konské alebo hovädzie?

Sem píšte všetko ohľadne varenej stravy.

Re: konské alebo hovädzie?

Poslaťod ja&oskar » Uto 14.10.2008 11:57

ja som kupila "na skusku" konzervu od Traineru - Horses and Potatoes
.. moj nezravec si isiel aj pre duplu :aaa:

Ale aj ja mam z konikov zmieany pocit ... sama by som nikdy konske maso nezjedla ... ale pre ozivenie jedalnicka mojho psiska zrejme budem uvazovat.
ja&oskar
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 92
Bydlisko: Skalica/Bratislava

Re: konské alebo hovädzie?

Poslaťod Lucifer » Uto 14.10.2008 19:21

Ja som naozaj velmi zvedava, ked sa mi podari to konske maso zohnat, co na to nasi psy... :no: Vsetci, co s nim maju skusenosti (teda, ze tym krmili svojich psov) hovorili, ze sa za tym isli ich psy "zabit" :ahoj:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: konské alebo hovädzie?

Poslaťod adavra » Str 15.10.2008 14:04

no uz viem, preco moj kon po vsetkych psoch tak skaredo zazeral :lol: jeden mnozitel si ho tiez stale predstavoval ako jeden plny mrazak :pac:
adavra
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1156
Bydlisko: Hlohovec

Re: konské alebo hovädzie?

Poslaťod Whip it » Str 15.10.2008 14:27

[quote="ja&oskar"]ja som kupila "na skusku" konzervu od Traineru - Horses and Potatoes
.. moj nezravec si isiel aj pre duplu :aaa:


no a pockaj ked das cerstve :heh:

ja som si raz kupila klobasku, ze jeej ta pekne vyzera (ja klobasky rada raz za cas a vtedy nekukam na cenovky a popisy) v domneni, ze to urcite bude nejaky madarsky smak. Doma som si dala a bola teda pekne hnusna. Potom som si pozrela ucet a ze konska klobasa, takze ja osobne kona uz nebudem. Nie preto, ze by som mala nieco proti ako vidite, proste mi to nebralo...
...ale hafom dam kludne :jazyk:
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: konské alebo hovädzie?

Poslaťod Cathie » Uto 21.10.2008 13:56

RoyalCanin píše:ja osobne kona uz nebudem. Nie preto, ze by som mala nieco proti ako vidite, proste mi to nebralo...


Ja som omylom mala konsku salamu 1x v zivote a doteraz ked si na to spomeniem, je mi zle.. nie ze by bola zla, ale akosi si pri pojme "konske maso" vzdy predstavim vsetky kone, s ktorymi som kedy pracovala a na ktorych som jazdila - a to, ze by som mala jest maso z nich (aj ked zvycajne je to maso z uplne inych koni, z taznych) .. a ta predstava nie je velmi prijemna. Mne akosi pride divne, ze kone sa jedia rovnako ako dobytok alebo kurence, kedze vela ludi ktori pri nich ziju ich beru za najlepsich priatelov a uzasne tvory - tak ako psickari beru svoje psy. A psy nikto neje :nwm:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: konské alebo hovädzie?

Poslaťod Bibiana » Uto 21.10.2008 13:59

Ja len na margo..

Cathie píše:A psy nikto neje :nwm:


Akože nie? :smile:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: konské alebo hovädzie?

Poslaťod Cathie » Uto 21.10.2008 15:44

To som prehnala, ale uz sa mi nechcelo opravovat :hi: Myslela som najma u nas a vseobecne bezne clovek nenajde psie maso v masiarstve.. Proste psie maso mi pride ovela vzacnejsie a predpokladam, ze ludia tu na fore ho zvycajne na obed nemaju, kdezto s tym konskym je to trochu ine :smile:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: konské alebo hovädzie?

Poslaťod luba » Uto 28.10.2008 19:05

Nemozem si pomoct, ale myslim si, ze psovi je suma fuk ake maso zerie. Moji zozeru vse od operencov az po kopytnikti, je im to jedno.
Myslim, ze tu ide iba o moralne presvedcenie chovatela, ja osobne do ust pokial nebudem umierat od hladu koninu do ust nedam. Ale ako vravi moj znamy po 11 dnoch hladu, je clovek schopny zjest svojho psa. Takze nikdy nehovor nikdy.
luba
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 313
Bydlisko: Trenčín - skoro....

Re: konské alebo hovädzie?

Poslaťod Bona » Sob 22.11.2008 20:20

Ja v živote nedám...prepáčte ale nebudem dávať mäso z tak inteligentných,ušlachtilích a mylích zvierat ako sú kone(aj prasatá)...kto pri konoch nebol a nepracoval s nimi či už pod sedlom alebo len ako spoločník a partner presne tak ako naši psy ten nepochopí nikdy.Ale každý má svoj názor
Pes je,bol aj bude najvernejším priatelom človeka


Obrázok

“Dead is peaceful...Easy...
Life is harder.”
Bona
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 338
Bydlisko: DS

Re: konské alebo hovädzie?

Poslaťod domimorča » Pia 03.04.2009 20:01

Môžem to trochu objasniť ? Keďže na koni jazdím a aj sa ima venujem tak som toho názoru ako tu prítomný KONE NIE!! ale ako sa tu už aj napísalo koňacina je z poranených koní a koní dovezených z poľska. NIE JE TO PRESNE TAK! práve v okolí ZM predávajú zdravé kone (nie ťažné) na mäso . Normálne že prídete tam a kupite .Je to tak mam zdroje od predavajuceho ze sa to tam kupuje no fuj! ale myslím si že ak by bolo hlavne mäso z poranených koní (najčastejšie dostihové) tak by to boli hlavne svaly ... vela mäsa asi nenájdete tak s poriadne zvážte čo váš miláčik/-ovia a vy zjedia. Pretože ako sa tu píslo o ťažných koňoch čo myslíte keď sú také silné čoho v tele majú najviac predsa svalov! tak alebo skúste niekedy pohladkať koňa alebo si naňho vysadnúť či zajazdiť a potom si ho predstaviť na tanieri alebo ako saámu! no nádherný pohľad ani vám nepríde ho ľúto alebo zle :nechutne: ? tak nech naši psíkovia jedia radšej zvieratá určené a vyšlachtené na tento účeľ :smile:
domimorča
Šteniatko
 
Príspevky: 83

Re: konské alebo hovädzie?

Poslaťod Baarbora » Pia 03.04.2009 22:28

Domimorča, Ty si este nepocula o polskych alebo talianskych konoch, co su "slachtene" na maso? o co je kon ine zviera, ako kravicka, prasiatko, sliepocka? len preto, ze Ty na nich jazdis? ja mam tiez kona, ale tak ako sa v Indii nejedia kravy, co je pre nas nemyslitelne, tak sa u nas kone nejedia, co sa v inych kulturach moze povazovat tiez za zvlastne. Pokial je preprava a porazanie humanne, nevidim dovod, preco by konske maso malo ludi poburovat.
Mimochodom, predat kona "na maso" nie je tak jednoduche, nie kazdy bitunok kona zoberie, navyse, bitunkom prejde iba zviera, ktore nepozilo ziadne lieky-cize utratene zvierata nie. A kupit/zjest zviera, ktore nepreslo veterinarnou kontrolou na bitunku(a nie je to zviera z vlastneho dvora) je fakt odvaha.
Ako to pri tych Moravciach robia, porcuju kone priamo vo vybehu?
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: konské alebo hovädzie?

Poslaťod domimorča » Ned 05.04.2009 18:24

necitala si si ja som napisala ze to nie je celkom tak nenapisala som ze to neni prada
domimorča
Šteniatko
 
Príspevky: 83

Re: konské alebo hovädzie?

Poslaťod equus » Pon 06.04.2009 1:02

Tobin píše: Konske maso je fakt z koni, ktore si trebars zlomili nozku a museli byt utratene .


vy si fakt myslíte, že si koník zlomí nožičku, príde dobrý ujo doktor, humánne mu pichne injekcu a koník hladkný a utešovaný milujúcom páničkom odíde do nebíčka? HOVNO :kak: ! (kľudne mi dajte BAN, nemám sa tu s kým o čom baviť, leda tak o tom hovne- aké má psík kakino, tuhé či polotuhé- nechcete tu dať samostatnú tému "stolica"? :haha: )
ten kôň, ktorého váš miláčik potom zežere, je najprv natiahnutý na tej zlomenej nožke navijakom do prívesu, ktovie ako dlho vezený na bitúnok, a potom, ak tú cestu prežije, omráčený jatočnou pištoľou, aby mu pumpovalo srdce, keď mu podrežú hrdlo, lebo vykrvenie musí byť dostatočné. humánne utratený kôň ide do kafilérky, lebo mu do žily pichli T61. nič, čo má v sebe lieky a nie je vykrvené, nejde na konzum, ani zvierací konzum. dali by ste svojho zraneného psa zabiť klincom mezdi oči? lebo na tom princípe tá pištoľ funguje. nechali by ste ho trpieť pri pri prevoze na jatky, nechali by ste ho, aby tam umieral bolesťou a strachom, cítiac vo vzduchu krv tých, čo zabili pred ním? nechali by ste niekoho, aby jeho mŕtvolou nakŕmil svoju mačku a potom sa na nejakom fóre rozpisoval, ako tá psina jeho cice šmakuje a aké má po nej dobré hovno?! aké dobré hovno vzniklo z vášho psa?!
jasné, zviera ako zviera, mäso ako mäso, sú aj kone šľachtené na mäso. aj čau-čau bol pôvodne šľachtený na mäso, prečo tým nekŕmite čoklov?! prečo veterinár miesto uspania nesekne psa za väzy, nestiahne z kože a nedá ho majiteľovi, nech si ním nekŕmi ostatné psy doma?! však by ten pes aj tak zdochol sám, aspoň z neho bude úžitok, nie?!
Baarbora, keď máš toho koňa (úprimne ho ľutujem, kedy ho plánuješ odporaziť a nakŕmiť ním psa? nejako sa vyznáš v postupe predaja koňa na mäso, asi si to už robila, že? čo plánuješ so svojim psom, keď zostárne? to, čo s koňom?), mohla by si vedieť niečo z ich fyziológie. napríklad to, že kôň má zo zvierat po mäsožravcoch najnižší prah bolesti. že to, čo kravu pošteklí, koňa bolí. zviera ako zviera? že kone sú oveľa citlivejšie na stres a nevyhovujúce podmienky, na teplo, zimu, prievan, otrasy, hluk... preto počas tých podľa teba humánnych traspotov umiera oveľa viac koní, než na tej istej trase tak isto transportovaných kráv či oviec. utrápia sa, umrú od stresu, strachu, prehriatia, vyčerpania. máš koňa a vieš o ňom akurát to, ako ho predať na bitúnok. pre niekoho asi tá najdôležitejšia vec, ktorú treba vedieť o danom druhu zvieraťa. ako ho ešte speňažiť, keď už nám doslúžilo.
equus
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: konské alebo hovädzie?

Poslaťod Baarbora » Pon 06.04.2009 7:39

Offtopic: neviem pri akych konoch si sa vyskytla Ty, ale u nas zatial ziaden kon neskoncil na bitunku, nech sa jednalo o akykolvek problem a to som pri nich uz 12rokov. A pravdupovediac, priamo z nasej mastale odisiel do kafilerky len jeden kon, kobyla, co si zlomila panvu. Klopem na drevo, aby to tak bol aspon dalsich 12 rokov. Nie, mojho kona nezozere moj pes. Ked si zlomi nohu, dostane T61 a ako iste vies, vtedy sa uz zviera nezere. Nie na bitunok ho nedam. Ak bude trpiet, radsej si zavolam polovnika, aby mi ho zastrelil a nasledne ho dam odviezt kafilerkou.
Neviem o co Ti vlastne ide. Kazde zviera si zalsuzi, aby sa k nemu clovek, ktory ho neskor skonzumuje, alebo poskytne na konzum spraval tak, aby netrpelo pocas svojho zivota a ani neskor, pri samotnom akte zabijania. Som za to, aby bol bitunok v kazdej dedine, idealnejsie na kazdom druzstve, aby sa zvierata zabijali vo svojom domacom prostredi a stresovali sa co najmenej. O tom, v akom bordeli ziju na tych druzstvach sa bavit nebudem, mozno na nejakom inom mieste.
mimochodom, neviem o ziadnych humannych transportoch, zeby nejaka novinnka?
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: konské alebo hovädzie?

Poslaťod Sunny » Pon 06.04.2009 9:46

Offtopic: Teda equus netuším, o čo ti ide, ale takýmto vyjadrovaním ten BAN bude hodne rýchly.
nemám sa tu s kým o čom baviť
- tak načo sem lezieš? Kydať tu na nás a našich "čoklov", ktorých kŕmime úbohými koníkmi ? Si sa trošku netrafila... Koníčkarov a psíčkarov dokopy je tu dosť. Tiež mám koňa a tiež viem, ako to vyzerá a prebieha pri predaji na bitúnok - a tiež viem, že môj kôň tam nikdy neskončí. A nikto z prítomných tam ani žiadneho koňa neodviezol. Hold konské mäso je v niektorých krajinách to čo u nás kravské, bravčové atď. A tak isto je v niektorých krajinách brané aj to psie mäso.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Varená Strava