Uvarené mäso+cestoviny

Sem píšte všetko ohľadne varenej stravy.

Re: Uvarené mäso+cestoviny

Poslaťod pimpa » Ned 25.07.2010 12:20

mrkva, petrzlen, zemiak, paradajka .....tu je to pekne rozpisane :yes:
viewtopic.php?f=52&t=8012&hilit=zelenina
pimpa
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 942

Re: Uvarené mäso+cestoviny

Poslaťod eila_kozakova » Štv 02.09.2010 15:42

hej je to v pohode ale tak jak ti už vraveli....chrupavky sa za mäso moc nepovažujú takže radšej poriadne a čo sa týka tých cestovín tak treba kupovať psie cestoviny - dajú sa ľahko zohnať a myslím, že na to množstvo, ktoré je v jednom vreci tak nie sú až také drahé.....psie preto, že s tých našich by ich mohlo nadúvať....:) :kak:
eila_kozakova
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 38

Re: Uvarené mäso+cestoviny

Poslaťod Tatranská Afrika » Štv 02.09.2010 17:47

a aký je v nich rozdiel?
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: Uvarené mäso+cestoviny

Poslaťod krista » Pia 03.09.2010 19:15

Ja dávam k mäsu tieto cestoviny http://biomila.sk/index.php?page=produkty-cestoviny ,chutia,nenadúvajú a myslím si že sú stráviteľnejšie ako z bielej múky (aj pre nás varím tieto :smile: )
Myslíte si, že psy nebudú v nebi? Poviem vám, budú tam skôr ako ktokoľvek z nás.
Robert Louis Stevenson
krista
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1867

Re: Uvarené mäso+cestoviny

Poslaťod eila_kozakova » Uto 21.09.2010 15:19

Tatranská Afrika píše:a aký je v nich rozdiel?


ak sa pýtaš na tie cestoviny ... tak to presne neviem ale viem, že s tých našich psíkov nadúva a že určte preňho lepšie tie psie .... :)
eila_kozakova
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 38

Re: Uvarené mäso+cestoviny

Poslaťod naty.sykorova » Pia 29.10.2010 8:46

ma davame našim tiež nejaky ten vývar s kostí a do toho véla zeleniny :D a ryžu alebo cestoviny ...
Obrázok
naty.sykorova
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1264
Bydlisko: Večná zima

Re: Uvarené mäso+cestoviny

Poslaťod Asgrand Anteaus » Pia 29.10.2010 13:00

Veľa protichodných tém na DF, jedna preferuje zeleninu, iná vyslovene varuje pred jej podavaním v strave... :nwm:

Mám problém v tom, že po nastruhaní čerstvej zeleniny po každom krmení Asgrand skuvíňal. Naduvalo ho, neprijemne v ňom škvkotalo a vetry boli naozaj nepríjemné... :zz: (Nemecká doga,umiestnená v celom byte)
Po tomto probléme som učinil zmenu, zeleninu rozvaril a popučil na kašu k žrádlu. Stukanie od naduvania síce pominulo, ale vetry ostali rovnaké, ba až neprijemne zeleninové... :ua:
Dva dni som zeleninu nepodaval a všetko bolo fajn a bez problémov. :kak: tuhé, pevné a v pohode šli von bez veľkej snahy tlačiť.
Veľmi sa obávam torzie, poradte, prosím. Mám v tomto prípade zeleninu zanevrieť a krmiť bez nej?
Asgrand Anteaus z Abattelu (Cevelob) *19.8.2010 "14.10.2013
Asgrand Anteaus
Junior
 
Príspevky: 402
Bydlisko: ...Enjoy

Re: Uvarené mäso+cestoviny

Poslaťod vavrena » Pia 29.10.2010 14:09

Asgrand Anteaus píše:Veľa protichodných tém na DF, jedna preferuje zeleninu, iná vyslovene varuje pred jej podavaním v strave... :nwm:

Kde? toto som nezachytila..
Akú zeleninu si podával, a v akom množstve? Keď nastrúhaš jednu mrkvu do jednej porcie, nadúva ho? Alebo ak pridáš zopár lyžíc pradajkového pretlaku? Dávaš aj obilniny?
Ešte môžeš vyskúšať bylinky, zeleninové doplnky, ak čerstvá robí vyslovene zle, alebo sušené riasy algelith.
Možno psovi robí zle len jeden druh zeleniny, alebo jej bolo vyslovene veľa. :nwm: Treba proste skúšať, aké množstvo a aký druh je ok.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Uvarené mäso+cestoviny

Poslaťod Asgrand Anteaus » Pia 29.10.2010 17:32

Taketo príspevky su roztrusene všade, dokonca aj v téme granule... :no: Aj tuto príspevok na str.7 z 30.5.2008 je toho dvôsledkom, prečo som reagoval prave tu. Viem, medzi mäso a cestoviny, ale je tu aj príloha práve v zelenine...

Samozrejme, že som experimentoval a pozoroval. Zelenina tradične kupená v hypermarkete, tie polievkové balíčky. Nerobil som na počiatok veľky nákup zeleniny, tak štandardne mrkva, petržlen, zeler, kalerab, paradajka, tmavozelená mäsitá paprika, hlavkový šalát...nič nešlo do krmenia naraz, ale na počiatok som postruhal mrkvu a petržlen...problém...
potom kalerab,zeler a kusok paradajky...problém...prešiel som na rozvarene a pomixované a dtto...
všetkeho je hadam desať percent hmoty krmenia, ale aj tak tu zeleninu cíťiť a po jej podaní dristka jak z učebnice....bez zeleniny je to pohoda, ako som písal, bez vetrov a :kak: k rozkošny k foteniu...
Dva dni som nepodaval žiadnu zeleninu, je to v klídku, ale mám osobný neokoj, že prečo toto bežne znašaju iné psíky a tento môj voľako nepríjme...
Testnem to teda od Pondelka ešte raz a po jednotlivých druhoch zeleniny.
Ten paradajkový pretlak je v pohode? Začnem ním a hádam to vysortujem, čo áno a v pohodke, čo nafukuje a katastrofa...len ta obava z torzie, tá ma ubije k nepohode pocitovej... :hmm:
Asgrand Anteaus z Abattelu (Cevelob) *19.8.2010 "14.10.2013
Asgrand Anteaus
Junior
 
Príspevky: 402
Bydlisko: ...Enjoy

Re: Uvarené mäso+cestoviny

Poslaťod Elanor » Pon 22.11.2010 13:25

no prispejem aj ja :no: my nasej pravidelne varime kuracie vnutornosti, hlavne zaludky, srdiecka, pecienky, sem tam aj krky...tiez uvarime s maskom aj 1-2 mrkvicky a podavame s ryzou :lol: Maggie to velmi chuti :smile: a cez den jej nechavame granulky, niekedy zje niekedy nie...a ak sa je nejake ovocie tak jej davame
inac, videli ste uz psa, ktoreho by prehanalo po cistom varenom kuracom mase? nasa to ma odmalicka, ked jej dame viac ako 5 kuskov, potom po par hodinach sedi pri dverach a pyta sa von, a ak si ju nahodou nevsimneme, mame krasne :kak:
Elanor
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2

Re: Uvarené mäso+cestoviny

Poslaťod Tatranská Afrika » Pon 22.11.2010 13:28

Ak má spolu granule aj varené mäso, môže mať problémy s trávením, lebo každé má inú dobu potrebnú na strávenie....
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: Uvarené mäso+cestoviny

Poslaťod Elanor » Str 24.11.2010 17:23

Tatranská Afrika píše:Ak má spolu granule aj varené mäso, môže mať problémy s trávením, lebo každé má inú dobu potrebnú na strávenie....


ak to bol prispevok pre mna, tak reagujem : nema spolu granule ... rano a vecer ma vareny mix vnutornosti s ryzou a niekedy cez den aj granulky ...a nic sa nedeje... ale nemoze jest varene, pecene, grilovane alebo hocijako inac upravene kuracie maso, lebo ju z toho prehana .. pritom kuracie vnutornosti znasa dobre :nwm:
Elanor
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2

Re: Uvarené mäso+cestoviny

Poslaťod irwin » Štv 29.09.2011 7:30

Aj mne sa niekedy stava že pridam do vareneho par granul, alebo sa sam dotlačí granulami- ale zatial ok... robi pekne :kak: nenaduva ho...
Ked mu varim masko obmienam, nech ma pestru stravu, zozere vsetko ci varene alebo aj surove (najväčšia maškrta surove kuracie srdiečka)- aj to robim rozne, ci mu ho len uvarim, alebo na kusku masla, ci oliv.oleji uprazim... do mäsa pridavam cestovinu, ryžu (klasika), ovsene vločky lubi tiež alebo už som dala aj pohanku + k tomu všetkemu davam zeleninu- bud uvarenu alebo len tak postruhanu surovu- mrkvu a tekvicu ma najradšej, ale neohrdne ani uhorku :jop: ... 2x do tyždna mu do stravy vmiešam uvarene lanove semienka... (ked ich uvarite- vylučia nejaky sliz ktory obali žaludok a črevo- tým upokojí trávenie)...

(ODPORUČAM- knihu o BARF, sem tam aj BARFujeme ale varena strava prevlada, v knihe je vela info o tom aka zelenina, ake semiacka, alebo olej je na čo dobrý... :yes: )
irwin
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 552

Re: Uvarené mäso+cestoviny

Poslaťod Retuska » Uto 04.10.2011 21:32

tak ja mam malu civavku a teraz som doniela domov aj NO s niecim(mix)...mala civava papka uz od malicka kuracie krky/trupy s ovsenymivlockami a s ryzou,no teraz tomu velkemu mame problem co dat pretoze ta tolko zerie ze popri nej krachneme(mame este 1 kocura).Varime jej teda bud srdcia,krky,trupy s cestovinami alebo granulky.Tie chrupavky su dobre?
Retuska
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 344

Re: Uvarené mäso+cestoviny

Poslaťod Retuska » Pon 24.10.2011 17:53

doost uz hadok :D
chcela by som sa opytat,ci mix NO mze sliepky(maso zo sliepky)jeden hovori tak druhy tak a ja teda neviem ci jej len neublizujem alebo cosi
Retuska
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 344

PredchádzajúciĎalší

Späť na Varená Strava