Uvarené mäso+cestoviny

Sem píšte všetko ohľadne varenej stravy.

Poslaťod Bára » Uto 21.08.2007 19:15

Takže kúpiť normálne len kuracie krídla a pomlieť, hej? Nemôže sa stať, že sa mu niečo zapichne v krku alebo čo?? A trupy upravovať ako?
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Amaguk » Uto 21.08.2007 19:17

pepe1707 píše:no my tiez davame nejake meso z tych psich konzerv + cestovina... ale +vlocky? to som nepocula to pes normalne moze???


- dobre sa pozri na zlozenie konzervy kolko toho masa mu vlastne davas. vacisna neobashuje 100% masovej zlozky - vtedy uz nedavaj prilohu.

- ja nasmu vlocky ako prilohu davam, ale je to tak 1/5 z celej porcie (t.j. 1/2 z prilohy, kttpra tvoril 1/3 oproti masovej zlozke). Vlocky su dobre - su lahko stravitelne, obashuju vela rastlinnych proteinov a stopovych prvkov, su zdroj vlakniny a netreba ich varit. :smile:
ale psovi ich staci davat len v malom mnozstve


Bára píše:Takže kúpiť normálne len kuracie krídla a pomlieť, hej? Nemôže sa stať, že sa mu niečo zapichne v krku alebo čo?? A trupy upravovať ako?


surove sa mu nezapichnu urcite - su makke, ostrymi a lamavymi sa stavaju az po uvareni, ale na drobno mlete by mali byt ok aj ovarene (ak nechces davat surove)

ja trupy davam tiez v celku surove, ale pre tvojho mozni budu lepsie tiez mlete (co mysli, ze obsahuju tie vselijaka "masa" pre psov ? :no: )
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Poslaťod Bára » Uto 21.08.2007 19:23

Amaguk: Tak určite sa do krmív pre psov nepridáva kvalitné mäso, ale poväčšine len tie zbytky, čo ľudia nespotrebujú. A zo surového mäsa sa mu nič nemôže stať??
A ešte mám problém.. Keď žerie granule, tak pekne pomaly..ale hneď ako mu dám nejaké mäso, tak to ani nepohryzie, len prehltne a zvykne potom zvracať celé kusy mäsa :ua: Snažíms a mu to rezať na čo najmenšie kúsky, ale stále je to tak...čo mám robiť?? On asi nepochopí, že mu to nikto nechce zobrať a že má čas...
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Amaguk » Uto 21.08.2007 19:28

Bára píše:Amaguk: Tak určite sa do krmív pre psov nepridáva kvalitné mäso, ale poväčšine len tie zbytky, čo ľudia nespotrebujú. A zo surového mäsa sa mu nič nemôže stať??
A ešte mám problém.. Keď žerie granule, tak pekne pomaly..ale hneď ako mu dám nejaké mäso, tak to ani nepohryzie, len prehltne a zvykne potom zvracať celé kusy mäsa :ua: Snažíms a mu to rezať na čo najmenšie kúsky, ale stále je to tak...čo mám robiť?? On asi nepochopí, že mu to nikto nechce zobrať a že má čas...


z masa, ktore kupujes u ludskho masiara sa mu nestane nic. ak chces ma uplnu istotu - staci dobre hlboko premrazit.

no, mas doma psika, ktory moc nemusi granule, zato luuuubi domacu stravu :smile:
tak hlta (jak je stary? vacsinou to robia stence)
vtedy treba davat na jedno krmenie menej a radsej krmit castejsie
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Poslaťod Bára » Uto 21.08.2007 19:30

Amaguk píše:
Bára píše:Amaguk: Tak určite sa do krmív pre psov nepridáva kvalitné mäso, ale poväčšine len tie zbytky, čo ľudia nespotrebujú. A zo surového mäsa sa mu nič nemôže stať??
A ešte mám problém.. Keď žerie granule, tak pekne pomaly..ale hneď ako mu dám nejaké mäso, tak to ani nepohryzie, len prehltne a zvykne potom zvracať celé kusy mäsa :ua: Snažíms a mu to rezať na čo najmenšie kúsky, ale stále je to tak...čo mám robiť?? On asi nepochopí, že mu to nikto nechce zobrať a že má čas...


z masa, ktore kupujes u ludskho masiara sa mu nestane nic. ak chces ma uplnu istotu - staci dobre hlboko premrazit.

no, mas doma psika, ktory moc nemusi granule, zato luuuubi domacu stravu :smile:
tak hlta (jak je stary? vacsinou to robia stence)
vtedy treba davat na jedno krmenie menej a radsej krmit castejsie


No..presne taký je... A má 2 roky. Už som uvažovala aj nad tým, lebo on by si aj dal, ale potom z toho nič nemá, keď všetko vyjde z neho von tou istou cestou :ha:
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod marian-so » Pon 24.09.2007 20:48

Ja davam svojim tiez mäso(kuracie hlavy alebo hrtany atd). s cestovinami v pomere 2kg mäsa a 500g cestovin.Pridavam vsak aj asi 200g srotu z kukurice a psenice,ktore zalejem(zaparim) vriacim vyvarom z mäsa.

Nemože im ten srot nejako uskodit alebo nieco take??
marian-so
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 54

Poslaťod Lenka.Buddy » Ned 28.10.2007 9:19

aké mäso je najvhodnejšie pre psíka?? :no:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod Amaguk » Ned 28.10.2007 12:06

marian-so píše:
Nemože im ten srot nejako uskodit alebo nieco take??

psenice moze byt pre psov alergizujuca a celkovo by som net srot vylucila (hoci aj v granulach prevlada obilninova zlozka :ua:), lebo to nie je pre psa dobre stravitelne potrava (z obilnin je najlepsia ryza)...ono ani tie hlavy a hrtany nie su prave najkvalitnejsie krmenie - dufam, ze okrem toho davas aj nieco ine.
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Poslaťod Amaguk » Ned 28.10.2007 12:07

Lenka.Buddy píše:aké mäso je najvhodnejšie pre psíka?? :no:

v principe akekolvek :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Poslaťod Lenka.Buddy » Ned 28.10.2007 13:18

amaguk a aké dávaš ty?? :no:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod Amaguk » Ned 28.10.2007 13:22

Lenka.Buddy píše:amaguk a aké dávaš ty?? :no:

pravidelne davam kuracie, hovadzie, bravcove, (vratane vnutornosti), obcas rybu, v lete mal zoparkrat aj kralika :smile:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Poslaťod Lenka.Buddy » Ned 28.10.2007 13:42

ďakujem..volačo už len z toho vymyslíme :no:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod p.j.jack » Ned 28.10.2007 22:56

ja nasej ajde tiez varim,ale nedavam ziadne koreniny,dam jej tam vela zeleniny a troska cesnaku.Varim jej hovadzie a kuracie sem tam len bravcove.Davam jej k tomu cestoviny,ryzu,alebo jej dotoho namocim granulky...miluje to. :lol:
„Soucit se zvířaty souvisí tak těsně s dobrou povahou, že lze bezpečně tvrdit: ten, kdo je krutý ke zvířatům, nemůže být dobrý člověk.“ Tohle řekl už před více než dvěma stovkami let spisovatel Jean Paul.
p.j.jack
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 265
Bydlisko: Gbely

Re: Uvarené mäso+cestoviny

Poslaťod sedna » Sob 23.02.2008 21:54

Mám dotaz......niekde som čítala, že pomer mäsa a prílohy je 2:1 ....ale z čoho?.. ako to vyzerá v gramoch?. mám 8-mesačného labradora, tak koľko mu dať dennú dávku?..... prípadne ako ho krmiť do roka a potom po roku? .... a je varená strava lepšia ako granule? netreba ju s granulami obmieňať?..... a vôbec, je potrebné k varenej strave pridávať nejaké vitamíny? aké?koľko?
Žiadny psychiater na svete ti neposkytne takú úľavu ako šteňa, ktoré ti olízalo tvár. Bern Williams
sedna
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 22

Re: Uvarené mäso+cestoviny

Poslaťod Amaguk » Sob 23.02.2008 22:01

stenatam sa odporuca davat od 10 do 6 percent ich vahy, v zavislosti od veku aj aktivity. treba sa divat, ako stena pribera a podla toho prisposobit dennu davku. stence hlavne vacsich plemien by mali byt skor stihlejsie ako tukinovia :smile:

k varenemu by som raz zacas nejake tie vitaminovo mineralove doplnky davala - napr. Roboran,
ja krimim hlavne surovym, takze vitaminy nedavam, ale raz za tyzden dostane za odmerku IrishCalu
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

PredchádzajúciĎalší

Späť na Varená Strava