Uvarené mäso+cestoviny

Sem píšte všetko ohľadne varenej stravy.

Re: Uvarené mäso+cestoviny

Poslaťod Bibiana » Sob 31.05.2008 16:49

Lucif, podľa novších prieskumov vyvýšené misky nijako neovplyvňujú vznik torzie, i keď popravde aj ja mám lepší pocit, keď žerká z tej svojej výšky.
Evi, dúfam, že babule už je lepšie. No hoci vetovia hovoria, že za to môže zelenina tiež mi to nejde úplne do hlavy.. :ua:

Leiluš, tuším si argentínam "šlohla" motto :heh:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Uvarené mäso+cestoviny

Poslaťod max » Sob 31.05.2008 17:05

Mozno s tou zeleninou pomaha to ked sa naozaj postruha alebo prepasiruje, myslim, ze aj hafan to potom lepsie stravy. Kocky alebo koliecka su predsalen velke na to aby ich peso dobre stravil...

S tou mrkvou to pocujem prvy krat...nam ju veterinar praveze radil ako vyborny zdroj vlakniny. Celkom ma prekvapilo, ze by mohla sposobovat takuto paseku.
„Priľnutie človeka ku zvieraťu je obdobou ľudskej potreby vyjadrenej pocitmi lásky a priateľstva v najčistejšom a v najušľachtilejšom zmysle slova.“ Konrad Lorenz
max
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 720

Re: Uvarené mäso+cestoviny

Poslaťod Van » Sob 31.05.2008 20:03

Lucifer píše:Ja som preto kupila psom misky na stojanoch, aby sa nemuseli sklanat na zem a mohli zrat na urovni ich hrudnika.

Luci, tiez nad tym rozmyslam, ake si kupila chlapcom? Necham si poradit, ked uz mas odskusane... :ahoj:
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: Uvarené mäso+cestoviny

Poslaťod Lucifer » Sob 31.05.2008 20:07

Ahoj Vandi :ahoj: Presne tieto http://www.zvieratka.sk/SK/?do=proddetail&pid=4cf2607e2
Naozaj s nimi mam dobre skusenosti :jop:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: Uvarené mäso+cestoviny

Poslaťod Van » Sob 31.05.2008 20:33

Dakujem Luci :poklona: na obrazku to posobi dost labilne, ale tak tebe verim, takze sa po nich pozriem...
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: Uvarené mäso+cestoviny

Poslaťod Lucifer » Sob 31.05.2008 20:45

Vandi...tie misky a celkovo ten stojan drzi ako bejk, je naozaj pevny :jop: Ked ho uz ani Izaak nevie prevrhnut :no:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: Uvarené mäso+cestoviny

Poslaťod Van » Sob 31.05.2008 20:50

super luci, to som potrebovala "pocut" :jop: :ahoj:
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: Uvarené mäso+cestoviny

Poslaťod Leila Tobrok » Sob 31.05.2008 20:55

Bibiana áno, ale keď mne sa to táááák páči!!! :hi:
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Uvarené mäso+cestoviny

Poslaťod Eva K. » Pon 02.06.2008 8:39

Díky všetkým za podporu. Už je nám dobre, ale dávame pozor. Začali sme kŕmiť po troške, teraz už papáme 2x denne.
Je pravda, že problém vznikol pažravosťou, ale tá zelenina tomu dopomohla, pretože začala kvasiť, keďže trávenie bolo utlmené. Jeden poznatok som získala. Keď teraz nedávam zeleninu, ráno má Elis pekný čistý dych. Predtým jej ráno smrdelo z papulky, /zuby čistíme pravidelne 1x do týždňa/. Asi niečo bude na tom kvasení v žalúdku. Možno proste tú zeleninu
neznáša.
Chcela by som byť svojim psom.
Eva K.
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 350
Bydlisko: Bratislava

Bravčová hlava a kolienka

Poslaťod marhuľka » Štv 19.06.2008 17:40

:jop: Moja mamka mojej Ennuske varí kolienka s bravčovou hlavou.Náš pes je veľké plemeno a preto potrebuje kvalitné a veľké množstvo jedla.Polovička bravčovej hlavy a jeden balík kolienok stačí.Vo vode sa uvarí bravčová hlava.V ďalšom hrnci zase kolienka.My jej to dávame aj s malým množstvom granúl.
marhuľka
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 14

Re: Bravčová hlava a kolienka

Poslaťod Bibiana » Štv 19.06.2008 18:47

Balík kolienok ako jedna porcia?? Aká je tam gramáž??? A o miešaní vareného a granulí sa tu tiež dosť popísalo.. Treba čítať a prispievať k veci, nie zakaždým zakladať novú tému :ahoj:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Uvarené mäso+cestoviny

Poslaťod xemmann » Sob 10.01.2009 21:08

Ja davam tiež tak isto.A som spokojny.. :smile:
xemmann
Okoloidúci
 
Príspevky: 1
Bydlisko: Bratislava

Re: Uvarené mäso+cestoviny

Poslaťod dia76 » Štv 22.01.2009 14:13

varené a granule by sa nemali miešať..na spracovanie granúl pes produkuje v žalúdku iné látky než na spracovanie normálneho jedla - a keď sa tie žalúdočné kyseliny pomiešajú, môže byť z toho prinajmenšom hnačka.
ale je pravda, že sú psy, ktorí majú žalúdok zo železa a môžu zjesť aj klince :lol:
Radšej život pod psa ako život bez psa...
dia76
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 122
Bydlisko: Bratislava

Re: Uvarené mäso+cestoviny

Poslaťod tera » Pon 02.02.2009 18:47

masko a cestovinky (vlocky,ryza) a pes misku vylize ze sa ligoce :smile:
tera
Big Dog
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: Horná Streda

Re: Uvarené mäso+cestoviny

Poslaťod boxer_bulldog_lover » Sob 24.07.2010 19:11

Ja mam 1,5 rocneho boxera a varim mu prevazne hovadzie srdcia s cestovinami, obcas s ryzou, ale miesam mu to s granulkami ,lebo je to rozmaznanec, nechce papat samotne granulky, skusali sme aj viacej znaciek, ale niektore nechcel vobec a tie co mu chutili papal samotne tak 2-3 dni...
Ale jemu takato strava(miesana granulky + varene masko s cestovinkami) nerobi ziadne tazkosti, ma v poriadku stolicu a myslim ze mu to celkom vyhovuje....Obcas dostane aj nieco ine, obcas aj to hovadzie srdce surove.

Citala som tu aj ze niekto davate bravcove, ale to by sa psovi nemalo, nie, ci? ani surove ani varene, aspon tak som sa docitala vo viacerych knihach, tak neviem no...

A pisali ste tu aj o zelenine, mozte mi niekto napisat aku vsetku zeleninu psiky mozu papat?
Obrázok
boxer_bulldog_lover
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 91

PredchádzajúciĎalší

Späť na Varená Strava