Switch to full style
Sem píšte všetko ohľadne varenej stravy.
Odoslať odpoveď

Re: Šteňa a varená strava

Pia 22.06.2012 22:20

Ahoj, dogfóristi! :-)
Mohli by ste mi, prosím pekne, poradiť, či môžem dať 6 a pol týždňovému šteňaťu chrupavky z uvarenej kuraciny a či je v poriadku, keby som mu granulky zalievala kravským mliekom?
Ďakujem za odpovede. Som dosť zaneprázdená, tak nemám veľmi čas hľadať si na toto odpovede na nete.

Re: Šteňa a varená strava

Ned 24.06.2012 13:41

Varené kuracie chrupavky šteňatu dať môžeš, aj keď lepšie by boli surové.

Kravské mlieko psíkovi môže spôsobiť hnačky, je treba najskôr overiť či mu sadne.
Vhodnejšie a využiteľnejšie by bolo pre šteniatko mlieko kozie.
Ale inak môžeš dať aj to kravské, okrem tej hnačky mu z tejto kombinácie nič nehrozí.
Na zaliatie granúl by som ja skôr volila nejaký vývar, napríklad aj z tých kuracích kostí.
(nie však bujón)

Re: Šteňa a varená strava

Pon 25.06.2012 10:07

Dana D , Ďakujem Ti pekne za odpoveď. :smile: Mám aj kozie mliečko, ale nie vždy sa zvýši (moje deti sú prvoradé), tak šteniatku dám raz také, raz také. A :kak: je zatiaľ zhruba sformované, tak snáď to nie je hnačka...

Re: Šteňa a varená strava

Pon 25.06.2012 10:40

Nemáš za čo :smile:

Re: Šteňa a varená strava

Uto 08.01.2013 16:32

Ahojte :) chcela by som krmit šteniatko varenou stravou, viem že u chovatelov bude krmene zo začiatku granulami ale ako je vhodne prejsť na varenu stravu kedy je ten optimálny čas ? a vôbec či mi odporučate varenu stravu pre male psíča :)?

Re: Šteňa a varená strava

Str 09.01.2013 9:20

Aké plemeno budeš mať?

Re: Šteňa a varená strava

Str 09.01.2013 11:37

Cavalier

Re: Šteňa a varená strava

Str 09.01.2013 13:22

môžeš prejsť hneď postupným nenásilným prechodom
povedzme kŕmiš 4x denne, tak prvé dva dni jedno kŕmenie vymeníš namiesto granúl, ktoré žralo šteňa u chovateľa za varenú stravu, zvyšné tri kŕmenia dáš granule od chovateľa
ak nespozoruješ zmeny v stolici apod., tak pridáš ďalšie kŕmenie varenou stravou, t.j. 2x granule 2x varená strava
a tak postupne v priebehu týždňa dvoch nabehneš na varenú stravu
zásady kŕmenia varenou stravou si ešte popozeraj aj v hlavnej téme
viewtopic.php?f=5&t=3270
prípadne pouvažuj aj nad surovou stravou
tu sú zaujímavé články
http://www.manwe.eu/index.php?option=co ... &Itemid=64

Re: Šteňa a varená strava

Str 09.01.2013 13:52

Jej ďakujem, no neviem ta surova strava to ma tak neoslovilo lebo napríklad som skusala na psíkovi co som mala pred tým normalne som dodržiavala určité zásady miesala som mu to aj s vajíčkom atď a on najviac co spravil tak vychlípal vajíčko suroveho mäsa sa ani nedotkol. tak som ostala taka skepticka k tomu pri tom to nebol žiadny rozmaznanec zožral všetko od namočeného chleba v mlieku cez granule konzervy ryzu zeleninu banany jablká jogurty proste vsetko co dostal alebo nasiel, v živote mu nič nebolo nebol chorý ale surove mäso nechcel. Preto chcem male stendo hned od malička naučiť na varenu stravu :smile: ale hladam informacie aby som nezanedbala výživu a potrebné vytamíny dôležité pre rast :) tie zásady som si už dokonca aj vytlačila dakujeem:))

Re: Šteňa a varená strava

Str 09.01.2013 14:24

Kŕmenie surovou stravou je jednoduchšie ako varenou :smile:
A aj výživne zdravšie.
Každý psík je iný, možno tomuto to bude chutiť, veď vyskúšaj.
Ak hneď nechutí, najprv jemne obvaríš, postupne menej až začneš dávať surové.

Re: Šteňa a varená strava

Str 09.01.2013 14:49

Dobre poradíím sa ešte doma :) a uvidím tiež varená strava ide podla mňa viac do financií ako take priemerné granule , aj keď pre tu varenú stravu som viac menej rozhodnutá:) ale v každom prípade vďaka za rady .))

Re: Šteňa a varená strava

Str 29.05.2013 18:59

Ahojte, mame rocnu boxerku a taktiez sme presli na varenu stravu. Kedze varenim je strava ochudobnena o vitaminy viete nam poradit ake vitaminy okrem kalcia jej davat ako doplnok ku strave? Dakujeme :smile:

Re: Šteňa a varená strava

Ned 02.06.2013 18:43

napr. pangamin,rybi olej, najeka tie pripravky hlavne na klby,kedze su na to nachylni, vyhladaj si nejaku dobru znacku,napr. Alavis a oni vyrabaju mnoho roznych pripravkov
alebo sa spytaj ve.

Re: Šteňa a varená strava

Sob 12.10.2013 7:11

Dobrý deň mám 4 mesačné šteniatko alas. malamuta . Potrebujem poradiť či je normálne keď je môj blcháč do slova nenažratý? Pretože ked mu dávam pravidelne večeru o 7-8 ho. tak mi v noci zavíja ako zmyslov zbavení a ked mu dam opať dalšiu porciu tak už je spokojný. Ale mne sa zdá že nejak veľ :ua: a papá.

Re: Šteňa a varená strava

Sob 12.10.2013 23:09

Záleží ako často ho kŕmiš a koľko mu dávaš...
Odoslať odpoveď