Ľudská strava

Sem píšte všetko ohľadne varenej stravy.

Re: strava ako ludia

Poslaťod AlicaGGG » Uto 25.11.2008 20:21

a co poviete na to, ze moj ujo raz kupil jeho (teda vlastne uz dedkovmu) boxerovi CELU VELKU mliecnu cokoladu? lebo ze ved to tomu psovi chuti... ale jemu je to jedno...hlavne ze ma PC a na psa s***
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: strava ako ludia

Poslaťod Slawin » Uto 25.11.2008 21:02

tak s tymto ja chvalabohu problem nemam :ach: na moje slove nasi daju (tiez sa cudujem preco :heh: ) ale asi vidia ze mam o to fakt zaujem a aj frflu ze co to furt citam na nete ze si zkazim oci :heh: + teda oco ma tiez v tom aspon aky taky prehlad niekedy sa zhodne doplname...chovali uz selibarsjaku zver ..kacky a holuby v byte :heh: a podobne
Nemůže pršet věčně
Slawin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1978
Bydlisko: Trnava

Re: strava ako ludia

Poslaťod AlicaGGG » Uto 25.11.2008 21:17

u nas doma zasa nepocuva len mama, tej mozem vynadat, prosit ju a neviem co vsetko ale ked belle chce nieco dat tak ide do kuchyne, kde si mysli ze ju nevidime, a hadze jej maso, potom vzdy povie: "nedala som jej nic" - tak ma to stve, ona to asi nechape, ze jej to vsetko robi zle, hlavne ked ma slaby zaludok a aj vet povedal, nech belle radsej nedavame NIC len granule, lebo kedysi sme chodievali kazdy mesiac k vetovi preto, ze bella vracala a nezrala
teraz jej davame konzervy a uz je to v pohode - ked bola mala a mala :ha: tie problemy tak sme jej varievali zradlo - teda jedlo :heh:
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: strava ako ludia

Poslaťod *Bady* » Str 26.11.2008 19:45

ja som šťastná, že rodičia neprotestujú proti ničomu, čo sa týka stravy...a som aj veľmi rada, lebo keby mali vždy s niečím problém, bolo by im to zložité vždy vysvetlovať :heh:
a ešte som aj rada, že psom hockedy nehodia, kde-čo z kuchyne, lebo to by potom vyzerali tie psy :ach:
*Bady*
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 406
Bydlisko: okres KE

Re: strava ako ludia

Poslaťod BasenA » Pia 28.11.2008 10:36

no tak moj ma varenu...zo zaciatku a ani teraz to rodicia,rodina nevedia pochopit ze mu vyvaram specialne.Ked pocuvam tie reci ze ked clovek moze zjest tak pes uz duplom...a bla bla :bum: Alebo reci ako nas dunco mal vzdy to co my a zil peknych 17rokov..acchh.Neznasam tie reci neskutocne ma to zlosti..absolutne nic o psoch nevedia a maju mudre reci... :ach: no nezabit ich? :aaa:
BasenA
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 745
Bydlisko: Prešov

Re: strava ako ludia

Poslaťod Tobin » Pia 28.11.2008 15:36

janutarin píše: byvas s rodicmi a oni ti nedaju tisicku na mesiac na stravu pre psa ....hmm....mamm svojho psika velmi rada bol to moj vysnivany sen a som schopna pren setkeho ale tu sa neda nic spravit... :plac:

No vidis, splnila si si sen... a narobila problemy... musis ich riesit! A aj riesis...
Myslim, ze je to len otazka tvojej komunikacie s rodicmi. Tisicku na stravu nepotrebujes pre westika, mesacne stoji vyziva psa 1000 mna a mam 30 kiloveho nedozrateho pita, ktory papa barf... mesacne 15-17 kg masa!
A povedz rodicom, ze to, co teraz potroche usetria na psej strave, o niekolko mesiacov zaplatia naraz za veterinara, lebo sol ako prve znici oblicky, a naozaj o par mesiacov, trochu neskor srdiecko, slezinu, pecen... korenie pri tom pomaha ...
Vsimol som si v inej teme, ze v septembri ste mali krv v kadive.... Nemoze to byt zaciatok pokazeneho zaludka, criev, vnutornych organov? Nemusi, ale moze.
Uz si sa tu dva mesiace neukazala, tak nwm... ako to dopadlo?
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: strava ako ludia

Poslaťod Nyssa » Pia 28.11.2008 15:42

Offtopic: Tobin Janutarin je :ban!:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: strava ako ludia

Poslaťod Tobin » Pia 28.11.2008 15:46

Ahaaaa. to za tie dupli a triplicitne temy, co.... taxa uz nedozvieme, ako chuda dievca a chuda pes dopadli... :plac:
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: strava ako ludia

Poslaťod Katrina1332 » Sob 14.02.2009 22:06

mozem sa opýat co to je barf????? :nwm: neviem! :hi:
Katrina1332
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 249

Re: strava ako ludia

Poslaťod Trivi » Sob 14.02.2009 22:12

poslal som SS
Trivi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 257
Bydlisko: Košice

Re: strava ako ludia

Poslaťod Tobin » Ned 15.02.2009 12:02

Katrina, vpravo hore mas linky, klikni na HLADAT. A urob to, barf je zaujimava tema :yes:
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: strava ako ludia

Poslaťod martinkaaa4 » Štv 19.02.2009 19:02

Ahojte...no ja som len chcela že ja svojho psíka krmím takto že ráno mu nasypem ku miske s vodou granulky a cez deň ich buď zje alebo na druhý deň a večer ma konzervu a ku tomu niečo z nášho...buď cestoviny alebo kuracie mäsko...a vždy sa mu niečo újde z nášho...čiže ho v poctate krmím našou ľudskou stravou...a nikdy nemal žiaden problém a je vo výbornej kondícii...pretože pohybu má až až...a veterinárka mi povedala že nato že ho krmim varenou stravou má veľmi pekné zuby...a neviem si predstaviť ho krmiť len granulami...to je fakt ako kedy sme my ľudia mali celý život jesť suchý chlieb...
Neexistuje zlý pes, zlý môže byť iba jeho majiteľ
martinkaaa4
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1255

Re: strava ako ludia

Poslaťod martinkaaa4 » Štv 19.02.2009 19:20

A ešte som chcela že u nás doma je to tak ako asi u viacerých...vždy mu dajú niečo zo stola aj keď to vyslovene zakážem :nie: ...môžem sa aj povadiť snimi a nič...ešte nepochopili a hlavne mamka je dosť taká že vždy povie keď on namňa tak smutne pozerá :pac: ...veď to asi poznáte viaceri :pac: ...a potom prezmenu pomne vrieska že si mám zobrať psa lebo skučí...a neuvedomuje si že ona ho tak naučila :hmm: ...a tou varenou stravou som zase nemyslela všetko...aby ste niektorí zle nepochopili...nedávam veci ktoré obsahujú korenie a takého veci len taka zeleninka cestoviny a tak...
Neexistuje zlý pes, zlý môže byť iba jeho majiteľ
martinkaaa4
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1255

Re: strava ako ludia

Poslaťod MisheliQ » Štv 19.02.2009 19:35

ak dávaš solené veci, koleduješ si o zlyhanie obličiek, ak dávaš varené kosti, koleduješ si o upchatie čriev...a podobne

Neviem ,či máš nejaké špecialne videnie, že vidíš aj do vnútra psa..A ešte, že nie je všetko len o nejakej kondícii či pohybe / i keď pohyb je veľmi zdravý..aj pre nás ľudí/ ale veeeľmi veľa sa odzrkadli na srsti, koži, nechtoch psa...podobne ako to je aj u ľuďoch-ak nastane niekde problém v tele, určite sa to niekde aj preukáže- či na vlasoch, nechtoch, pokožke...a môže to byť v rozličných podobách - vyrážka, chrasta, na nechtoch biele fliačiky, vlasy bez lesku, lamave a podobne...

Takže nejde o to zamerať sa len na to, že pes je aktívny, tak mu určite nie je. Pretože zníženie aktivity môže prísť neskôr, ak to prejde do ťažšej formy...

Ja sama sa zaujímam o stravu, čo sa týka ľudí a poviem ti, že celkom ľahko sa dá vytipovať aké stopové prvky danému človeku chýbajú...a najlahšie to je, ak dotyčný povie aj ako a čím sa stravuje :no: A myslím si, že rovnako tak to platí aj u psov...

Je veľmi dôležité, čím svojho psa kŕmiš. Aspoň taký je môj názor. Už len z toho dôvodu, ak chceš, aby bol NAOZAJ zdravý.
Mnohí ľudia ani len nevedia ako sa majú správne stravovať. /Ani ja to ešte veľmi neovládam/ Lenže keby tak vedeli, čo znamenajú signály, ktoré im vlastné telo ,,vysiela", tak by to zaiste chceli riešiť
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: strava ako ludia

Poslaťod Tobin » Štv 19.02.2009 19:50

Martinkaaaaa4... Tato tema ma mizerne 4 strany. Precitala si si iba nazov temy a hups, napiseme!!!
........................................
Nejdem analyzovat, ake hluposti robite v stravovani svojho psa.... Len jedno mi povedz: Odkial vies, ze
martinkaaa4 píše:nikdy nemal žiaden problém a je vo výbornej kondícii.

Co by si povazovala za problem? Az ked bude mat krivicu, bude cikat krv, alebo dostane uremiu? Az ho ponesiete na operaciu vetovi, ci vynalozite stovky Eur, az bude treba davat do poriadku pecen, slezinu, srdce, zaludok, creva? Ked mu budete musiet vytrhat polovicu zubov? Az potom nebude v poriadku, zatial je?
Boze, tieto naivne prostuduche vyhlasenia ma odrovnavaju... A to zdovodnenie
martinkaaa4 píše:pretože pohybu má až až
Ma drubne...
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

PredchádzajúciĎalší

Späť na Varená Strava