skazena spekacka

Sem píšte všetko ohľadne varenej stravy.

skazena spekacka

Poslaťod janutarin » Ned 14.09.2008 17:12

Boli sme nasteve u starej mami a cezi tam ma aj vlastnu misku Moja stara mama to uz asi prehnala dala cezimu 2 skazene spekacky...Moze mu to ublizit rosicia mi povedALI ze nie ze on ma nato zaludok ale ja sa bojim ....mna z nej niekedy porazii :pac:
janutarin
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 29

Re: skazena spekacka

Poslaťod Rauke » Ned 14.09.2008 18:36

neboj on to prezije, ja tiez dam niekedy have spekacku,kt. uz nevonia natolko aby sme ju zjedli my. ale zas nie nejaku na ktorej je uz pliesen...
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: skazena spekacka

Poslaťod Amaguk » Ned 14.09.2008 19:05

:pac: boze, rouba, to je vyrok z milion!
to by sa prave nemalo stat nikdy, ak nechce prist o psa, tym, ze jej vonku zozerie nejake svinstvo alebo otravu :nie:

btw, nevravel si nahodou, ze tvoj pes ma citlive travenie a zo vsetkeho hnackuje? len dufam, ze to nema prave z toho, a ze vyssie spominane "odporucanie" jej nehovoris preto, ze u vas je pozieranie fujtajblov, ked je pes na volno, beznou praxou :ua:

(EDIT: no este, ze sito radsej zmazal :no: :ha: )

nehovoriac uz o tom, ze davat doma psovi zamerne pokazene potraviny je dost brutal - pes nie je odpadkovy kos :hmm:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: skazena spekacka

Poslaťod Rauke » Ned 14.09.2008 19:07

presne tak, napr: konske :kak: , mozno nejaku zdochlinku a ine rozkladajuce sa veci organickeho povodu :lol: a tam je viac bakterii, nez v skazenej spekacke...
z 2 zosmradnutnych spekaciek mu nic nebude, teda ak ma normalne travenie...
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: skazena spekacka

Poslaťod Amaguk » Ned 14.09.2008 19:09

no to sme sa zase dozvedeli :pac:
renique, ako mozes rozdavat taketo fundovane rady, fakt nechapem
alebo si snad len robis srandu?
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: skazena spekacka

Poslaťod Rauke » Ned 14.09.2008 19:09

on si to zmaze a ja na nho nadvazujem, potom vyzeram ako .... :ha:
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: skazena spekacka

Poslaťod Amaguk » Ned 14.09.2008 19:10

zmazal to, lebo si snad uvedomil, ako zadrel
a ty mu na to este prikyvnes, fakt nechapem :pac:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: skazena spekacka

Poslaťod Jannka » Ned 14.09.2008 19:16

pokazene veci u nas idu do kosa a nie do psej huby.
nebudem riskovat, ze sa mi s toho "poserie" a dostane hnacku, alebo bude vracat. :nie:
moj pes zerie len tie najlepsie suroviny presne, ako ostatni clenovia nasej rodiny :no:
♥ Chovateľská stanica "YALESS BLUE" ...domov aktívnych kólií.
Tipy na turistiku so psom pre všetkých psíčkarov, odporúčané 16 z 16 labiek našich turistických kólií ;)
Jannka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3152
Bydlisko: Košice

Re: skazena spekacka

Poslaťod Rauke » Ned 14.09.2008 19:17

amaguk ja niekedy dam spekacku psovi, ked si uz nie som ista, ci by bola dobra este pre mna, ked su uz viditelne prve naznaky pliesne tak vyhadzujem... ale to ma len velmi zriedka ako taku mnamku...
vsak ved som tu aj minule citala v nejakej teme, kde sa niekto pytal ze v com treba nosit parky ako pamlsky aby sa nepokazili no a ludia tam pisali ze to nevadi ked sa aj pokazia... tak nevim
a hava ma bezproblemove travenie aj apetit klop klop
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: skazena spekacka

Poslaťod bullmastiff » Ned 14.09.2008 19:17

a co teraz jej máme povedať, nech ide na výplach žalúdka, jasné, že je to blbé dať psovi taku sracku, ale maximalne ho z 2 špekačiek bude trochu boliet brucho :no:
bullmastiff
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 269

Re: skazena spekacka

Poslaťod Rauke » Ned 14.09.2008 19:21

ver tomu ze nebude... ked psy neboli brucho z konskeho lajna, tak ani z toho ich nebude. no zalezi na tom do akej miery boli tie spekacky skazene a ako dlho uz u babky cakali na navstevu hafa... :joint:
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: skazena spekacka

Poslaťod Amaguk » Ned 14.09.2008 19:23

ano, pes je schopny v pohode stravit aj nasmradnute maso, v prirode je to nakoniec bezne, ale doraz je na slove maso
spekacka (okrem toho ze obsahuje sol a rozne koreniny), je uz priemyselne spracovany vyrobok, s istou davkou konzervacie, takze procesy rozkladu v takom vyrobku prebiehaju inac ako normalnom mase
urcite by som netvrdila, ze je v pohode davat psovi takyto pokazeny vyrobok, a uz vobec nie 4mesacenmu stenatu :nie:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: skazena spekacka

Poslaťod Amaguk » Ned 14.09.2008 19:24

bullmastiff píše:a co teraz jej máme povedať, nech ide na výplach žalúdka, jasné, že je to blbé dať psovi taku sracku, ale maximalne ho z 2 špekačiek bude trochu boliet brucho :no:


na vyplach zaludka ist nemusi, ale rozhodne sa toho maju vyvarovat do buducnosti


Renique píše:ver tomu ze nebude... ked psy neboli brucho z konskeho lajna, tak ani z toho ich nebude. no zalezi na tom do akej miery boli tie spekacky skazene a ako dlho uz u babky cakali na navstevu hafa... :joint:

z konskeho lajna ho ani nema co boliet - konske lajno pre psa nijako skodlive nie je
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: skazena spekacka

Poslaťod Lucifer » Ned 14.09.2008 19:27

Offtopic: ...konske lajno su vlastne len bilinky, len v "inom" stave :joint:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: skazena spekacka

Poslaťod Rauke » Ned 14.09.2008 19:30

janutarin, havko to v pohode prezije, ale ked ta doma neberu vazne, tak sa s nimi prestan o comkolvek bavit, az pokial ta nezacnu pocuvat... mozno sa ti to nezda, ale tvoji rodicia su dospeli ludia pochopia to ver mi, len im treba vysvetlit, ze psy by ludske jedlo nemali zrat... a ked ti to babka este niekedy spravi, tak jej jednu prasni... alebo jej tu spekacku nabuduce vytrhni z ruky a hod do kosa. ja som tiez so svojimi starymi rodicmi zvadzala boje....niekedy je to tazke, a aj teraz obcas ked sa nepozeram tak jej nieco daju...
alebo k babke so psikom nechod...
argumentuj tym ze je to len a len tvoj pes a ze ty vies co je pre nho najlepsie...
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Ďalší

Späť na Varená Strava