Ľudská strava

Sem píšte všetko ohľadne varenej stravy.

Ľudská strava

Poslaťod janutarin » Ned 14.09.2008 14:22

Tak zacnem s tym ze nas hafanko mal pred mesiacom zapchu chudacik sa nam nemohol dlho vy.....a stale preto knucal...bolo mu zle....rodicia povedali ze za to mozu tie granule ...Preto sme nasmu cezarkovi zacali davat nasu varenu stravu aspon raz za den.Viem ze nasa strava je pren zla koli koreniu soli atd ale chuti mu .. :lol: a misku vylize do cista ani nevidno ze v nej nieco bolo ..ale granule tam dokaze mat niekedy cely den a nechyti sa ich ..niekedy ku veceru ich zje ked je velmi hladny...ale podla vsetkeho psy maju radi aj nasu stravu a ovela radsej ako nejake granule je jedno od akej znacky ci royal canin ci pedigree pes miluje to co jem ja a preto mu to doprajem aspon raz za den a miluje hubovu a rezancovu polievku...asi viem co mi napisete ze je to zle mu to davat ..a tak a ze mu to moze niekedy neskor uskodit ..ale poviem vam este nieco mali sme pred tym psika bol rasy nemecky spic a vzdy dostaval na jedenie varenu nasu stravu granul sa nikdy nehchytil ani jednu granulku nezjedol a dozil sa 17 ludskych rokov a zomrel na starobu a varena strava mu neuskodila....Tak co si o tom myslite ...?je to dobre..?? :smile:
janutarin
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 29

Re: strava ako ludia

Poslaťod Jannka » Ned 14.09.2008 14:32

janutarin píše:rodicia povedali ze za to mozu tie granule

tak ked to povedali rodicia, tak to bude isto pravda.

janutarin píše:a varena strava mu neuskodila

si si ista? ci ty mas rentgenove oci?

janutarin píše:pes miluje to co jem ja a preto mu to doprajem aspon raz za den

uff, no ja len dufam,ze nejes kazdy den cipsy a horku cokoladu.

janutarin píše:asi viem co mi napisete ze je to zle mu to davat ..a tak a ze mu to moze niekedy neskor uskodit

Presne tak. Ale ty asi nemas rada svojho psa, ze?

janutarin píše:Viem ze nasa strava je pren zla koli koreniu soli atd ale chuti mu

a mojmu psovi zas chutia zdochnute rozkladajuce sa mysi. co myslis, mam mu dat? Sak mu to chuti aj plnu misku zdochnutych mysi by vylizal. A dokonca tam neni ani sol a korenie!

janutarin píše:Tak co si o tom myslite ...?je to dobre..??

Nie.
♥ Chovateľská stanica "YALESS BLUE" ...domov aktívnych kólií.
Tipy na turistiku so psom pre všetkých psíčkarov, odporúčané 16 z 16 labiek našich turistických kólií ;)
Jannka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3152
Bydlisko: Košice

Re: strava ako ludia

Poslaťod Aris » Ned 14.09.2008 14:34

Zato, že sa dožil váš bývalí pes 17 rokov neznamená, že sa tomuto to neškodí. Každý pes je iný, nemôžeš posudzovať tak, že tomuto to neuškodilo, neuškodí to ani tomuto :no: radšej skús variť psíkovi samostatne
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2682
Bydlisko: Kysuce

Re: strava ako ludia

Poslaťod Silwuska » Ned 14.09.2008 14:35

Len tolko ze zabijas svojho psa...pomali ale isto...skus prestudovat viac tem o surovej strave na tomto fore...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: strava ako ludia

Poslaťod janutarin » Ned 14.09.2008 15:15

takze nemyslim si ze ho zabijam a ked mu to chuti tak fajn nech to je a tie mysi tak nviem vam sa to zda podobne mysi a to co jes aj ty ved tak fajn daj si ich naobed aj ty ked v tom nieje az taky rozdiel a my to jedlo nejak extra ani nesolime a ani nekorenime ja sama nemam rada korenie tak ho do varenia davame minimum a co mam robit preboha on mi inak nic ine nechce zrat a ako poznam aj ludi v okoli tak aj oni davaju svojim psom ich varenu stravu a nevidim ze by tu nejako psy umierali skoro ....Ba aj v dobrochove kde si kupujem granule a odmeny tak aj tam mi povedala jedna chovatelka ze nasa strava im nemoze uskodit a jeden psí cvicitel mi povedal ze mu dava aj ludksu stravu a mysli si ze mnu prospieva ....skuste dat hafanovi to co mate na obed vy a uvidite ako sa oblize.. :joint: no neviem teraz ludia iny ich tak stravuju a psy im ziju dlho tak....neviem :nwm: ..... :oo: :vykricnik: a ja ze nemam rada svojhoo psaaaaaa???????? svojho psika mam velmi rada tak nech mi tu nik nevravi opak .....svojho hafanka mam velmi rada ho zboznujem a som schopna pren setkeho .... :love:
janutarin
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 29

Re: strava ako ludia

Poslaťod Silwuska » Ned 14.09.2008 15:18

Nie si prenho schopna ani prdlacku...nie si schopna si na hodinku sadnut ku kompu a precitat si co to o prirodzenej strave pre psa...nie si schopna dat sa dokopy zo SERIOZNYM chovatelom, a nie nejakou starou babou s "dobrochovu" :ach: ...jasne ze je vecsia sranda sediet na pokeci a vykecavat s chalanmi, ako si priznat chybu a nieco s tym robit,ze??
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: strava ako ludia

Poslaťod calwen » Ned 14.09.2008 15:20

No jasne ze ti nezozere nic ine...je rozmaznany, lebo vie ze aj ked nezje tak dostane daco ine-a lepsie.
Moj pes ked nechcel granule, po 15 minutach som vzala, dala az na dalsie krmenie, urobila som to takto zo dva krat a odvtedy zere v pohode.
To ze ty sa nechas manipulovat vlastnym psom je dost ubohe. BTW hovori ti nieco vyvazenost stravy?
Teda mu bud var (alebo nevar-tema BARF) zvlast, alebo kup granule.
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: strava ako ludia

Poslaťod Jannka » Ned 14.09.2008 15:29

no pre mna nie je argument "my to jedlo nejak extra ani nesolime a ani nekorenime"
pretoze ak by si ochutnala nekorenenu a nesolenu stravu, vobec by ti nechutila /nezvyk/

Teda my korenime aj solime dost a pritom si to vobec neuvedomujes. Okrem toho, ty asi doma nevaris,
takze nemozes mat prehlad o tom, kolko mamka dava korenia a soli...
To ze nieco neni presolene, neznamena, ze to neni posolene.

Ak mas svojho psika rada tak ako pises, a ozaj ti "tak strasne nechce zrat granule"
tak si najdi par minut denne cas a uvar mu vlastne!
...maso, ryza, cestoviny, vlocky, vajicko, mliecne vyrobky, zelenina, ovocie...(precitaj si temy o varenej strave na fore)
..kludne aj ludske recepty, len to prosim nesol, nekoren a nepaprikuj.
A radim ti, nepocuvaj susedov,kamaratov a tety v chovprodukte. Bo taki su "najmudrejsi" a prd pritom vedia.
V dnesnej dobe si psa kupi takmer kazdy a 90% nema ani zakladne znalosti, ako psa krmit, cvicit a chovat sa k nemu. Otrasne.
♥ Chovateľská stanica "YALESS BLUE" ...domov aktívnych kólií.
Tipy na turistiku so psom pre všetkých psíčkarov, odporúčané 16 z 16 labiek našich turistických kólií ;)
Jannka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3152
Bydlisko: Košice

Re: strava ako ludia

Poslaťod calwen » Ned 14.09.2008 15:32

uplny suhlas :jop:
Len pridam-keby mas psa bitkara, ktory konflikty vyhladava...pomohla by si mu s tym, dovolila by si mu to?? Myslim si ze nie-a je to to iste (metaforicky povedane) ako krmenie ludskou stravou. Oboje ho pomaly zabija.
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: strava ako ludia

Poslaťod Amaguk » Ned 14.09.2008 15:33

.svojho hafanka mam velmi rada ho zboznujem a som schopna pren setkeho .... :love:

tak si pekne krasni sadni na forum a citaj, citaj, citaj... hlavne o krmeni domacou a prirodzenou stravou
ak budes mat nejake nejasnosti googli alebo sa pytaj
zatial si toho pre svojho milacika vela neurobila :ua:
prva otazka, ktoru si sem polozila bola, ako ho mas potrestat, tak sa podla mna laska neprejavuje :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: strava ako ludia

Poslaťod janutarin » Ned 14.09.2008 15:34

Silwuska píše:Nie si prenho schopna ani prdlacku...nie si schopna si na hodinku sadnut ku kompu a precitat si co to o prirodzenej strave pre psa...nie si schopna dat sa dokopy zo SERIOZNYM chovatelom, a nie nejakou starou babou s "dobrochovu" :ach: ...jasne ze je vecsia sranda sediet na pokeci a vykecavat s chalanmi, ako si priznat chybu a nieco s tym robit,ze??


Tak a teraz si na obrovskom omyle asi ma vobec nepoznas ....Ked si myslis ze vysedavam za pocitacom a chatujem s chalanmi ....vobec to nepokladam za srandu vobec necetujem a dokonca na pokec chodim len obcas raz za 4 dni niekedy ani to nie a o strave som o tom citala uz vela ale co mam robit ked mu to daju rodicia aj takk...????oni mu to vzdy dajuu ...aj ja som bola zo zaciatk toho co ty...ze to nesmie ale proti rodicom nic nezmozem ....ocino si väzme spekacku a pes chodi za nim a prosi a tak ocino si mysli ze je hladny chudacik a ze tam ma len granulky a ze som mu zase nedala nic ineho a vravia mi ze sa on nestaram ze mu neviem dat jest to co oni varili a uz je zlee a varit len tak pre psa sama nemozem mam len 14 a uz vidim ako by ma mama pustila do kuchyne varit len pre psa ....Ja by som pren aj varila...hocikedy ked niesu doma tak mu spravim volske okaa neochutene ale co mam robit potom ked su doma rodicia ......neviem co by si robila ty ako 14rocna co byvas s rodicmi a oni ti nedaju tisicku na mesiac na stravu pre psa ....hmm....mamm svojho psika velmi rada bol to moj vysnivany sen a som schopna pren setkeho ale tu sa neda nic spravit... :plac:
janutarin
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 29

Re: strava ako ludia

Poslaťod janutarin » Ned 14.09.2008 15:37

Amaguk píše:
.svojho hafanka mam velmi rada ho zboznujem a som schopna pren setkeho .... :love:

tak si pekne krasni sadni na forum a citaj, citaj, citaj... hlavne o krmeni domacou a prirodzenou stravou
ak budes mat nejake nejasnosti googli alebo sa pytaj
zatial si toho pre svojho milacika vela neurobila :ua:
prva otazka, ktoru si sem polozila bola, ako ho mas potrestat, tak sa podla mna laska neprejavuje :no:


to potrestat vyzeralo potom asi inak ako som to myslela...nevedela som ako to riesit ci trestom za to ze vedel ze ho volam a on predomnou utekal alebo ako....tak mozno to vizeralo inak..
janutarin
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 29

Re: strava ako ludia

Poslaťod Mackie » Ned 14.09.2008 15:41

janutarin píše:ale granule tam dokaze mat niekedy cely den a nechyti sa ich ..niekedy ku veceru ich zje ked je velmi hladny...

o tom to je, pes ma jest hladny, nie mat granule ako fajnotku po cely den
ja ti kvitujem, ze chces krmit varenou stravou, ale este raz sa spytaj, ako to ti, co ti radili, mysleli
urcite nemysleli to, ze si navaris obed a das porciu aj psovi, je to myslene tak, ze sice bude jest ludsku stravu, ale pripravenu osobitne a podla psich potrieb
fakt si pozri temy varena a surova strava
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: strava ako ludia

Poslaťod Aris » Ned 14.09.2008 16:25

junatarin mám 12 psovi varím, nedostanem 1000sk na mesiac a predsa vyžijeme. Jednoducho si sadni, vysvetli všetko rodičom ako to je a mne pomohla dohoda, že bud mi dá mama 1000sk na mesiac alebo mi dá peniaze ked budem potrebovať. A rozhodne prestaň psovi dávať to čo ješ ty, nauč ho, že ked nechce granule tak nedostane nič, alebo mu tie granule niečim ochuť napr: masť, tvaroh, konzervu, jogurt. alebo proste niečim čo má rád. Skús sa s mamou porozprávať o tej kuchyni, moja si myslí, že podpálim dom, takže možno zo začiatku pomôže dohoda, že bude pri tebe( u nás to cca po dvoch týždnoch prešlo). A akými granulami krmiš?
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2682
Bydlisko: Kysuce

Re: strava ako ludia

Poslaťod Grim » Ned 14.09.2008 16:51

ani sa necudujem ked na toto forum ludia zanevru... ked napise nejaky novacik, ktory vie min. o psoch, este k tomu je mlady a hlada niekoho kto by mu pomohol, tak si z neho hned netreba robit srandu a pisat mu take veci ze zabija svojho psa... urcite sa mu da pomoct normalne... :hih:
Obrázok
Grim
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 267
Bydlisko: Pata

Ďalší

Späť na Varená Strava