Kuracie zobáky

Sem píšte všetko ohľadne varenej stravy.

Re: Kuracie zobáky

Poslaťod Betka » Str 11.02.2009 19:27

Aj u nás majú hlavy aj paprčky v chovákoch. Inde som to ani nevidela. 1 kg za 1 € myslím... Oplatí sa :yes: chutí jej.
Betka
Big Dog
 
Príspevky: 1446

Re: Kuracie zobáky

Poslaťod Grim » Str 11.02.2009 20:50

fuu... 1 kg za 1 € ... ja by som povedal ze dost nato ze to je z chovaku... ja berem za 1kg - 10SK/0,33€
Obrázok
Grim
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 267
Bydlisko: Pata

Re: Kuracie zobáky

Poslaťod Niki » Štv 12.02.2009 9:59

Bona píše:Niki, a majú aj niečo iné??Niečo chutné mäskové ? :otaznik: :ach:


Bona, mávajú aj mleté kuracie a mleté hovädzie mrazené a balené po 2 kg. To stojí tuším tak nejako ako to 3-kilové balenie kuracích hláv.
priateľstvo so psom trvá až za hrob
Niki
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1236
Bydlisko: Vysoká pri Morave

Re: Kuracie zobáky

Poslaťod Betka » Štv 12.02.2009 18:42

Grim, u nás majú všetko tak predražené, že toto je pre mňa to z najlacnejších :no: . Keď chcem kúpiť hlúpe kilo kur. chrbtov, víde ma to aj cez 30SK... a to je ešte celkom dobrá cena :yes:
Betka
Big Dog
 
Príspevky: 1446

Re: Kuracie zobáky

Poslaťod Kristína123 » Uto 24.03.2009 22:45

myslím že najideálnejšie je dať psikovi cele kura tak ako ho stvorila priroda a potom zbadate čo mu najviac chuti, a mate tam všetko aj zeleninu aj maso aj perie a j prilohy s črevným obsahom , pre nas sice torchu nechutné ale pre psov delikatesa, a hlavne uplne prirodzena , ved vo volnej prirode predsa vlkom nikto nič nevarí, zožerú to čo si ulovia a zožerú všetko
Kristína123
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Kuracie zobáky

Poslaťod lulu » Str 25.03.2009 14:03

perie,zeleninu?
*One way-my way*
lulu
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 439
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: Kuracie zobáky

Poslaťod rybicka » Str 25.03.2009 19:23

Kristina123 nemyslim si, ze by zozrali perie...vlci nie su zdomacnele psy...ale aj oni nezeru perie, ani srst, vsetko to najprv roztrhaju a potom vyzeru maso a kosti.
Obrázok
rybicka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 659
Bydlisko: Skalica

Re: Kuracie zobáky

Poslaťod Amaguk » Str 25.03.2009 20:01

zavisi od toho, ako velka je korist, napr. vlci zozeru korist do velkosti cca 20 kg kompletne v celku, teda aj s kozou, perim, etc.
sliepka do tohoto limitu spada, a myslim, ze podobne ani liska ci kuna sa nebude moc paprat s nejakym oddelovanim peria :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Kuracie zobáky

Poslaťod shirae » Str 15.04.2009 18:08

Ninuliatkooo píše:Náš malý ich likviduje surové aj so zobákmi.. je to zlé)?

U nas je to neskutočná pochúťka, oblúbené je medzi nimi keď baby sedia v rade a hádžem im hlavy ako pamlsky, kompletné a surové. máme za sebou postupne skonzumovaných cca 30 kg a žiadny problém.
shirae
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 897
Bydlisko: Potvorice

Re: Kuracie zobáky

Poslaťod manuals » Uto 21.04.2009 2:00

rybicka píše:Kristina123 nemyslim si, ze by zozrali perie...vlci nie su zdomacnele psy...ale aj oni nezeru perie, ani srst, vsetko to najprv roztrhaju a potom vyzeru maso a kosti.


zozeru aj perie ci srst akurat ju nestravia , samozrejme len mnozstvo ktore je pre nich potrebne ... ma to velmi dobry vliv na travenie , vstrebavanie atd . Funguju obraze povedane ako drazdiace kefky a tym zvysuju peristalisticke pohyby creva . Chovatelia dravych vtakov z casu na cas perie primiesavaju do suroveho masa .
manuals
Okoloidúci
 
Príspevky: 12

Re: Kuracie zobáky

Poslaťod rybicka » Uto 21.04.2009 8:13

Tak to som este nepocula, zase som o nieco mudrejsia, nasim psom staci na travenie dvor s travnikom :heh: niekedy mam pocit, ze nemam psov, ale kozy, ktore spasaju travnik :joint:
Obrázok
rybicka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 659
Bydlisko: Skalica

Re: Kuracie zobáky

Poslaťod shirae » Sob 25.04.2009 14:04

tie bordy hlavy bývajú občas aj s perím, normálne to psy žerú všetko tak ako to je. akurát nájdem potom vo výkaloch perie a sem-tam zobáky.
shirae
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 897
Bydlisko: Potvorice

Predchádzajúci

Späť na Varená Strava