Ľudská strava

Sem píšte všetko ohľadne varenej stravy.

Re: Ľudská strava

Poslaťod camon » Pon 14.09.2009 15:39

Amaguk no mozno zvyk, ja som to par krat skusila suroveho masa sa ani nedotkne, nemala som moznost ucit ju to od stenata a zas vyhladovat ju len preto aby presedlala na surove a potom riesit kadejake zaludocne problemy sa mi ozaj nechce...

Renqa ja som hovorila o svojom psovi :no: ma trocha problemy so zubami a potrebuje zut tvrde, co sa o varenej ryzi ci masku povedat neda :smile:
camon
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1613
Bydlisko: blizky vychod

Re: Ľudská strava

Poslaťod Amaguk » Pon 14.09.2009 15:43

meddy, zaludocne problemy sa mozu vyskytnut a nemusia..."granulaci" niektori maju reakciu, ked sa to travenie prestelovava a organizmus sa cisti, ale nie je to pravidlo :no: ono, myslim, ze to celkovo za to stoji, ale samozrejme, je to na kazdom majitelovi psa, ako sa rozhodne :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Ľudská strava

Poslaťod camon » Pon 14.09.2009 15:50

tak jasne ono aj z masozravca (cloveka) sa da spravit vegetarian, ved je to vraj zdravsie, ale naco?
ja verim tomu ze si telo vypyta to co potrebuje, nikde som nepovedala ze Medy tlaci len granule :no:
proste nema rada surove maso tak nevidim dovod preco by som to do nej mala nasilu pchat :smile: a zas len cisto varene jej davat nebudem koli tym zubom
camon
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1613
Bydlisko: blizky vychod

Re: Ľudská strava

Poslaťod Amaguk » Pon 14.09.2009 15:54

ale meddy, ved ja nevravim, ze mas do nej nieco pchat nasilu :nwm: ved ok, nechcem ta o nicom presviedcat, sama najlepsie vies, co tvoja potrebuje a co jej prospieva. proste som len tak nahlas zauvazovala...
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Ľudská strava

Poslaťod camon » Pon 14.09.2009 16:00

:joint: ale ved ja to beriem, len som vysvetlila preco svojmu psovi nedavam surove maso aj ked je to rodeny masozravec :ach:
hoci, ked vidim ako sa ide potrhat za brokolicou niekedy o tom pochybujem :lol:
camon
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1613
Bydlisko: blizky vychod

Re: Ľudská strava

Poslaťod Sinuhet » Pon 14.09.2009 18:14

Tak ja mam asi stastie, Sara je vdacny vsezravec :smile: Varim pre nu specialne menu, okrem toho dostava aj nasu stravu ak je prave vhodna. U rodicov poziera vsetko zahradne ovocie a na dovolenke funguje na granuliach... Vsetko v pohode stravi, nic ju neprehana, teda okrem vitaminoveho pripravku Canvit Junior, to sa dokonale :kak:
Obrázok
Sara miluje aj vegetariaske jedla, obcas cez leto varim vegetariansky WOK a strasne jej to chuti :pac:
Obrázok
P.S. Cokoladu ani kuracie kosti nedavam, to jej musi stacit ked je na navsteve u mojich rodicov :haha:
Sinuhet
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 191

Re: Ľudská strava

Poslaťod Amaguk » Pon 14.09.2009 18:18

Sinuhet, dufam, ze ta cokolada co tam dostava je len "cokolada".
Inak by som to neriskovala

zeleninovy wok sa robieva aj u nas, ale moj nezravec z neho ludi len obcas (comu som celkom rada :ha: ), asi naozaj podla toho, co si telo prave ziada
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Ľudská strava

Poslaťod renqa » Pon 14.09.2009 18:19

No to aj my keď dojdeme na návštevu k niekomu z rodiny, tak by najradšej psovi dali kilo kostí.
Mi to niekedy pripadá akoby bol odpadkový kôš. Ale našťastie mu nikto nič bez môjho povolenia nedáva, lebo to by som sa straašne nahnevala. :lol:
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: Ľudská strava

Poslaťod Gerda » Pia 18.09.2009 9:34

Moje čuba, když sem si ji přivedla z útulku, na syrový taky vůbec nebyla zvyklá. Vlastně si moc neuměla poradit se syrovým kuřetem, zato vyžírala slupky z brambor. Nejraději měla suchej chleba. Měla celé pokřivené trávení, takže sme museli navykat na jinou stravu opatrně. Byly to granule, v podstatě donedávna, teď začínáme s masem, ze začátku vařeným, ale postupně vařím čím dál tím míň a chci se dopracovat až na syrové. Jinak od stolu dostává běžně, mě nevadí, že pes čeká pod stolem, co odpadne, teď jen kvůli dietě, protože už je to trošku starší paní, hlídám váhu, tak toho už moc neodpadá. Ale můj první pes, když jsem byla ještě malá, byl krmen lidskou stravou celej život. Myslim, že to snad granule eště nebyly, nebo aspoň se o ně nikdo moc nezajímal...co si pamatuju, pes jedl to, co my.
Gerda
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 176

Predchádzajúci

Späť na Varená Strava