konské alebo hovädzie?

Sem píšte všetko ohľadne varenej stravy.

Re: konské alebo hovädzie?

Poslaťod Lucifer » Uto 16.09.2008 12:19

...ked nam nikto neveri, ze tie kone nezabiju kvoli nam, ale ze sa zrania a nemaju inu sancu :nwm:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: konské alebo hovädzie?

Poslaťod Amaguk » Uto 16.09.2008 12:21

ked ono je to tazko uverit :no:

je totiz dost pravdepodobne, ze hlavny zdroj konskeho masa aj u nas je dovoz z Polska, kde sa kone chovaju ako jatocne zvierata na maso
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: konské alebo hovädzie?

Poslaťod lucik » Uto 16.09.2008 13:29

Lucifer píše:Lucik nic si z toho nerob...Ja tiez nie...napriklad by som nezjedla ani to male krasne prasiatko s jablckom v hube, ani jahna, ani kozla, ani zajacika... :nie: :nie: Ale psom by som tu koninu v klude dala... :ahoj:
Hegrid píše:keby bolo na mne, tak ja dám psom kludne aj klokana :smile: Ale museli by si ho aj uloviť :aaa:

:haha: Uz vidim Hega a Basca na love...Basco nadhanac a Hego porcovac...Pekna to dvojka... :joint:


jooj a ty nevies, ze uz maju aj kamosa do trojice? :ahoj:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: konské alebo hovädzie?

Poslaťod Lucifer » Uto 16.09.2008 14:05

Neeee.... :oo: cooo? vsak som s nimi predvcerom volala a nic mi nehovorili :nwm: jaaaj, teraz mi Duro nieco hovori :joint:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: konské alebo hovädzie?

Poslaťod Hegrid » Štv 18.09.2008 20:47

Noooo, veru máme. Mám belgičáka kríženého NO. Trochu plašák, ale snáď sa urobí. :nwm: Ešte je to len 8 mesačný rebriňák, ale celkom sa mi pozdáva. No uvidíme. Dnes som bol stopovať už tretí krát a myslím, že už prišiel na to čo po nom chcem :jop: Tak keď takto bude pokračovať bude :winner: :aplause:
Hegrid
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 114
Bydlisko: Bratislava

Re: konské alebo hovädzie?

Poslaťod Amaguk » Štv 18.09.2008 20:48

sme trosku OT, ale nevadi :no: :fizel:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: konské alebo hovädzie?

Poslaťod Bibiana » Štv 18.09.2008 22:39

Konské mäso
- energetická hodnota 364 J
- v 10 dekagramoch zhruba 610 KJ
- obsahuje najviac sacharidov (do 2%)
- tuky 1- 10%
- najvyšší obsah glykogénu v svalovine- má dlhé a tvrdé vlákna, nutné nechať odležať
- najsladšie

"Rád bych labužníkům sdělil, že kromě toho, že koňské maso je velmi ceněno z důvodu biotického složení má ještě jednu velmi vzácnou vlastnost a to, že obsahuje minimum tzv. purinů. To jsou dusíkaté heterocyklické sloučeniny, které jsou běžnou součástí všech masových produktů a jsou klíčové pro lidský život. Při nedostatečné činnosti jater dochází po jejich zpracování k nadbytku kyseliny močové v krvi a její krystalizací vznikají choroby jako močové kameny, nebo nemoc z dobrého papání - dna."

"Konské mäso so zemiakmi je vhodnou kombináciou pri liečbe dospelých psov pri vysokej intolerancii na rastlinné a živočísne bielkoviny."

Keď som bola v Prahe a bavili sme sa o kŕmení, dosť ľudí z ČR hovorilo, že kŕmia najmä konským mäsom (v ČR je bežne predávané ako v zverimexoch tak aj v hypermarketoch) a dosť si ho pochvalovali- vraj po ňom psy šalejú a ostatné druhy mäsa zjedia aby sa nepovedalo, je tam trošku rozdiel v dávkovaní a samozrejme aj v cene.
Pri našom plemene je dosť dôležité dávať bacha na alergie a rôzne intolerancie- tie psy mali krásnu zdravú srsť a kožu, pekne pigmentované..
Ja by som tiež rada skúsila, tak hádam sa raz k tomu dopracujeme :smile:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: konské alebo hovädzie?

Poslaťod Tobin » Pia 19.09.2008 10:55

Tak nahodou!!! Konske maso je lahodka, konsky salam je super, tata ho nosil od jednej kolegyne z Brazovej p/Bradlom. Tiez milujem kone a jazdim na nich, ale kludne si koninu dam, ked zozeniem Obrázok. Konske maso je fakt z koni, ktore si trebars zlomili nozku a museli byt utratene :plac: - sak asi viete, preco sa kon viacmenej musi utratit po zlomenine. A ak sa aj k. maso vozi z PL, kde ich chovaju ako jatocny dobytok, nevidim tam potom medzi koninou, hovadzinou a prasacinou zadny rozdiel. Takze axa jedna o pochutky, idu u mna predsudky stranou. A som si isty, ze aj u mojho psiska Obrázok
Offtopic: Kedysik mavali vo Frionore aj velrybie maso - a ze som v zivote nic lepsie nejedol. Ani klokani steak sa mu nevyrovna
Co viem, konske maso predavaju v masiarstve U Vencela v Sali po 136.- .
Naposledy upravil Tobin dňa Pia 19.09.2008 12:44, celkovo upravené 1
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: konské alebo hovädzie?

Poslaťod Amaguk » Pia 19.09.2008 11:01

moj otec je z Brezovej a ja som na konskom salame vyrastla, je to mnamka, ale akosi som zacal mat ideologicke zabrany...nema to sice logiku ale je to tak ...
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: konské alebo hovädzie?

Poslaťod phuture » Pia 19.09.2008 11:17

Tobin píše:Co viem, konske maso predavaju v masiarstve U Vencela v Sali po 136.- .

super info, mám to na skok, určite to tam obzriem, prípadne dám vedieť ako to je.

ja by som rád skúsil podávať psovi aj konské mäso, už dávnejšie pokukujem. hovädzie ani bravčové moc nemám rád a ani psovi ho nedávam, najradšej kuracinu a ryby. postupne, ako psík vyrastie zo šteňaťa, tak by som si kombináciu s konským mäsom vedel celkom dobre predstaviť.
phuture
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 389

Re: konské alebo hovädzie?

Poslaťod Lucifer » Pia 19.09.2008 12:15

Tobin píše:Co viem, konske maso predavaju v masiarstve U Vencela v Sali po 136.- .

Pozdravujem p. Vencela :no: ...Asi 2 mesiace som s nim prave kvoli konskemu masu udrziavala "vrucny" kontakt. Vedela som mu garantovat velky odber masa, o.i. aj hovadzieho a hydiny pre psov, ale 2 mesiace ma natahovali, ze urcite mi poslali na mail mnou pozadovanu cenovu ponuku a mne zazracnym sposobom nikdy neprisla ... :nwm: Inac to je velmi mily pan, len mne akosi dosla trpezlivost sa niekomu v kuse doprosovat :ua:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: konské alebo hovädzie?

Poslaťod Bona » Pon 13.10.2008 18:41

V živote by som nedala konské.Kone a prasatá sú podla mna až príliš inteligentné zvieratá aby boli zjedený.bbože...ajpomyslieť je na to hrozné :plac:
Pes je,bol aj bude najvernejším priatelom človeka


Obrázok

“Dead is peaceful...Easy...
Life is harder.”
Bona
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 338
Bydlisko: DS

Re: konské alebo hovädzie?

Poslaťod Ivanka.P » Uto 14.10.2008 8:39

Neblázni a ostatné mäsko ti nevadí. Husy, morky iná hydina, ryby, hovädzie....? Kravička už môže byť?
OK - to konské ešte chápem, že majú ludia zábrany, ale bravčové?
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: konské alebo hovädzie?

Poslaťod Niki » Uto 14.10.2008 9:25

Nikdy, nikdy ja nepapala ani nebudem papati koníka, ee. :nie: Ja ľúbit konika živého :love: Ani velryby ani klokany, to sa nesmíííí :nie:
priateľstvo so psom trvá až za hrob
Niki
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1236
Bydlisko: Vysoká pri Morave

Re: konské alebo hovädzie?

Poslaťod Silwuska » Uto 14.10.2008 9:38

:heh: Niki moja rec :lol: :jop: any delfinky :plac:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Varená Strava