Šteňa a varená strava

Sem píšte všetko ohľadne varenej stravy.

Re: Šteňa a varená strava

Poslaťod starr » Pia 11.07.2008 10:12

Čo sa psík za mladi naučí, v neskoršom veku ako by našiel! :lol: :lol: :lol:
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Šteňa a varená strava

Poslaťod Silwuska » Pia 11.07.2008 10:19

Tak nejak...len u nas, to u chudinku macika bolo hodne blbe od zaciatku, preto on teraz znese akukolvek stravu a nerobi mu to absolutne ziadne problemy...mala som 13-14 a od nasich som bola presvedcena ze lunchmeat a chleba su ta najlepsia strava :ach: alebo sojove maso v rajcinovej omacke :pac: az ked som sa niekde dopocula tak som mu do toho zacala trhat pupavku a davala jablcka a tak...a to som este nic nevedela o barfe :lol: ale chudak usli sa mu aj jednotacke granule, aj tescove, aj pedigree... :ua:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Šteňa a varená strava

Poslaťod starr » Pia 11.07.2008 10:59

Nie si sama, kto spravil chyby pri kŕmení svojho psíka, naša Lea si chudinka tiež užila aj Jednota Coop granule. Možnože práve z nich má tú potravinovú alergiu, kto vie? Večná škoda, že keď sme si ju kúpili, že sme nemali prístup na net a nemohli sme si prečítať kopu užitočných informácií, ako vlastne kŕmiť psov, lebo tak sme sa museli spoľahnúť na rady jediného veta v širokom okolí, úplného hňupa, ktorý tvrdil, že psovi stačia hociaké granule, že to je všetko, čo potrebuje :pac: :fizel: :vykricnik: .
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Šteňa a varená strava

Poslaťod Aris » Pia 11.07.2008 19:32

Ja som zmenila veta, teda aspoň pri Ronym a ten mi doporučil varenú, ale mám mu sem-tam dať aj granule ked niekam pojdeme tak som kúpila 1kg kvalitných granúl a sprtala som mu a zajtra sa ideme zoznámiť s pár psíkmi tak berem aj granule a to bude náš prvý čisto granulový deň tak som moc zvedavá. No jo aj ja som urobila v krmení vela chýb, ale teraz sa im snažím vyhýbať mílovými krokmi :smile:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Šteňa a varená strava

Poslaťod Casey » Pon 14.07.2008 5:47

Ahojte, potrebujem poradit v jednej veci. Chcem prejst u mojho 7 mes. steniatka na system krmenia rano granule a vecer varene a neviem ako davkovat granule. Mam davat granuli polovicnu davku dennej davky granuli ? Bude mu stacit obsah vitaminov v granulich alebo mam pridavat aj roboran do varenej vecere ?
Casey
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 354
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Re: Šteňa a varená strava

Poslaťod Silwuska » Pon 14.07.2008 8:04

No rano by som dala klasicku davku aku si daval doteraz...nemusis pridavat hned roboran, zacni s zeleninkou, ovocim, cesnacik, vajicko, kvasnice, mliecne vyrobky atd...ak by si presiel celkom na varenu/surovu stravu tak ten roboran tak raz az dva krat za tyzden...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Šteňa a varená strava

Poslaťod Casey » Pon 14.07.2008 8:32

silwi...davku ako som daval doteraz asi nie lebo doteraz papal 3 x denne po cca 250 g granuli na davku a teraz by som tie 2 davky daval rano dokopy.
teraz cez vikend dostava varenu veceru : kura, celozrnna ryza, uhorka, mrkva ... podla stavu ladnicky.
varenou chcem krmit len 1 denne a aby mal aj tie granule rano ...takze riesim ako s tymi vitaminy ( ta trocha zeleninky mu asi vitaminovu potrebu nepokrije )
Casey
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 354
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Re: Šteňa a varená strava

Poslaťod Silwuska » Pon 14.07.2008 8:38

takze rano pol kila granuli a vecer varena?? to je dost :lol: no ak bude mat kazde rano tie granule, tak to ovocko a zeleninka a selijake prilohy bohate stacia...ale pre tvoj klud duse podla mna raz za cas mozes dat ten roboran...a prilohy davaj vsecko co ti padne pod ruku, ja som dnes rano dala mungo fazulku naklicenu a vlasske orechy, vcera mali kvasnice a vajicko, pak davam tvaroh, med, lanove semiacka a pod...alebo jednoduchsie riesenie je toto http://www.baron.cz/pes/fit-barf-sensit ... 00697.html :ahoj:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Šteňa a varená strava

Poslaťod simmi12 » Pon 14.07.2008 8:50

Tak ja kŕmim môjho malého 10 týždňového 3 krát denne. Zmenila som veterinára a on mi to odporučili. Je zaujimavé, že síce má obchod s granulami vôbec mi žiadne nevnucoval a tvrdí, že najlepšie je aj tak davať čo najviac varenej a mäsa a zeleninky atď. Takže ráno a naobed dostáva granule a večer varenú stravu - mäso so zeleninou s ryžou alebo cestovinou a vločky. Od chovateľky bol naučený na mlieko, čo sme museli obmedziť, ale zvládol to dobre. Takže to vyzerá že mu to takto vyhovuje, je zdravý, spokojný, všetko vyzerá v najlepšom poriadku.
"Zakaždým, keď sa ku mne približujú zvieratá a blížia sa nie preto, že si ma nevšimli, ale práve preto, lebo ma zbadali alebo začuli, zmocňuje sa ma pocit, že aspoň na okamih nie som vyhnaný z raja."

Konrad Lorenz
simmi12
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6
Bydlisko: Blatné

Re: Šteňa a varená strava

Poslaťod Sunny » Pon 14.07.2008 8:53

Tiež kŕmim rovnako (4 mesačná Parsonka) - ráno a na obed granule a večer "varené" (teda surovo vareno zeleninkové :smile: ) Pesana vyzerá super, energie na rozdávanie, rastie tak akurát. Dávku granúl si už začína obmedzovať sama - žerie ich tak o tretinu menej ako pred mesiacom. Ale večeru by najradšej zožrala aj Monči :lol:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Šteňa a varená strava

Poslaťod Silwuska » Pon 14.07.2008 8:54

10 tyzdnove stena by malo papat 5 krat denne :nie:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Šteňa a varená strava

Poslaťod simmi12 » Pon 14.07.2008 9:24

Ja viem Silwuska. Veď do minulého týždňa aj papal, ale nikdy nič nedojedol stále odbiehal a veľmi pomaly priberal, tak sme zašli za veterinárom a ten nám odporučil, aby sme tú istú dávku rozdelili na 3 jedlá alebo aj na 2 ale to sa mi zdalo už moc extrémne. No a teraz už papa všetklo pekne a krásne priberá o týždeň ide zas k veterinárovi aby ho skontroloval a potom uvidíme.
"Zakaždým, keď sa ku mne približujú zvieratá a blížia sa nie preto, že si ma nevšimli, ale práve preto, lebo ma zbadali alebo začuli, zmocňuje sa ma pocit, že aspoň na okamih nie som vyhnaný z raja."

Konrad Lorenz
simmi12
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6
Bydlisko: Blatné

Re: Šteňa a varená strava

Poslaťod Casey » Pon 14.07.2008 9:51

silwi...je to dost ale moj krpec bude mat v dospelosti 60 kg tak on vela spapa.....granuli ma dennu davku 800 g ( podla druhu...traineru sme davali okolo 600 g...a puffiny teraz cca 800g)
Casey
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 354
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Re: Šteňa a varená strava

Poslaťod Trixi » Pon 14.07.2008 20:45

Casey píše:silwi...davku ako som daval doteraz asi nie lebo doteraz papal 3 x denne po cca 250 g granuli na davku a teraz by som tie 2 davky daval rano dokopy.
teraz cez vikend dostava varenu veceru : kura, celozrnna ryza, uhorka, mrkva ... podla stavu ladnicky.
varenou chcem krmit len 1 denne a aby mal aj tie granule rano ...takze riesim ako s tymi vitaminy ( ta trocha zeleninky mu asi vitaminovu potrebu nepokrije )

No, neviem, ja by som zbytočne 500g dávkou naraz nerozťahovala žalúdok šteniatka.
Skús namočiť 250g granúl a 500g granúl. Uvidíš, aký je to objem a ten sa zväčší až v žalúdku štenda. :nie:

Silwuska píše:10 tyzdnove stena by malo papat 5 krat denne :nie:

Nemusí, ale je doporučené.
Chovateľská stanica Bikin dvor - http://www.bikindvor.com
Webstránka o bradáčoch - http://www.schnauzer.sk
Webstránka o amerických akitách a KCHAA - http://www.americanakita.sk
Trixi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 370
Bydlisko: Nitra

Re: Šteňa a varená strava

Poslaťod Silwuska » Uto 15.07.2008 6:46

By malo neznamena musi :ach: to si si domyslela...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Varená Strava