Uvarené mäso+cestoviny

Sem píšte všetko ohľadne varenej stravy.

Re: Uvarené mäso+cestoviny

Poslaťod Silwuska » Pia 23.05.2008 7:48

Rybicka...myslim ze to je u tak ooobrofitanskeho plemena ta najspravnejsia volba :smile: krmit obrovske plemienko cisto varenou a surovou by som sa bala aj ja :ach:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Uvarené mäso+cestoviny

Poslaťod rybicka » Pia 23.05.2008 8:22

Silwuska no mne vsetci hovoria, ze granule stacia, ale keby aj-co si ja nemyslim, tak moja mi zozerie 20kg balenie za 3 tyzdne, takze tento mix je fakt najlepsi. Ovocie mame z vlastnej zahrady, cestoviny kupim za maly peniaz v hypermarketoch, zeleninu musim mixovat, lebo kusky mi vzdy vyvracia-kedze nekuse, ale vsetko hned hlta....akonahle je z toho kasa, tak to len vylize z misky a je to fajn. No a tvarohy a jogurty su take prilepsenie :no:
Obrázok
rybicka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 659
Bydlisko: Skalica

Re: Uvarené mäso+cestoviny

Poslaťod Silwuska » Pia 23.05.2008 9:03

Mne to tiez vsetci hororia ze granule stacia, a tiez mi neda, aby moje psiska zrali cely zivot to iste :no: jj, aj ja verim v tom, ze varene a surove je najlepsiaaa volba :jop: btw, inak aj spotreba masa, pre taky vagon musi byt vobrovska ,ze?? :lol:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Uvarené mäso+cestoviny

Poslaťod rybicka » Pia 23.05.2008 10:25

Silwuska, no to si pis, ze je, ta mi zhltne na 3 mlasknutia cele kura :heh: a este sliedi, co by kde zozrala a to ma naporcovane kura, cestoviny, zaliate stavou, pomletu zeleninu....no proste porcia jak pre drevorubaca :haha: a je jej malo...ale problem je u nej v tom, ze ona by zrala kym by mala co stale....krizenka ked ma dost, tak ma dost, uz nechce, ale vlkodavka, ked vidi cokolvek v miske, zerie, aj keby sa mala zdut :ach:
Obrázok
rybicka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 659
Bydlisko: Skalica

Re: Uvarené mäso+cestoviny

Poslaťod dog academy » Uto 27.05.2008 23:59

rybicka píše:Silwuska no mne vsetci hovoria, ze granule stacia, ale keby aj-co si ja nemyslim, tak moja mi zozerie 20kg balenie za 3 tyzdne, takze tento mix je fakt najlepsi. Ovocie mame z vlastnej zahrady, cestoviny kupim za maly peniaz v hypermarketoch, zeleninu musim mixovat, lebo kusky mi vzdy vyvracia-kedze nekuse, ale vsetko hned hlta....akonahle je z toho kasa, tak to len vylize z misky a je to fajn. No a tvarohy a jogurty su take prilepsenie :no:

Ja som tiež davala od malička všetko možné , ale keď mi veterinár povedal že má problém s nedovivinutým klbom na zadnej nohe v kolene stála ma jej liečba viacej ako keby som dávala dobré granule. Musela som prejsť na granule a preto by som v tomto nepozerala na cenu granúl.
dog academy
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 36

Re: Uvarené mäso+cestoviny

Poslaťod Silwuska » Str 28.05.2008 9:54

Myslim ze rybicka na cenu moc nepozera (bo keby pozerala tak si zaobstara civavu :lol: ), pricom doma pripravovana strava je pri spravnej priprave vydajtnejsia a vyzivnejsia ako hocktore granule :no:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Uvarené mäso+cestoviny

Poslaťod Lindchen » Štv 29.05.2008 9:32

doma pripravovana strava je pri spravnej priprave vydajtnejsia a vyzivnejsia ako hocktore granule :no:


ano, presne tak :ahoj:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Uvarené mäso+cestoviny

Poslaťod Eva K. » Pia 30.05.2008 10:31

Pozor musím Vás varovať! V útorok sa nám stalo, že sa Elis ráno najedla, varené hovädzie srdce, cestovina a zelenina - a za minút sa začala potácať.
Keďže mám už skúsenosti s iným psom, keď sa potácal, skúsila som jej pozrieť sliznice v papuli a boli úplne biele, oči zatiahnuté. Vyštartovali sme k vetovi, ktorý si myslel, že je to reakcia na klišťe, ktoré sme jej predtým vybrali.
Dostala infúziu, stav bol zlepšený, tak sme išli domov. O 2 hodiny som si všimla, že sa zase potáca a puchne jej brucho. Tak sme opäť štartovali k vetovi. To už bolo podozrenie na torziu žalúdka.Urobili snímok a zistili, že má plné brucho žrádla a plynov. Dostala ďaľšiu infúziu a opäť rontgen, stav sa po infúzii trochu zlepšil, brucho už nepuchlo. Mali sme teda dilému, či operovať, alebo ešte počkať, či sa to nezlepší.
Nakoniec, keď som povedala, že jedla ráno, to už bolo okolo 17. hod., rozhodli sa, že jej po uspaní zavedú sondu a vypumpujú žalúdok. Našťastie sa podarilo všetko dostať von.
A teraz to varovanie pre pažravých psov. Celý problém vznikol preto, že žrala tak pažravo, že nerozkúsala kúsky mäsa
a do žalúdka sa dostalo veľa vzduchu. Keďže toho bolo veľa, začalo to tlačiť na slezinu, ktorá neprepúšťala krv. Z toho ten šok. Okolo obeda, keďže bolo zablokované trávenie začala kvasiť zelenina a vznikali plyny. Bolo to veľmi vážne, keby sme na to neprišli hneď, mohla aj zomrieť.
Doktor mi povedal, že nemáme pridávať nikdy žiadnu zeleninu, že si telo dokáže vitamíny zobrať aj z mäsa.
A potom, keď je pes takto pažravý, treba aj u dospelého psa rozdeliť dennú dávku aspoň na 2.
Chcela by som byť svojim psom.
Eva K.
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 350
Bydlisko: Bratislava

Re: Uvarené mäso+cestoviny

Poslaťod Mackie » Pia 30.05.2008 12:26

no este ze to dobre dopadlo..

.. ale napr. aj prave kvoli takejto situacii davame zeleninu nadrobno nakrajanu alebo nastruhanu
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Uvarené mäso+cestoviny

Poslaťod Babula » Pia 30.05.2008 13:22

hmm ... u nas Bella vyjeda len mrkvu necha tam vsetku zeleninu ... ale asi
ani moc teda ineho nebudem davat okrem hrasku co mi obera v zahrade :pac:
Babula
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 425
Bydlisko: Tomášov

Re: Uvarené mäso+cestoviny

Poslaťod Eva K. » Pia 30.05.2008 13:50

Práve, že aj ja som mala zeleninu nakrájanú na malé kocičky. Ide o to kvasenie. A vet povedal, že najhoršia je mrkva. Keď som sa opýtala, že prečo ju teda dávajú do granúl, povedal, že to je iná technológia spracovania.
Chcela by som byť svojim psom.
Eva K.
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 350
Bydlisko: Bratislava

Re: Uvarené mäso+cestoviny

Poslaťod Mackie » Pia 30.05.2008 17:58

no, nie som odbornik, ale myslim, ze si proste mala smolu, teda tvoj pes :nwm:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Uvarené mäso+cestoviny

Poslaťod dog academy » Pia 30.05.2008 23:22

Eva K. píše:Práve, že aj ja som mala zeleninu nakrájanú na malé kocičky. Ide o to kvasenie. A vet povedal, že najhoršia je mrkva. Keď som sa opýtala, že prečo ju teda dávajú do granúl, povedal, že to je iná technológia spracovania.

Je to aj o tom , že veľké plemená a stredné plemená majú nábeh na torziu žalúdka. Niekedy to ani nieje o strave ale o tom ako si pes ľahne.Ja preto po každom žrádle dávam psov do koterca aby sa nehrali a nebehali. Ja som však presvedčená , ze Ty o tom vieš ale aj tak si treba dávať pozor na tú zeleninu.Dúfam , že ste už v poriadku a držím vam palec.
dog academy
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 36

Re: Uvarené mäso+cestoviny

Poslaťod Leila Tobrok » Sob 31.05.2008 8:25

normálne ste ma naplašili... :plac: pesovi som včera dala cestoviny + mrkva na kolečká (včera ju dostal prvý krát) + surové kura. plus dostáva nejaké tie bravčové kosti na obhrýzanie - aj tak zje len chrupavku, ostatné nechá.
anyway, torózia žalúdka je svinstvo. hafan je momentálne na 5m úväze. nemá môžnosť nejako extra behať, skákať, preto ho najprv uviažem, dostane žrať a ja vtedy od neho odchádzam. vo voliére to bude podobné (ešte neni hotová, preto je na úväze).
neviem, ako je to s tou zeleninou, či to fakt nebola len náhoda a veľká smola :ua:
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Uvarené mäso+cestoviny

Poslaťod Lucifer » Sob 31.05.2008 16:51

Evi K....ja si skor myslim, ze Vas hlavny problem bol v tom pazravom zrani a nie v zelenine. :nie: Ma Tvoj hafan misky na vyvysenom mieste? Ja som preto kupila psom misky na stojanoch, aby sa nemuseli sklanat na zem a mohli zrat na urovni ich hrudnika. Ja vidim na Izaakovi, ako bojuje, ked dojeda nieco zo zeme...Stoji ho to ovela viac namahy. K tomu pazravemu zraniu Ti nieco poradim, aj ked to bude zniet divne. Arthur, ked bol mensi a bol na granuliach, tak sme mu do misky so zradlom davali tenisovu lopticku. Tym sme spomalili hltave zranie, lebo sa musel zamestnavat aj so separovanim granul od lopticky. :no: Naozaj to fungovalo...Skus to :ahoj:

Leiluska...nechcem Ta strasit, ale aj 5m uvaz staci psovi na to, aby mohol dostatocne blbnut...skakat. Najlepsie je psa zabezpecit po jedle tak, aby mal minimalny priestor na prudke a rychle pohyby a vobec na vystrajanie...Ale to Ty urcite vies :jop:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

PredchádzajúciĎalší

Späť na Varená Strava