakujeme :smile:
zee1981
Okoloidúci

Poslaťod Laro22 » Str 12.06.2013 19:13

Ludia ludia co to bolo v spravach???ktore mrazene maso je otravene?vraj nejake kocky a uz dost psov umrelo :oo:
Bojové plemená neexistujú. Len občas agresívne psy. Tie majú ale skoro vždy agresívneho majiteľa.
Laro22
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod Ivanka.P » Štv 12.09.2013 9:15

Laro22 píše:Ludia ludia co to bolo v spravach???ktore mrazene maso je otravene?vraj nejake kocky a uz dost psov umrelo :oo:

Laro, ak je to táto kauza, tak sa tu o tom už písalo. Ono to je len dupanie nožičkami nejakej ženskej, ktorá to mäso asi zle skladovala alebo čo :no:

viewtopic.php?f=17&t=14175&hilit=bordy+kocky&start=23040#p1034823
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod janka janica » Sob 21.09.2013 17:39

ahojte najde sa tu niekto co popri varenej strave krmi aj surovym masom???
janka janica
Junior

Poslaťod peterke » Ned 22.09.2013 22:07

Ano :ha:

Pamätaj, že každý úder pod pás je od ľudí, ktorí nedosiahnu vyššie!
peterke
Šteniatko

Poslaťod janka janica » Štv 26.09.2013 14:41

Ahoj peterke :lol: Tak mi popis ako krmis prosim ta...som zvedava.A ako psik prospieva???
janka janica
Junior

Poslaťod janka janica » Štv 26.09.2013 14:45

zee1981 píše:Ahojte, mame rocnu boxerku a taktiez sme presli na varenu stravu. Kedze varenim je strava ochudobnena o vitaminy viete nam poradit ake vitaminy okrem kalcia jej davat ako doplnok ku strave? Dakujeme :smile:

Mozno to nebude nic pre teba,ale ja popri varejen strave,davam surove maso,aj s kostami...Tusim na zaciatku temi je napisane co treba podavat pri varenej strave... :lol: ale ked do jedalnicku zaradis aj surove maso s kostami,mliecne vyrobky ako syry,jogurty dalej vajicka sardinky zeleninu a ovocie,oriesky,bravcovu mast ziadne extra pripravky nebudes potrebovat :)
janka janica
Junior

Poslaťod baya » Pia 25.10.2013 19:42

Vajíčka je lepšie dávať varené alebo surové, ak nie su domáce, ale z obchodu?
baya
Nováčik

Poslaťod sarach » Sob 26.10.2013 7:23

baya píše:Vajíčka je lepšie dávať varené alebo surové, ak nie su domáce, ale z obchodu?

Ja napr. neriešim či je vajko z obchodu, alebo z domáceho chovu ... bielko šupnem do mikrovlnky, nech je biele a žĺtko pekne surové ...
ObrázokObrázok
sarach
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod Chantalka » Pia 17.01.2014 20:28

Ja mam otazku, neviem, ici sa tu uz nieco take riesilo, ale nenasla som to, ked varite psikovi tak navarite vo velkom a date to zamrazit alebo varite v malych mnozstvach aby to zjedol. Lebo si neviem predstavit, ze by som mala kazdy den psikovi varit, niekedy nestiham ani nam :) a mrazenym to asi straca vyznam, nie. Vsetky vitaminy a pod. sa znehodnocuju alebo ako to je? Rozmyslam na prechode na varenu stranu, tak i chcem vsetko pozistovat najprv. Vopred dakujem za odpoved
Obrázok
Chantalka
Okoloidúci
Obrázok užívateľa

Poslaťod hruska » Pia 17.01.2014 22:06

ved das do chladnicky, par dni vydrzi. A neviem co sa strati mrazenim, vsetko aj tak vyvaris :ha:
hruska
Multišampión

Poslaťod Chantalka » Pia 17.01.2014 22:26

Tiez pravda. Zvyknem nasej davat semtam zvysky pri vareni - joguty, odrezky z masa a podobne a velmi jej to chuti, granule papa skor od hladu, niekedy ani nezie celu davku ktoru ma a "odklada si" a varene jej chuti aj surovu napr zeleninku. :) tak chcem vyskusat.

Odoslané z PAP4300 DUO pomocou Tapatalku
Obrázok
Chantalka
Okoloidúci
Obrázok užívateľa

Poslaťod MisheliQ » Sob 18.01.2014 0:09

V knihe Přírodní medicína pro psy a kočky sa spomína: vyvariť kosti vo vode s octom a doplním (ešte s niečim zabudla som s čím, dopíšem hneď ako to zistím)
Vraj sa tak extrahujú (vylúčia) minerálne látky z kosti do vývaru. Hľadala som na internete, či nenájdem informáciu o tej druhej ingrediencii, čo sa pridáva, ale bohužiaľ som našla len informáciu o tom octe:
Kyselé víno nebo ocet přidané během vaření pomáhá vytáhnout do vývaru minerály, především vápník, magnézium a draslík.

zdroj http://vyzivujicitradice.cz/tag/kostni- ... #&panel1-3
Caesarik (14 r), Fergie (9 r), Aron (4 r)
Predstavte si, že vy ste na opačnom konci vodítka. Ako by ste chceli, aby vás niekto venčil?
MisheliQ
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Zenei » Ned 02.03.2014 6:15

Hmm, s tými 2% váhy je to veľmi zaujímavé. My sme teraz mesiac boli len na varenej diéte, no keďže ja potrebujem, aby mi malinká pribrala, tak som jej dávala denne 5%. A nie len že vôbec nepribrala, ale stále bola strašne hladná, nervózna. Jesť dostávala 2x denne a musím povedať, že zjesť jednu dávku jej trvalo asi 10 sekúnd. A naviac sa mi to aj od pohľadu zdá strašne málinko - a to musím zdôrazniť, že píšem o 5%, nie o 2%. 2 si neviem ani predstaviť (veď ak napr. príloha má byť 25%, to by boli cca 3 zrnká ryže na dávku). Aby ste ma ale zle nepochopili, ja sa nehádam ani nič, skôr len vyjadrujem svoje udivenie :D
Zenei
Junior
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Varená Strava