Varená strava pre 8 týždňove šteňa

Sem píšte všetko ohľadne varenej stravy.

Varená strava pre 8 týždňove šteňa

Poslaťod PontifexMaximus » Uto 23.05.2017 10:09

Dobrý deň chcem sa opýtať čo je vhodné variť pre 8 týždňove šteniatko. Papala BRIT CARE pre šteniatka ale hltala ich v celku v celku prešli sme na Carnilove ale odvtedy je dosť nespokojná. Nechceme nič v čom je Kura(všetci vieme čo tam dávajú :hmm: a z neznámeho zdroja. Otec je psovod a vravel že by najradšej varil lebo u nich psi dostávajú varenú stravu. Len nevime čo je vhodné pre šteniatko :nwm:

Ďakujem pekne za odpoveď
PontifexMaximus
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

Re: Varená strava pre 8 týždňove šteňa

Poslaťod moschino » Uto 23.05.2017 11:25

kura z neznámeho zdroja :heh: :heh: a bravčo a hovädzie už bude zo známeho zdroja? :lol:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Varená strava pre 8 týždňove šteňa

Poslaťod vavrena » Uto 23.05.2017 12:57

Offtopic: Podľa mňa je hrozne smutné, že si veľa ľudí myslí, že priemyselne spracované a zakonzervované niečo so syntetickými vitamínmi a z totálne neznámych nielen zdrojov, ale aj z neznámych častí tiel zvierat a rôznych vedľajších rastlinných a obilninových prísad, je pre šteňa vhodné a normálne mäsko už nie. :ua:

Jasné, že je vhodné. Ale pre malé šteňa je najvhodnejšie to kura alebo morka, lebo to mäsko je ľahko stráviteľné. Zo začiatku nemiešajte s iným mäsom, potom môžete pridať aj ostatné. Pre takéto malé šteniatko (alebo teda podľa plemena, 8 týždňový malinois si poradí aj s celým krídlom...) môžete podávať mletiny, vajíčko, a aj strúhanú zeleninku v malom množstve. Keďže šteniatko potrebuje vápnik, a dôležité sú kosti, varené mäsko je menej vhodné, lebo kosti stvrdnú a nebude ich vedieť pohrýzť.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Varená strava pre 8 týždňove šteňa

Poslaťod PontifexMaximus » Uto 23.05.2017 14:07

K tej poznámke, kupujeme mäso od miestneho chovateľa. Záleží aj od prístupu k zvieratu. Nieje to len popravňa. Majú voľný vybeh, čisté prostredie a vieme čím dane zviera krmi. No naša je asi kríženec nemeckého a belgickeho. Zatiaľ to odhadujeme podľa farby a stavby tela. Podľa veterinarky ju kŕmime 4x denne a dostáva okolo 60 gramov v jednej dávke. Skúšal som jej dávať mrkvičku aj uhorku ale nechcela. Polievky nemôže ?? Kurací vývar ?? Napríklad :smile: .
PontifexMaximus
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

Re: Varená strava pre 8 týždňove šteňa

Poslaťod Slausa » Uto 23.05.2017 14:24

Môže aj s mäsom. Bez soli, bez kostí. Aj zeleninku.
a asi po tom pôjde viac ako po granuliach
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Varená strava pre 8 týždňove šteňa

Poslaťod wer » Uto 23.05.2017 14:37

no neviem... nejde len o zdroj masa predsa, ale vyvazeny pomer zivin, lebo mozu nastat vazne rastove problemy. a teda zrovna u tychto plemien problemy s pohybovym aparatom byvaju caste a ked sa zanedba vyziva, moze sa to zhorsit. :nwm:
urcite treba prestudovat zasady spravnej vyzivy psov. varena strava je inak hodne na ustupe, prirodzenejsie je urcite krmenie surovou stravou (BARF) - to vie ovela lepsie pokryt naroky.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Varená strava pre 8 týždňove šteňa

Poslaťod Aris » Uto 23.05.2017 15:57

Ja ti radím, aby si ešte chvíľu zostal kŕmiť granulami a zatiaľ si naštudoval, ako wer spomínala, BARF. Aby z toho nebolo viacej škody ako úžitku.
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Varená strava pre 8 týždňove šteňa

Poslaťod Slausa » Uto 23.05.2017 18:19

Ja som to myslela len ako dobré + ku granuliam. Proti granuliam nie som, ale mäsko neublíži
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Varená strava pre 8 týždňove šteňa

Poslaťod wer » Uto 23.05.2017 18:27

Cisto masko teda aj hej.... Neviem si predstavit najma v case rastu, prezubovania, stavania usi psa zivit len svalovinou...
To uz potom jedine pridavat pripravky a sme opat tam, kde sme boli s granulami :lol:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Varená strava pre 8 týždňove šteňa

Poslaťod Elis » Uto 23.05.2017 19:04

Slausa píše:Ja som to myslela len ako dobré + ku granuliam. Proti granuliam nie som, ale mäsko neublíži


jestli nechce nic moc studovat kolem krmeni syrovym - doporucuju spis ke granulim steneti pridavat syrove drubezi krky, skelety.
ne svalovinu bez kosti.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha


Späť na Varená Strava